مقالات مربوط به اکسیژن ساز

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز

غلیظ کننده اکسیژن دستگاهی است.برای جداسازی مولکول های اکسیژن از اتمسفر اطراف آن و کار تغلیظ آنها را به صورت جریانی از اکسیژن خالص انجام می دهد.

درباره طرز کار دستگاه اکسیژن ساز بیشتر بدانید

اکسیژن ساز در اکسیژن درمانی استفاده می شود.و اکسیژن با غلظت بالاتری نسبت به هوای اتمسفر برای بیمار تامین می شود. این دستگاه مانند جایگزینی برای اکسیژن فشرده استفاده می شود. زیرا ایمن تر و ارزان تر است.

اصل عملیات اکسیژن ساز

اصل عملکرد یک متمرکز کننده اکسیژن به شرح زیر است: از دو سیلندر تشکیل شده است، هوای اتاق از طریق شبکه ای از توپ های زئولیت واقع در داخل سیلندرها عبور می کند . یک “الک مولکولی” که مولکول های نیتروژن را به دام می اندازد.و مولکول های اکسیژن را عبور می دهد. عملا طرز کار دستگاه اکسیژن ساز به این صورت است.که یک مخلوط اکسیژن ۹۵ درصد تولید می کند

نرخ تامین اکسیژن در محبوب ترین مدل ها به طور متوسط ​​بین ۳ تا ۵ لیتر در دقیقه است، با این حال، از سال ۲۰۰۰، مدل هایی با توان خروجی ۱۰ لیتر در دقیقه ظاهر شدند، در حالی که خواص وزن و اندازه خود را حفظ کردند. در آغاز قرن بیست و یکم، بسیاری از تولید کنندگان شروع به تولید متمرکز کننده های قابل حمل کردند، طرز کار دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل این گونه است.که سرعت تولید اکسیژن در آنها معمولاً بیش از ۲ لیتر در دقیقه نیست، اما مدل های کمیاب تری نیز با سرعت تا ۶ لیتر در دقیقه وجود دارد.

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز

اکسیژن سازهای قابل حمل

کنسانتره های اکسیژن قابل حمل که می توانند در ماشین قرار گیرند نیز بسیار محبوب هستند – آنها با باتری تغذیه می شوند یا به عنوان یک کیف کوله پشتی با آنها حمل می شوند، که به کاربر آزادی کامل برای داشتن.یک سبک زندگی فعال می دهد. در طرز کار دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل می بینید.حداکثر ۷ ساعت می توان از آن استفاده کرد. بنابراین، استفاده از آنها در آمبولانس ها و حتی در هواپیماها، از جمله نظامی، به منظور تامین اکسیژن خلبان و خدمه در ارتفاع بالا و همچنین انتقال بیماران آغاز شد.

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز پرتابل

امنیت

تغلیظ کننده های اکسیژن در مقایسه با سیلندرهای اکسیژن فشرده مزیت دارند، زیرا در موارد نشتی باعث می شوند.گسترش سریع تر آتش انجام نشود و در معرض انفجار نیستند. به همین دلیل است که بیشتر در نیروهای مسلح و تیم های نجات استفاده می شود. نحوه کار دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل به گونه ای است که می توانند در خانه به عنوان یک درمان کمکی برای بیماری های مختلف مانند COPD، آمفیزم، ذات الریه یا سایر بیماری های تنفسی استفاده شوند.

درباره دستگاه غلیظ کننده های اکسیژن بیشتر بدانید

نصب مولد شامل: یک کمپرسور هوا،  واحد آماده سازی هوای فشرده برای ژنراتور اکسیژن (فیلترها، یک خشک کن هوای فشرده)، ژنراتور اکسیژن، گیرنده های هوا و اکسیژن و یک واحد کنترل است. سیلندرها می توانند به عنوان منبع پشتیبان اکسیژن مورد استفاده قرار گیرد.

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز صنعتی

فشار جریان بالاتری در فرآیندهای تولید مورد نیاز است.و فرآیندی به نام جذب نوسان خلاء را به صورت خاص برای این منظور فراهم شده است. از یک فن کم فشار و یک شیر استفاده می کند.که جریان را از طریق فن تغییر می دهد تا مرحله بازسازی در خلاء انجام شود. تغلیظ کننده های اکسیژن صنعتی اغلب در ظرفیت های وسیع تری نسبت به تغلیظ کننده های پزشکی در دسترس هستند.

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز

اکسیژن سازهای صنعتی

توضیحات فنی غلیظ کننده اکسیژن

برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز، بهتر است درباره طریقه کار دستگاه اکسیژن ساز پزشکی بدانید، هوای پمپ شده توسط کمپرسور بدون روغن وارد اولین ستون پر از زئولیت می شود. زئولیت یک سیلیکات معدنی است.که یک جاذب طبیعی است.در فشار اتمسفر رطوبت را کاملا جذب می کند و با ایجاد فشار بالاتر، توانایی حفظ نیتروژن و گازهای غیر از اکسیژن را به دست می آورد. در ستون زئولیت، نیتروژن و سایر گازها جذب می شوند.و اکسیژن با عبور از شیر اول یک طرفه وارد آکومولاتور می شود.

سپس اکسیژن برای استفاده از طریق تنظیم کننده جریان و رطوبت ساز خارج می شود. در طرز کار دستگاه اکسیژن ساز بدانید.اگر از یک متمرکز کننده اکسیژن برای تنفس استفاده می شود، رطوبت ساز لازم است. مقدار کمی اکسیژن با عبور از کانال خروجی وارد ستون دوم زئولیت شده و همراه گازهای دفع شده توسط دریچه باز وارد هوا می شود. پس از این نیم چرخه، روند آینه ای می شود.

طرز کار دستگاه اکسیژن ساز

توضیحات فنی دستگاه اکسیژن ساز

حال که با طرز کار دستگاه اکسیژن ساز آشنا شدید. بهتر می توانید جهت خرید یا اجاره دستگاه اقدام کنید. تلاش مجموعه تندیس آنلاین بر این است.که تمامی توقعات مشتری را جهت کیفیت ارائه کار و مشاوره برای نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز خدمت شما ارائه دهد.

از طریق قسمت تماس با ما و اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

خدمات مرتبط

اجاره دستگاه ساکشن خانگی

اجاره دستگاه ونتیلاتور

مقاله های مرتبط

نحوه کار با دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی و کاربرد آنها

مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

 

Rate this post
بازگشت به لیست