مقالات مربوط به اکسیژن ساز

تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل

تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل

اکسیژن درمانی با استفاده از اکسیژن ساز، دیگر درمان جدیدی برای نگهداری از بیمار نیازمند اکسیژن درمانی است. در سال های نه چندان دور، در حالی که کپسول اکسیژن تنها گزینه مناسب برای اکسیژن رسانی بودند، امروزه دستگاه های اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل وجود دارند که می توانند هوای معمولی داخل خانه را به اکسیژن بسیار غلیظ تبدیل کنند. حال به تفصیل درباره تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل صحبت می کنیم.

تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل در چیست؟

هم متمرکز کننده های اکسیژن ثابت و هم قابل حمل بر اساس اصول مشابهی کار می کنند. آنها هوا را از محیط می گیرند، اکسیژن را از گازهای دیگر جدا می کنند و از طریق لوله تنفسی (کانولای بینی یا ماسک اکسیژن) اکسیژن با غلظت بالا را به بیمار می رسانند. دو تفاوت اصلی بین متمرکز کننده های اکسیژن ثابت و قابل حمل، ابعاد کلی و سرعت جریان اکسیژن آنها است. تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل درهدف و عملکرد آن ها است. دستگاه ها با توجه به نوع اجرا ثابت و قابل حمل هستند که در منزل نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

مقایسه اکسیژن ساز خانگی و پرتابل

تغلیظ کننده های اکسیژن ثابت به طور کلی بزرگتر و سنگین تر از اکسیژن سازهای قابل حمل هستند، اما نرخ جریان بالاتری را ارائه می دهند و اغلب برای بیمارانی توصیه می شود که به اکسیژن بیشتری نسبت به اکسیژن ساز قابل حمل نیاز دارند. در تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل باید گفت اکسیژن سازهای ثابت ۳ تا ۱۰ لیتر اکسیژن در دقیقه تولید می کنند، مدل های قابل حمل ۱ تا ۵ لیتر در دقیقه اکسیژن تولید می کنند.

وزن کنسانتره های اکسیژن ثابت از ۱۸ تا ۲۷ کیلوگرم است. و برای شروع کار باید به پریز وصل شود. گاهی اوقات آنها را دستگاه اکسیژن سازخانگی می نامند زیرا برای استفاده در خانه طراحی شده اند. مزیت این مدل ها دوام و جریان اکسیژن بالا است نه قابل جابه جایی بودن آن.

مدل متمرکز کننده اکسیژن ثابت برای بیماران مبتلا به دیسترس تنفسی شدید که نیاز به اکسیژن بیشتری نسبت به یک واحد قابل حمل دارند، توصیه می شود.

تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل

اکسیژن ساز قابل حمل برای چه بیمارانی کاربرد دارد؟

یکی از تفاوت های دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل این است که، دستگاه های اکسیژن ساز قابل حمل برای بیمارانی که نیازی به اکسیژن درمانی مداوم ندارند مناسب است. آنها به لطف منبع اکسیژن سیار که همیشه در دسترس است، می توانند یک سبک زندگی فعال داشته باشند.

مزیت اکسیژن ساز قابل حمل چیست؟

اکسیژن سازهای قابل حمل انعطاف پذیری بیشتری را برای تنفس بیمارانی که نیازی به دوزهای زیادی از اکسیژن ندارند فراهم می کنند. آنها می توانند از منابع مختلف برق استفاده کنند: می توان آنها را از طریق پریز برق، فندک ماشین یا باتری شارژ کرد.

از تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل باید گفت: اکسیژن سازهای قابل حمل کوچک هستند و می توان آنها را به عنوان یک کیف دستی با بند، در کوله پشتی، متصل به سبد یا واکر حمل کرد تا بیمار بتواند آزادانه در اطراف خانه یا در سفر حرکت کند. این دستگاه قابل حمل از ۸۰۰ گرم تا تا ۹ کیلوگرم وزن دارد. و در کیف محافظ (کیف پول) عرضه می شوند و برخی از مدل ها برای جابجایی آسان دستگاه مجهز به کوله پرخ دار می باشند. قیمت دستگاه اکسیژن ساز پرتابل نیز از مدل ثابت بالاتر است.

آیا دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل جایگزینی برای اکسیژن سازهای ثابت هستند؟

تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل این گونه است که، تغلیظ کننده های اکسیژن قابل حمل عموماً به عنوان پشتیبان برای یک متمرکز کننده اکسیژن ثابت به عنوان جایگزین برای خارج از منزل که دسترسی به برق خانگی وجود ندارد، در نظر گرفته می شوند که به بیمار ایمنی و قابلیت اطمینان یک مدل ثابت و آزادی حرکت یک مدل قابل حمل را می دهد. با این حال، برخی از تولید کنندگان هستند که در تلاش برای ایجاد متمرکز کننده اکسیژن هستند که قابلیت اطمینان و سرعت جریان یک متمرکز کننده ثابت را با قابلیت حمل و راحتی متمرکز کننده های قابل حمل ترکیب می کند. اکسیژن ساز های دویل بیس، اینواکر و اینوژن قابلیت ثابت و قابل حمل بودن را دارند.

تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل

سخن پایانی:

توجه داشته باشید که دستگاه های قابل حمل نمی توانند به طور کامل جایگزین مدل های ثابت شوند. آنها افزودنی به اکسیژن سازهای ثابت هستند و به بیمار آزادی حرکت می دهند. بنابراین قبل از اجاره دستگاه اکسیژن ساز برای انتخاب مناسب به تفاوت دستگاه اکسیژن ساز ثابت و قابل حمل توجه نمایید. و قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام غلیظ کننده اکسیژن برای شما مناسب است، با متخصصین ما در تندیس آنلاین مشورت کنید. همچنین می توانید از مشاوره ما به صورت تلفنی با شماره های ۲۲۶۱۵۰۵۳ -۰۲۱ و ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ استفاده کنید. می توانید در اینستاگرام هم ما را دنبال کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست