مقالات مربوط به اکسیژن ساز, مقالات مربوط به تجهیزات پزشکی

انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز

انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز

لوازم جانبی اکسیژن ساز جهت اهداف پزشکی برای اکسیژن درمانی استفاده می شود. از یک طرف باید به منبع اکسیژن متصل شود، اما از طرف دیگر باید محکم به صورت فشار داده شود.

هدف و چگونگی استفاده از انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز

اکسیژن درمانی چیست و چگونه ماسک اکسیژن را انتخاب کنیم؟

اکسیژن درمانی قرار دادن ماسک روی صورت بیمار و روشن کردن اکسیژن است.در شرایط بحرانی، اکسیژن درمانی می تواند هم نجات دهنده و هم تهدید کننده زندگی باشد. بنابراین، قبل از خرید ماسک اکسیژن به صورت عمده، باید بدانید که چگونه و چه زمانی می توان از آن به درستی استفاده کرد.

انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز

 

چرا اکسیژن درمانی انجام می شود؟

اکسیژن به بیماران مبتلا به هیپوکسمی (سطح پایین اکسیژن در خون) تحویل داده می شود. اکسیژن توسط انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز از طریق ریه ها و در نهایت وارد خون می شود. از آنجا، در سراسر بدن پخش می شود و اکسیژن به تمام بافت ها و سلول ها می رسد.

علائم هیپوکسی:

تغییر رنگ پوست

سرفه

ضربان قلب و تنفس سریع

سردرگمی

ضعف تنفس

تعریق

اگر متوجه علائم هیپوکسمی شدید، باید با تیم مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید تا در مورد طرز کار دستگاه اکسیژن ساز و اکسیژن درمانی صحبت کنید. مانند هر دارویی، اکسیژن باید توسط پزشک تجویز شود و اینکه دکتر به شما توصیه کند که چه ماسکی نیاز دارید.

اکسیژن درمانی چگونه انجام می شود؟

اکسیژن از طریق انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز که به مخزن اکسیژن( دستگاه های مولد اکسیژن )متصل هستند، تحویل داده می شود.

انواع ماسک اکسیژن

ماسک ها را می توان به چند نوع تقسیم کرد. یکی از انواع آن ها ماسک اکسیژن پزشکی است که برای کار در موسسات پزشکی، خدمات امداد و نجات و مصارف دیگر استفاده می شود. مواد مدرن مورد استفاده در تولید ماسک ها به جلوگیری از ناراحتی برای بیمارکمک می کند، آنها منجر به تحریک یا آلرژی نمی شوند.

نازال بینی: نوعی از انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز بسیار ایده آل برای بیماران پایدار است که نیاز به جریان کم اکسیژن در غلظت های کم تا متوسط ​​دارند به کار می رود. می توانید فشار را از ۱ تا ۵ لیتر در دقیقه تنظیم کنید که حدود ۲۴ تا ۴۰ درصد اکسیژن می دهد. یکی از مزایای استفاده از نازال های بینی این است که به بیماران اجازه می دهد به طور معمول غذا بخورند، بنوشند و صحبت کنند. شما قادر به اندازه گیری دقیق میزان اکسیژن تحویلی نخواهید بود، زیرا تا حد زیادی به دفعات تنفس بیمار بستگی دارد.

انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز

نازال اکسیژن

ماسک ساده: در انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز حجم بیشتری از اکسیژن را نسبت به کانولای بینی تحویل می دهد و رایج ترین سرعت جریان آن ۵-۱۰ لیتر در دقیقه است.مانند نازال های بینی، میزان اکسیژن را نمی توان به طور دقیق کنترل کرد زیرا بیمار هوای اتاق را نیز تنفس می کند. با این حال، این نیز یک مزیت است، زیرا مخلوط کردن هوای اتاق با اکسیژن، مجاری بینی بیمار را مرطوب نگه می‌دارد

انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز

ماسک اکسیژن

در ادامه

ماسک ونچوری: اگر می خواهید میزان اکسیژن رسانی را به دقت اندازه گیری کنید، ماسک های Venturi ایده آل هستند. این مدل از انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز با افزودن یک «دریچه ونچوری » بسیار شبیه به یک ماسک صورت معمولی هستند. با عبور اکسیژن از شیر، سرعت آن افزایش می یابد و درصد مشخصی از هوا از سوراخ های دریچه عبور می کند. نگران تهیه آن نباشید زیرا تندیس آنلاین این ماسک را همراه دستگاه اکسیژن ساز برای شما ارسال خواهد کرداز آنجایی که می توانید غلظت اکسیژن را انتخاب کنید، در نتیجه خواهید توانست میزان اکسیژن تحویلی به بیمار را به دقت اندازه گیری کنید. این نوع از انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران COPD که برای تنفس به درصد مشخصی از اکسیژن در بدن نیاز دارند، ایده آل است

ماسک اکسیژن کیسه دار: که انواع مختلفی داردماسک کیسه دار برای کودکان با غلظت بالا و به همراه کیسه فاقد لاتکس، ضد حساسیت، شکل لبه گرد، دارای صفحه بینی انعطاف پذیر، وجود یک باند الاستیک، سوراخ کافی در هر دو طرف در بسته وجود دارد.

انواع ماسک دستگاه اکسیژن ساز

ماسک کیسه دار

مزایای اصلی ماسک دستگاه اکسیژن ساز:

  • لبه های صاف و گرد شده در طرفین محصول، استفاده از پلیمرهای ضد حساسیت نرم در ساخت آن
  • اتصال لوله اکسیژن جهانی مناسب برای هر مارکی از متمرکز کننده O2
  • تثبیت مطمئن محصول روی صورت با کمک گیره بینی و تنظیم کننده
  • مواد لوله مقاومت زیادی در برابر پیچ خوردگی دارند
  • می توان جهت درمان نبولایزر از آن استفاده نمود
  • اتصال قابل اعتماد به دستگاه اکسیژن ساز.

جهت تماس با ما شماره های موجود در سایت را شماره گیری نمایید و یا صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

خدمات مرتبط:

اجاره دستگاه اکسیژن ساز خانگی

فروش و اجاره دستگاه پالس اکسیمتر

مقالات مرتبط:

ماسک نبولایزر چیست؟

کار لیوان دستگاه اکسیژن ساز

Rate this post
بازگشت به لیست