مقالات مربوط به اکسیژن ساز

علت خرابی دستگاه اکسیژن ساز

علت خرابی دستگاه اکسیژن ساز

با Covid Wave 2، تغلیظ کننده های اکسیژن بسیار مورد تقاضا بوده اند.و بسیاری از آنها برای استفاده شخصی خریداری شده اند. مانند هر تجهیزات الکترونیکی دیگری، استفاده و مراقبت مناسب برای تغلیظ کننده های اکسیژن لازم است، هرگاه مشکلی در عملکرد دستگاه بوجود آید باید جویای علت خرابی دستگاه اکسیژن ساز شد و عیب یابی توسط تعمیر کار متخصص صورت گیرد.

علت خرابی دستگاه اکسیژن ساز

در این مقاله به مشکلات رایج غلیظ‌کننده‌های اکسیژن یا دیگر تجهیزات پزشکی که ممکن است با آن‌ها مواجه شوید، نحوه شناسایی و عیب‌یابی موفقیت‌آمیز آن‌ها را بیان می‌کنیم.

یکی از علت های خرابی دستگاه اکسیژن ساز، مشکل جریان کم اکسیژن با متمرکز کننده های اکسیژن است.طبیعتاً ما انتظار داریم.که تغلیظ کننده اکسیژن باید همیشه اکسیژن را با تنظیمات نرخ جریان تحویل دهد. با این حال، اگر در مواقعی کاربر احساس می کند.که طبق معمول یا مطابق انتظار، اکسیژن کافی دریافت نمی کند، موارد زیر باید بررسی شود:

بررسی مشکلات دستگاه اکسیژن ساز و دلایل آن ها

  • اگر LED سبز روشن است و زنگ هشدار به صدا در نمی آید – خبر خوب! دستگاه به درستی کار می کند. پس برای بررسی علت خرابی دستگاه اکسیژن ساز فقط دقت کنید.که آیا کانول یا لوله بینی به درستی قرار گرفته است.یا خیر. کانول یا لوله شل نمی شود یا در جایی پیچ خوردگی وجود ندارد. اما ممکن است علت خرابی دستگاه اکسیژن ساز نشتی یا انسدادی در جریان اکسیژن از دستگاه به کاربر باشد.
  • اگر LED زرد روشن است و شما می توانید صدای بوق را بشنوید، به این معنی است که دستگاه به طور معمول کار نمی کند. این نشانه ای از اکسیژن کم و در نتیجه زنگ هشدار است. زمان تماس با مهندس خدمات قبل از بدتر شدن عملکرد دستگاه فرا رسیده است.
علت خرابی دستگاه اکسیژن ساز

عیب یابی دستگاه اکسیژن ساز

مشکل خلوص اکسیژن پایین با متمرکز کننده های اکسیژن از علت های خرابی دستگاه اکسیژن ساز است

بیشتر دستگاه های متمرکز کننده اکسیژن غلظت اکسیژن (یا به قول بعضی ها خلوص) بین ۹۰ تا ۹۶ درصد زمانی که دستگاه به طور معمول کار می کند را وعده می دهد. اگر غلظت اکسیژن شروع به پایین آمدن از حد طبیعی کند، LED زرد روشن می شود. در صورت عدم توجه در علت های خرابی دستگاه اکسیژن ساز، عملکرد آن ممکن است شروع به بدتر شدن کند. وقتی LED قرمز روشن است و زنگ به طور مداوم بوق می‌زند، خلوص اکسیژن در حال حاضر بسیار کمتر از حد معمول است. شما باید فوراً به منبع جایگزین اکسیژن بروید و با کارشناس خدمات تماس بگیرید.

کثیف بودن فیلتر از نشانه های آلارم دستگاه اکسیژن ساز است

اگر دریچه ورودی مسدود شود، می تواند بر خلوص اکسیژن تأثیر بگذارد. از این رو تمیز کردن دوره ای فیلترها ضروری است.

ما به مشتریان زیادی بر می خوریم که می گویند این دستگاه یک یا دو سال است که اصلاً استفاده نشده و اکنون کار نمی کند. دلیل آن همانطور که در بالا ذکر شد است، توسط تعمیرکار قابل اصلاح است و باید بستر غربال / گلوله های زئولیت جایگزین شوند. از این رو، حتی اگر نیازی به آن نباشد، توصیه می‌شود یک غلیظ‌کننده اکسیژن را حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه هر ماه یا بیشتر راه اندازی کنید تا عملکرد آن حفظ شود.

از دلایل خرابی دستگاه اکسیژن ساز گرم شدن آن است

اغلب یکی از مشکلاتی که مشتریان با اکسیژن ساز دارند این است که بعد از ۵-۶ ساعت استفاده گرم می شود. با وجود این، که تمام کنسانتره های اکسیژن دارای یک دستگاه ایمنی حرارتی یا قطع کننده هستند، اگر احساس می کنید دستگاه خیلی داغ است، توصیه می شود آن را خاموش کنید و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به آن استراحت دهید.

در صورت تجاوز از محدوده دمای داخلی، تغلیظ کننده ممکن است به طور موقت کار نکند. در چنین حالتی، جابجایی آن از مناطق بسیار گرم یا سرد کمک خواهد کرد.

علت خرابی دستگاه اکسیژن ساز

علت داغ شدن دستگاه اکسیژن ساز

خطاهای رایج در متمرکز کننده های اکسیژن و علت های خرابی دستگاه اکسیژن ساز

سایر آلارم ها و خطاهای رایج سیستم که ممکن است به عنوان مشکلات غلیظ کننده اکسیژن با آنها مواجه شوید عبارتند از:

با روشن کردن دستگاه، زنگ هشدار صوتی به طور مداوم بوق می زند. اما هیچ یک از LED ها روشن نیست. این به این معنی است که دستگاه برق دریافت نمی کند. بررسی کنید که آیا دوشاخه سیم برق اصلاً به دستگاه وصل است.یا به درستی در پریز برق قرار داده شده است یا بررسی کنید که آیا پریز برق را می رساند. یا کابل دستگاه قطعی ندارد.

اگر دستگاه کار نمی کند، زنگ هشدار به طور مداوم به صدا در می آید و هر ۳ LED روشن هستند. دستگاه خراب است. اگر در جستجوی علت های خرابی دستگاه اکسیژن ساز هستید باید بدانید که ممکن است یک قطعه داخلی خراب باشد. باید با مهندس سرویس در تندیس آنلاین تماس بگیرید.

خدمات مجموعه تندیس آنلاین:

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی مانند اکسیژن ساز و لوازم جانبی اکسیژن ساز و… یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

۳/۵ - (۲ امتیاز)
بازگشت به لیست