مقالات مربوط به اکسیژن ساز, مقالات و مطالب آموزشی

کار لیوان دستگاه اکسیژن ساز

کار لیوان اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز در بهبود و کمک رسانی به وضعیت بیماران تنفسی اهمیت دارد

با استفاده از دستگاه‌های اکسیژن ساز که از جمله بهترین و مهم ترین خدمات پزشکی محسوب میشوند، بیماران قلب-عروقی پس از عمل، مشکلات تنفسی ناشی از بیماری ریوی و سایر بیماران تنفسی می‌توانند .به راحتی تنفس کنند .

سوند نازال، فیلتر اکسیژن ساز، ماسک اکسیژن، فیلتر گرد‌گیر و محفظه اکسیژن از وسایل جانبی دستگاه اکسیژن ساز به شمار میروند.اما مطلب امروز ما(تندیس آنلاین) در رابطه با کار لیوان دستگاه اکسیژن ساز است که از آن در رطوبت رسانی به هوای تنفسی و پیشگیری از آسیب دیدن سیستم تنفسی به بیمار کمک می کند.

کار لیوان دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه‌‌‌های اکسیژن ساز تا ۹۸% اکسیژن هوا را از دیگر گازهای موجود در هوا جدا می‌کنند.وهمین موضوع سبب میشود.تا اکسیژن خروجی خشک باشد و تنفس هوای خشک در مدت زمان طولانی به مخاط دهان، بینی و ریه آسیب می‌رساند ، لیوان اکسیزن ساز باعث مرطوب شدن اکسیژن خروجی دستگاه می شود.

نحوه استفاده از لیوان اکسیژن ساز

بهتر است برای استفاده از لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز، آب تمیز، جوشیده ویا اب مقطر را در لیوان ریخته و در قسمت مشخص شده دستگاه قرار دهید. مقدار آب مورد نیاز لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز بر روی آن مشخص شده (۱/۳ لیوان) و نباید کمتر یا بیشتر از این مقدار آب در لیوان ریخت. به همین سادگی هم زمان با روشن شدن.دستگاه و کارکرد آن، رطوبت لازم برای تنفس بیمار فراهم می شود.

برای حفظ بهداشت و استفاده بهینه بهتر است که هرروز آب داخل لیوان تعویض شود.

کاربرد:

در بسیاری از افراد که از بیماری های مزمن رنج می برند.و نیاز به اکسیژن درمانی در خانه دارند، چنین وسایلی می تواند به بهبود تنفس آنها کمک کند. با این حال، بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در خانه به اکسیژن تراپی نیاز دارند باید از این دستگاه ها با تجویز پزشک معالج استفاده کنند.این روشی برای افزایش میزان اکسیژن در بیمارانی بود که ویروس، ریه‌های آنان را به شدت درگیر کرده بود.

لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز با حفظ رطوبت اکسیژن خالص و ارسال ان به بیمار فرایند تنفس را بهبود داده.و از تبعات ناخوشایند ناشی از تنفس اکسیژن خالص در دراز مدت پیشگیری می کند. تنفس هوای خشک در بلند مدت موجب آسیب به مخاط دهان، بینی و ریه شده و می تواند زخم هایی را ایجاد کند. لیوان مرطوب کننده اکسیژن ساز نقش اصلی در رطوبت رسانی به هوای تنفسی بیمار را دارد.

تندیس :

در مجموعه خدمات درمانی و پزشکی تندیس آنلاین که شامل کادری مجرب و ماهر می باشد.شما می توانید.هماهنگی لازم را در زمینه اجاره و خرید تجهیزات پزشکی مانند اکسیژن ساز و… و همچنین اعزام آمبولانس خصوصی و اخذ نوبت بهترین متخصصین (مانند جراح عمل دیسک کمر و ارتوپد و زیبایی و …) در بهترین بیمارستانهای طرف قرارداد تهران انجام دهید.

می توانید در  اینستاگرام نیز تندیس آنلاین را دنبال کنید.

کار لیوان دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

Rate this post
بازگشت به لیست