مقالات مربوط به اکسیژن ساز

انواع دستگاه اکسیژن ساز

انواع دستگاه اکسیژن ساز

گیاهان در طبیعت بیشترین نقش تولید اکسیژن در محیط را بر عهده دارند، انواع دستگاه اکسیژن ساز نیز بر این اساس تولید اکسیژن خالص را در منزل یا بیمارستانها و کلینیک ها انجام می دهند.

انواع دستگاه اکسیژن ساز چگونه کار می کند؟

 سیستم مولد اکسیژن پزشکی می تواند اکسیژن خالص را برای انواع بیمارستان ها و کلینیک ها به طور مداوم تامین کند. دستگاه اکسیژن ساز همگی از فناوری جذب نوسان فشار (PSA) برای جداسازی اکسیژن از هوا استفاده می کند و گازهای متفرقه را از هوا جدا کرده و اکسیژن خالص بالای ۹۵% را تحویل بیمار می دهد.

انواع اصلی ژنراتورهای اکسیژن موجود برای تولید اکسیژن می باشد.

 چند تولید کننده ژنراتور اکسیژن وجود دارد و تفاوت های کمی بین هر کدام وجود دارد. با این حال عملکرد اساسی هر یک از دستگاههای تولید کننده اکسیژن بسیار شبیه است، ما بر روی دو سبک اصلی انواع دستگاه اکسیژن ساز و نحوه اجرای آنها در تولید اکسیژن تمرکز خواهیم کرد.

انواع دستگاه اکسیژن ساز

انواع دستگاه اکسیژن ساز

انواع دستگاه اکسیژن ساز براساس نوع و کیفیت

 • اکسیژن سازهای صنعتی
 • اکسیژن سازهای خانگی

کاربرد اکسیژن ساز صنعتی

ژنراتورهای اکسیژن بسته بندی شده که شامل یک کمپرسور بدون روغن، ژنراتور اکسیژن PSA و تمام اجزاء برای تغلیظ اکسیژن هوای محیط است. این واحدها برای کار فقط به برق نیاز دارند و اکسیژن را با خلوص ۹۳ درصد تامین می کنند. این مدل از دستگاه اکسیژن ساز، بیشتر در بیمارستانها و محیطهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع دستگاه اکسیژن ساز

انواع دستگاه اکسیژن ساز

نصب و راه اندازی انواع دستگاه اکسیژن ساز صنعتی

ژنراتورهای اکسیژن صنعتی نسبت به سایر گزینه ها به کار نصب و برنامه ریزی بیشتری نیاز دارند. به طور معمول، یک سیستم مولد اکسیژن اصلی با یک مخزن ذخیره اکسیژن جداگانه ارائه می شود که باید همراه با لوله مناسب، به همراه یک تنظیم کننده فشار اکسیژن، گیج فشار و سایر اجزای لازم برای کاربرد شما، لوله کشی شود. همچنین، ممکن است یک مخزن ذخیره اکسیژن در نزدیکی ژنراتور اکسیژن مورد نیاز باشد، یا ممکن است به یک سیستم کمپرسور هوا کاملا اختصاصی برای ژنراتور اکسیژن نیاز داشته باشید. الزامات نصب باید برای هر برنامه بررسی شود.

مزایا:

 این مدل از انواع دستگاه اکسیژن ساز برای مدت زمان طولانی قابل اطمینان است و فقط نیاز به تعمیر و نگهداری دوره ای دارد.معایب: هزینه های سرمایه اولیه بالا برای ژنراتور اکسیژن، مخازن و احتمالاً کمپرسور هوا      -ممکن است برای نصب نیاز به فضای فیزیکی بیشتری داشته باشد      -کار نصب بیشتر مورد نیاز است

انواع دیگر دستگاه اکسیژن ساز مدل خانگی است

در دو نوع وجود دارد·

 • دستگاه اکسیژن ساز مبله یا ثابت
 • دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل یا پرتابل
انواع دستگاه اکسیژن ساز

انواع دستگاه اکسیژن ساز

نصب و راه اندازی:

این ژنراتورهای اکسیژن برای کار فقط به برق ۱۲۰ VAC نیاز دارند. نصب آنها بسیار ساده است، این دستگاه ها را می توان روی نیمکت یا روی زمین گذاشت که این مورد از قابلیتهای انواع دستگاه اکسیژن ساز ثابت است . مهم است که محیط تمیز، خشک و خنک باقی بماند، رطوبت محیط بالای ۸۵ درصد و دمای بالای ۹۵ درجه فارنهایت عمر آنرا را به طور چشمگیری کاهش می دهد زیرا هیچ سیستم حذف رطوبت یکپارچه ای برای حذف رطوبت از هوای محیط وجود ندارد.دستگاه اکسیژن ساز پرتابل یا قابل حمل جز انواع دستگاه های اکسیژن سازهایی است که در داخل آن باطری قابل شارژ تعبیه شده و می توان از آن در خارج از محیط کار یا خانه استفاده نمود.مزایای:      -اندازه کوچک امکان نصب در فضاهای نسبتا تنگ را فراهم می کند      -طراحی کلید  آن بسیار در دسترس است و این امکان عملیات سریع و آسان را فراهم می کند،

 • هزینه نسبتا کم
 • فشارهای اکسیژن رسانی بالاتر (۴۵-۶۵ PSI)
 • جریان اکسیژن  با سرعت بالا در دسترس بیمار قرار خواهد گرفت.

بهترین برندهای دستگاه اکسیژن سازشامل:

 • Devillbiss
 • Airsep
 • Zenithmed
 • Yuwell
 • Zyklusmed
 • EMG
 • Philips
 • Longfian

 

کیفیت هوا در دستگاه اکسیژن ساز :

مهمترین عامل در حفظ عملکرد انواع دستگاه اکسیژن ساز کیفیت هوا یا همان اکسیژن رسانی است. گرد و غبار، رطوبت، روغن و سایر آلودگی‌های موجود در هوا، مواد غربال مولکولی شما را از بین می‌برد.و مجبور به تعویض زود هنگام می‌شود. اگر کیفیت هوای محیط کامل نباشد، دستگاه اکسیژن ساز به شما در دریافت اکسیژن خالص کمک خواهد کرد.

خدمات رسانی تندیس آنلاین

مجموعه درمانی و پزشکی تندیس آنلاین با اجاره و فروش تجهیزات پزشکی(انواع دستگاه اکسیژن ساز).و ارائه خدمات حمل و نقل ، نصب و مشاوره رایگان بصورت شبانه روزی در خدمت هموطنان عزیز می باشد.جهت دریافت خدمات درمانی لطفا،  با شماره تماسهای درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی مانند اکسیژن ساز و… یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید .

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست