تجهیزات پزشکی

سیلندر اکسیژن

سیلندر اکسیژن

سیلندر اکسیژن استوانه ای توخالی است. در قسمت بالایی یک گردن رشته وجود دارد که روی آن یک دریچه مخصوص وصل شده است.که عملکرد محافظتی را انجام می دهد.

آن یک مخزن تحت فشار بالا است که برای ذخیره سازی طولانی مدت گاز اکسیژن و استفاده بعدی از آن در فرآیند فناوری است. وزن بالای آن باعث می شود بار کپسول اکسیژن بر دوش مردم سنگینی کند.

کاربرد سیلندر اکسیژن

سیلندرهای گاز (O2) در پزشکی – برای تامین اکسیژن برای بیماران نیازمند به کار می رود. سیلندرها را می توان با درجه های مختلف و همچنین در ظروف با حجم های مختلف تامین کرد.

عملکرد و ایمنی هنگام کار با دستگاه

سیلندر اکسیژن، بی احتیاطی هنگام استفاده، می تواند منجر به انفجار شدید و بروز حوادث آتش سوزی  می شود. (سوختن در اکسیژن حدود ۱۰ برابر سریعتر از هوای آزاد است).

برای جلوگیری از ایجاد شرایط اضطراری، قوانین زیر را رعایت کنید:

 • باز کردن یا بستن سیلندر با دست، دستکش آلوده به روغن ممنوع است.
 • وجود مواد قابل اشتعال در اتاقی که چنین مخازن استفاده می شود ممنوع است.
 • قرار دادن کپسول اکسیژن در فاصله کمتر از ۳ متر از منابع گرما ممنوع است.
 • علاوه بر این، سیلندر اکسیژن باید در سایه و از نور مستقیم خورشید محافظت شود.
 • از شیر آسیب دیده استفاده نکنید.

چگونه سیلندرهای اکسیژن را انتخاب کنیم؟

برای راحتی کاربران، شرکت ها سیلندرهای اکسیژن پر شده را در ازای سیلندرهای خالی ارائه می دهند.که باعث افزایش سرعت حمل و نقل می شود. اگر به یک سیلندر جدید نیاز دارید،

 • هنگام انتخاب آن، به موارد زیر توجه کنید:
 • عدم وجود نقص قابل مشاهده دریچه و سایر عناصر؛
 • وجود یک برچسب قابل خواندن که تاریخ انقضا، اطلاعات مربوط به سیلندر را نشان می دهد.
 • وجود رنگ آبی، کتیبه ای قابل خواندن در مورد نام گاز.
 • هنگام انتخاب اکسیژن  برای خرید یا اجاره گزینه های ۵L، ۱۰L، ۱۵L، ۲۰L موجود است.
  سیلندر اکسیژن با مصرف گاز زیاد استفاده می شوند، در غیر این صورت نیاز به تعویض مکرر دارند که خیلی راحت نیست. خرید تعداد زیادی سیلندر با ظرفیت کوچک منجر به هزینه های اضافی می شود، زیرا قیمت بین گزینه ۵.۸ لیتری و ۴۰ تنها ۲.۵-۳ برابر متفاوت است.

اجاره سیلندر اکسیژن در مجموعه تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین

در صورت نیاز به خرید و یا اجاره کپسول اکسیژن برای انجام هرگونه عملیات در شرکت یا برای اهداف دیگر، tandisonline تماس بگیرید.
قیمت مقرون به صرفه در تهران و شهرهای اطراف (تحویل به شهرهای دیگر ایران در دسترس است)
هر نوع پرداخت؛
امکان تحویل محصولات توسط کارشناسان ما
می توانید اطلاعات اضافی را در سایت ما دریافت کنید.

آسیب شناسی سیستم های تنفسی، قلبی عروقی و سایر سیستم ها با ظهور علائم بالینی قابل توجه همراه است که در میان آنها می توان گرسنگی اکسیژن یا هیپوکسی را تشخیص داد. با ویروس کرونا، کمبود هوا می تواند نشانه ای از نارسایی تنفسی باشد که نیاز به درمان شدید در یک مرکز پزشکی دارد.
در درمان از دستگاه های تنفسی ویژه ای استفاده می شود.که در میان آنها کارتریج های اکسیژن و متمرکز کننده ها متمایز می شوند. آنها به جبران هیپوکسی توسعه یافته کمک می کنند، همچنین از آنها برای جلوگیری از بیماری های مختلف سیستم تنفسی و قلبی عروقی استفاده می شود. پس در صورت کمبود اکسیژن نیاز به سیلندر اکسیژن و یا دستگاه اکسیژن ساز به وجود می آید.و همینطور برای چالش جدی اکسیژن در بیمارستان ها برای قطعی برق استفاده از کپسول اکسیژن ضرورت پیدا می کند.

اشکال تامین اکسیژن

برای درمان هیپوکسی، نارسایی تنفسی، تنگی نفس در بیماری های قلبی عروقی، و همچنین برای پیشگیری در زمینه پزشکی، بالون ها و متمرکز کننده ها به طور فعال استفاده می شود.

جهت استفاده، یک ماسک اکسیژن به سیلندر اکسیژن وصل شده است.که با کمک آن، فرد بخشی از مخلوط هوا را دریافت می کند. برای درمان و پیشگیری از بیماری ها باید ۵-۱۰ بار دم کرده، بین تکرارها استراحت کوتاه کرد.

برای تامین مداوم اکسیژن به بدن انسان در طول هیپوکسی، اکسیژن درمانی برای بیماری هایی که نیاز دارند استفاده می شود. مدل های قابل حمل و ثابتی وجود دارد.که برای درمان آسیب شناسی های سیستم تنفسی استفاده می شود، از جمله: آمفیزم، عفونت کروناویروس، انسداد مزمن ریوی (COPD) و غیره.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

مقالات مرتبط:

دستگاه تولید اکسیژن

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز