آمبولانس یکی از اجزا مهم و جدانشدنی سیستم EMS (فوریت‌های پزشکی) می‌باشد که اهمیت بسیار زیادی در نجات جان انسان‌ها دارد. اما همه ما آمبولانس و یا اورژانس را با نام اورژانس ۱۱۵ می‌شناسیم، ولی تمام خدمات اورژانسی آمبولانس محدود به آمبولانس‌ها و خدمات اورژانسی ۱۱۵ دولتی نیست. گروه دیگری از خدمات اورژانسی هستند که با نام «آمبولانس خصوصی» شناخته می‌شود، در ادامه مطلب با تندیس آنلاین همراه باشید.

آمبولانس خصوصی

آمبولانس خصوصی در تهران

آمبولانس خصوصی دسته‌ای از وسایل نقلیه‌ی اورژانسی است که برای رساندن هرچه سریعتر بیماران به بیمارستان مورد استفاده قرار می‌گیرد و تفاوت آن‌ها با آمبولانس‌های دولتی در هزینه و نحوه ارائه خدمات آن‌ها می‌باشد که هزینه‌ها طبق تعرفه‌های خاص و مصوب محاسبه می‌شود. این آمبولانس‌ها دارای کارکنانی است که از بیمار موجود مراقبت می‌کنند که به آن‌ها تکنسین فوریت‌های پزشکی می‌گویند

انواع آمبولانس‌های خصوصی بر اساس کاربرد:

انواع آمبولانس‌های خصوصی کاربرد
آمبولانس زمینی نوعی اتومبیل که برای جابجایی زمینی بیماران از آن استفاده می‌شود.
آمبولانس هوایی بالگرد و یا هواپیماهایی که با داشتن تجهیزات مجهز برای انتقال بیماران استفاده می‌شوند.
آمبولانس نوزادان این آمبولانس‌ها برای آن دسته از کودکانی است که دچار بیماری‌های خاص تنفسی و… هستند و برای انتقال نیاز به مراقبت های بسیار ویژه دارند.
آمبولانس vip آمبولانس‌های کددار یا همان ICU-CCU که به آمبولانس‌های مراقبت ویژه نیز معروف هستند.

ا

انواع آمبولانس بر حسب تیپ

  • تیپA۱: آمبولانس جهت انتقال یک بیمار
  • تیپ A۲: آمبولانس جهت انتقال یک یا چند بیمار
  •  تیپ B: آمبولانس اورژانس آمبولانس برای انجام اقدامات فوریت‌های پزشکی
  • تیپ C: واحد سیار مراقبت‌های ویژه (آی سی یو موبایل یا سی‌سی‌یو موبایل)

خصوصیات بارز آمبولانس‌های خصوصی

  • دارا بودن فضای کافی و مناسب
  • دارا بودن بهترین تجهیزات آمبولانسی و احیا
  • هزینه مناسب
  • کیفیت خدمات
  • دارای بهترین تکنیسین‌ و پرستاران مجرب
  • همراه پزشک عمومی و یا متخصص در صورت درخواست

شرکت خدمات و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته آماده ارائه خدمات آمبولانس خصوصی در تهران و سایر نقاط ایران به شما عزیزان می‌باشد.

شرایط اعزام آمبولانس خصوصی در محل چگونه است؟

در صورت نیاز به انتقال پزشکی بیمار از منزل به بیمارستان و بالعکس، مرکز خدمات پزشکی تندیس آنلاین این انتقال را با استفاده از شبکه آمبولانس خصوصی سازماندهی می نماید. این مرکز به منظور رفاه حال بیماران خود و اعزام هر چه سریعتر بیماران خود به بیمارستان از آمبولانس های مجهز و افراد با تجربه و آموزش دیده استفاده می نماید. مراحل اعزام آمبولانس خصوصی شامل مراحل پذیرش و ارسال آمبولانس به شرح زیر می باشد:

درخواست پذیرش می تواند به صورت زیر صورت گیرد:

الف) تماس تلفنی

برای این کار نیاز است با شماره تلفن های ۰۲۱۲۲۶۱۵۰۵۳ و ۰۲۱۳۳۷۴۲۲۳۱ تماس برقرار کنید. در این روش لازم است اطلاعات کامل از بیمار شامل سن، جنس و نوع بیماری داده شود تا پذیرش صورت گیرد و توضیحات لازم در ارتباط با میران توانایی حرکتی بیمار و شرایط تنفسی وی به مرکز خدمات پزشکی تندیس آنلاین داده شود. سپس آدرس بیمار ثبت می گردد و بلافاصله به منظور تائید با شماره اعلام شده تماس گرفته می شود و شرایط ارسال آمبولانس توضیح داده شده، ساعت ارسال آمبولانس به محل هماهنگ می شود. هزینه آمبولانس هنگام رسیدن آمبولانس به محل توسط مسئول آمبولانس خصوصی اخذ می گردد.

ب) از طریق پیامک

برای این کار نیاز است بیمار یا همراه بیمار به شماره ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ پیامک داده شود. مسئول دریافت پیامک ها پس از دریافت درخواست بیمار٬ موضوع را به بخش پذیرش اطلاع داده و پرسنل پذیرش طی تماس تلفنی با بیمار و یا همراه بیمار مطابق بند الف کار را انجام خواهد داد.
پرسنل پذیرش موظف می باشند با تلفن ثابت بیمار تماس گرفته و نام و مشخصات پرستار و آمبولانس خصوصی و زمان تقریبی رسیدن ایشان به محل را به بیمار و یا همراه بیمار اطلاع دهند.
پرستار همراه آمبولانس در هنگام رسیدن به منزل بیمار خود را معرفی کرده بیماره را در اسرع وقت و مطابق شرایط استاندارد به محل مورد درخواست بیمار یا همراهانش منتقل می نماید. هزینه ارسال آمبولانس مطابق مبلغ مندرج در قبض پذیرش توسط مسئول آمبولانس دریافت می گردد و قبض پذیرش تحویل بیمار و یا همراه بیمار می گردد.

هزینه:

هزینه آمبولانس خصوصی مطابق با آخرین تعرفه خدمات پزشکی مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با توجه به محدوده آدرس ثبت شده در فرم درخواست ارسال آمبولانس می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست اعزام آمبولانس کافیست از طریق راه‌های ارتباطی با تندیس آنلاین همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.
همچنین تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.