مقالات مربوط به تجهیزات پزشکی

تفاوت بین اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن

تفاوت بین دستگاه اکسیژن ساز ساز و کپسول اکسیژن

دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن هر دو جزء دستگاه های کمک تنفسی می باشند، حال می خواهیم تفاوت ها و مزایا و معایب این دو دستگاه را بررسی کنیم.

تفاوت بین اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن

فرق بزرگ بین دستگاه اکسیژن ساز و سیلندر اکسیژن این است که اکسیژن موجود در دستگاه اکسیژن ساز هرگز تمام نمی شود. آنها می توانند ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته از اکسیژن استفاده کنند.

مزایای دستگاه اکسیژن ساز

تفاوت بین اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن این گونه است که: یک متمرکز کننده اکسیژن با کشیدن هوای اطراف شما و تمرکز فوری اکسیژن کار می کند. سپس آن را از طریق کانول ها به شما تحویل می دهد. تغلیظ کننده های اکسیژن در صورت نیاز، اکسیژن را  ایجاد می کنند. مانند یک مخزن، اکسیژن را “ذخیره” نمی کند یا تمام نمی شود.

اکسیژن سازها برای کسانی که در تعطیلات هستند بسیار مناسب هستند و در زمان های مختلف، در طی چند روز به اکسیژن نیاز دارند یا می خواهند در حالی که نیاز به اکسیژن دارند بخوابند. هیچ مشکلی برای تمام شدن یا پر کردن مجدد مخزن وجود ندارد.

معایب کپسول اکسیژن

یک مخزن اکسیژن معمولی پس از ۳-۵ ساعت تمام می شود. مخازن دائماً نیاز به تعویض و پر کردن دارند. ظرفیت مخازن اکسیژن محدود است زیرا شما فقط هوا در مخزن دارید. آنها خیلی بزرگ، سنگین هستند. اگر بیش از چند ساعت به اکسیژن نیاز دارید، کپسول راه حل شما خوبی نیست. آنها اساساً یک گزینه کوتاه مدت هستند که به فرد امکان اکسیژن رسانی می دهند. در تفاوت بین اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن باید گفت که اکسیژن ساز به کپسول ارجحیت دارد

اجاره دستگاه اکسیژن ساز

ما چندین دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای در دسترس داریم، از جمله محبوب ترین دستگاه های اکسیژن ساز ثابت Nidek، Airsep ، Zenithmed، yuwell،Zyklusmed،EMG،Philips برای دریافت بهترین تجهیزات اجاره اکسیژن و استفاده مفید ازتعطیلات لطفا با Tandisonline تماس بگیرید. لطفاً نیازهای خاص خود را با ما در میان بگذارید تا بتوانیم توصیه های خود را به شما ارائه دهیم.

دستگاه اکسیژن ساز یا کپسول اکسیژن ؟کدام بهتر هستند؟

اغلب، بیماران از واژه‌های «تغلیظ‌کننده اکسیژن» و «مخزن اکسیژن» به جای یکدیگر استفاده می‌کنند، زیرا هر دوی آنها اکسیژن تکمیلی را تحویل می‌دهند. با این حال، تفاوت بین دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن وجود دارد. از خود دستگاه گرفته تا نحوه رساندن اکسیژن به خود دستگاه و نگرانی‌های ایمنی مرتبط. در اینجا به تفکیک شباهت ها و تفاوت های آنها می پردازیم.

روش تحویل اکسیژن

یکی از تفاوت های اصلی بین دستگاه اکسیژن ساز در مقابل یک کپسول اکسیژن این است که یک مخزن اکسیژن حاوی مقدار خاصی از اکسیژن فشرده است. یک نازل روی مخزن میزان اکسیژن آزاد شده را کنترل می کند. یک لوله و کانول اکسیژن مکمل را به بیمار می‌رساند. با این حال، هنگامی که اکسیژن در مخزن تمام می شود، یک مخزن جدید مورد نیاز است. فردی که نیاز به تامین مداوم اکسیژن دارد، باید چندین مخزن را به عنوان پشتیبان در خانه ذخیره کند. اما دستگاه اکسیژن ساز نیازی به پر کردن مجدد ندارد. در عوض، این دستگاه ها به طور مداوم هوای محیط اطراف را فیلتر کرده و آن را به اکسیژن مکمل تبدیل می کنند. سپس با استفاده از یک لوله و کانول، بیمار اکسیژن مکمل را دریافت می کند.

سبک وزن

اکثر دستگاه های متمرکز کننده اکسیژن بسیار کوچکتر از مخازن اکسیژن هستند و فضای کمتری را در خانه اشغال می کنند. آنها اغلب روی چرخ هستند.و می توانند به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر حرکت کنند.

ایمن برای استفاده

در حالی که قبلاً مخازن اکسیژن درمان اولیه برای بیماری های مزمن ریوی و اکسیژن درمانی بود، اما تفاوت بین اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن این است که اکنون خطرناک تر از تغلیظ کننده های اکسیژن در نظر گرفته می شوند. اکسیژن فشرده در برابر آتش بسیار حساس است و می تواند منفجر شود. به علاوه، مخازن اکسیژن ممکن است نشت کند. آتش های غنی شده با اکسیژن داغ تر می سوزند و خاموش کردن آنها دشوارتر است. تغلیظ کننده ها اکسیژن فشرده را ذخیره نمی کنند و در نتیجه خطر غیرضروری را کاهش می دهند.

ارزان

یکی از تفاوت های قابل توجه بین متمرکز کننده های اکسیژن در مقابل مخازن اکسیژن در دسترس بودن منبع ثابت است. مخازن اکسیژن دارای مقدار محدودی از اکسیژن هستند. پس از تمام شدن آنها باید تعویض شوند. برعکس، متمرکز کننده های اکسیژن به طور مداوم هوا را از محیط فیلتر می کنند. عرضه ثابت مخازن اکسیژن در طول زمان شروع به افزایش می کند. به توجه به توضیحات بالا درباره تفاوت بین اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن به عنوان یک خرید یکبار مصرف، کنسانتره های اکسیژن در درازمدت در هزینه صرفه جویی می کنند.

تنوع

کنسانتره های اکسیژن برای مصارف خانگی و قابل حمل در دسترس هستند. آنها دارای دوز پالس و دوز مداوم هستند و بسیاری از ویژگی های کاربر پسند را شامل می شوند.

جهت مشاوره با ما تماس بگیرید و اینستاگرام مجموعه تندیس آنلاین را دنبال کنید.

مقالات مرتبط:

اجاره کپسول اکسیژن در تهران

اجاره کپسول اکسیژن در شهرری

Rate this post
بازگشت به لیست