مقالات مربوط به آمبولانس خصوصی

چگونه می توان اهدای عضو انجام داد؟

چگونه می توان اهدا عضو انجام داد؟

پیوند با اهدای یک عضو، بافت یا سلول از اهدا کننده به بدن گیرنده، برخی از عملکردهای بدن انسان را بازیابی می کند.  این یک عمل جراحی است که شامل گرفتن یک عضو، بافت یا سلول از اهداکننده و کاشت آن در بدن گیرنده است. پیوند روشی برای نجات جان افرادی است که به شدت بیمار هستند و به اندامی سالم نیاز دارند.

اهدای عضو و پیوند اعضا چگونه است؟

پیوند عضو روشی برای نجات جان یک فرد بیمار است که برای زندگی به عضوی سالم نیاز دارد. این روش شامل کاشت یک عضو یا بافت از انسان دیگر به گیرنده است.

پس از مرگ، نه تنها اعضای بدن (بلکه قرنیه و سایر بافت ها، پوست، استخوان، دریچه های قلب) را نیز می توان برای پیوند اهدا کرد. با این عمل می توان جان حداقل شش بیمار را نجات داد. بسیاری از بیماری ها مانعی برای اهدا نمی باشند، این متخصصان پیوند هستند که تصمیم می گیرند که آیا اندام های شما برای گیرندگان ایمن هستند یا خیر.

همچنین افراد می توانند در طول زندگی خود و تا زمانی که در قید حیات هستند، بخشی از  اعضای خود را به شخص دیگری اهدا کنند، اگر شرایط سلامتی فرد اجازه دهد، می تواند در امنیت کلیه خود را اهدا کند. اگر یکی از عزیزان شما (بستگان، خواهر و برادر، همسر) نیاز به پیوند کلیه دارد، می توانید آن را به او اهدا کنید. فقط رضایت شما و گیرنده مورد نیاز است.

چگونه می توان اهدای عضو انجام داد؟ برای اقدام به ثبت نام و دریافت کارت اهدای عضو بهتر است این مورد را با خانواده در میان گذاشته و رضایت آن ها را دریافت کنید، زیرا این عمل بدون رضایت افراد نزدیک شما صورت نمی گیرد.

فرایند پیوند اعضا چگونه انجام می شود؟

چگونه می توان اهدای عضو انجام داد؟ وقتی هیئت پزشکی مرگ مغزی را اعلام می کند، پزشک، خانواده متوفی را مطلع می کند. پس از اطمینان از عدم اعتراض متوفی به اهدای عضو در طول حیات خود، می توان فعالیت های مربوط به اهدای عضو را انجام داد.

بازیابی اعضای بدن برای پیوند یک عمل جراحی است که این کار با احترام کامل انجام می شود.

فقط اعضای افرادی که تحت تأثیر بیماری نیستند پیوند می شوند. قبل از پیوند، آزمایشاتی برای بررسی بیماری هایی که می توانند به گیرنده پیوند منتقل شوند، انجام می شود.

بهتر است جهت حمل و نقل بیمار نیازمند به پیوند عضو یا فرد اهدا کنده از خدمات آمبولانس خصوصی نیز استفاده نمایید.

فرآیند پیوند اعضا

چگونه می توان اهدا عضو انجام داد؟

چه اعضایی را می توان پس از مرگ پیوند زد؟

یک اهدا کننده می تواند حتی چندین نفر را با ارائه برخی ازموارد زیر نجات دهد:

  • قلب
  • ریه ها
  • کبد
  • کلیه ها
  • پوست
  • روده کوچک
  • لوزالمعده (پانکراس)
  • روده
  • قرنیه

زمانی که تمام گزینه‌های درمانی تمام شده باشد و توسط تیم پزشکی تایید شد که فرد دچار مرگ مغزی شده است. این اعضا را می‌توان از فرد متوفی دریافت کرد.

کدام اندام را می توان در طول حیات اهدا کرد؟

برخی از اعضا مانند (کلیه) یا بافت ها (مغز استخوان) را می توان از افراد زنده پیوند زد، مشروط بر اینکه اهدا کننده رضایت دهد و جان او در معرض خطر قرار نگیرد.

نتایج پیوند اعضا چیست؟

پس از یک پیوند موفقیت آمیز عضو، بیماران می توانند زندگی عادی داشته باشند، تحصیلات خود را ادامه دهند و مشغول به کار شوند. دریافت کنندگان پیوند کلیه فضای دیالیز را برای سایر بیماران نیازمند آزاد می کنند و دیگر نیازی به انجام فرایند دیالیز ندارند. همچنین بهتر است بدانید، که پیوند کلیه به هزینه های مالی کمتری نسبت به دیالیز نیاز دارد.

نتیج پیوند اعضا

نتایج پیوند اعضا چگونه است؟

حمل و نقل عضو با آمبولانس خصوصی

یکی از خدماتی که آمبولانس خصوصی ارائه می‌دهد حمل و نقل اندام به بیمار جهت پیوند عضو می‌باشد، این عضو باید به موقع و در کمترین زمان به فرد بیمار برسد، همچنین آن را باید در شرایط خاص و محیط مناسب یعنی محفظه مخصوص و مناسب قرار داد تا پایدار و سالم بماند، این امر بسیار مهم است. دلیل استفاده از سرویس حمل و نقل آمبولانس خصوصی دارا بودن تجهیزات پزشکی مورد نیاز در این مورد می‌باشد.

در بسیاری از مواقع ممکن است اهدا کننده عضو و فرد گیرنده در شهر های مختلف باشند، در این صورت از آمبولانس بین شهری برای جابجایی عضو استفاده می شود.

کلام آخر

جهت اهدای عضو می توانید در سایت انجمن اهدای عضو ایرانیان ثبت نام کرده و کارت اهدای عضو خود را دریافت نمایید. جهت استفاده بیشتر از مطالب ما از دیگر وبلاگ های آموزشی ما استفاده کنید. یا از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمائید.

Rate this post
بازگشت به لیست