مقالات مربوط به تجهیزات پزشکی

فواید دستگاه بای پپ

فواید دستگاه بای پپ

BiPAP یک دستگاه کوچک و آسان است و از فواید دستگاه بای پپ این است که به فرد مبتلا به COPD کمک می کند تا نفس بکشد. هنگام استفاده از دستگاه BiPAP، هوا تحت فشار از طریق یک ماسک وارد می شود. تا الگوی تنفس خود را در هنگام خواب یا زمانی که علائم شعله ور می شود، تنظیم کند.

فواید دستگاه بای پپ در درمان COPD

COPD مخفف اختلال انسدادی مزمن ریه است. این وضعیت ورود هوا به ریه‌های خود را برای فرد دشوارتر می‌کند. ریه‌های آن‌ها اغلب انعطاف‌پذیری کمتری دارند، و بنابراین ممکن است تنفس عمیق برایشان سخت‌تر شود و ریه‌هایشان مملو از مخاط شود.

علائم COPD اغلب در شب بدتر می شود، که می تواند مانع از خواب فرد شود و خستگی روز را افزایش دهد. خواب عمیق برای ترمیم بافت های سلولی مهم است، بنابراین داشتن یک خواب خوب شبانه ضروری است.

در این مقاله و مقاله های بعدی، نگاهی عمیق به اثربخشی BiPAP، نحوه تنظیم دستگاه بای پپ، قیمت دستگاه بای پپ و مقایسه آن با درمان CPAP می اندازیم. ما همچنین در مورد درمان های دیگری که می توانند به علائم COPD کمک کنند، صحبت می کنیم.

طرز کار دستگاه بای پپ

Bi-PAP دستگاهی است که هوای تحت فشار را مستقیماً از طریق ماسکی که روی دهان قرار می گیرد به مجاری هوایی فوقانی بیماران می رساند. فشار هوای مثبت از جمع شدن ماهیچه های گلو جلوگیری می کند و از فواید دستگاه بای پپ این است که خطر انسداد را به حداقل می رساند و به بیماران اجازه می دهد راحت تر نفس بکشند.

فواید دستگاه بای پپ

درمان آپنه خواب با بای پپ

مزایای دستگاه BiPAP چیست؟

افرادی که از BiPAP در شب استفاده می کنند ممکن است خواب با کیفیت بالاتری را تجربه کنند.

BiPAP مخفف فشار مثبت راه هوایی دو سطحی است. این یکی از انواع PAP یا دستگاه فشار مثبت راه هوایی است که برای حفظ الگوی تنفسی ثابت در شب یا در هنگام تشدید علائم در افراد مبتلا به COPD استفاده می شود.

این دستگاه هوا را تا سطحی بالاتر از هوای اتاق تحت فشار قرار می دهد و بنابراین به فرد کمک می کند تا اکسیژن دریافت کند و دی اکسید کربن را بازدم کند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا راحت‌تر نفس بکشند، چه هنگام خواب یا در هنگام تشدید علائم.

کاربرد  و فواید دستگاه بای پپ و سی پپ

که مخفف فشار مثبت مداوم راه هوایی است، دو روش درمانی تهویه غیرتهاجمی (NIV) هستند که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند.

BiPAP و CPAP هر دو شامل تنفس هوای تحت فشار از طریق ماسک متصل به یک دستگاه کوچک می شوند. افرادی که از CPAP یا BiPAP در شب استفاده می کنند ممکن است خواب طولانی تر و با کیفیت بالاتری را تجربه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقالان پیشنهادی زیر را مطالعه نمایید:

تفاوت BiPAP و دستگاه اکسیژن ساز

اجاره دستگاه کمک تنفسی بای پپ

BiPAP برای COPD چقدر موثر است؟

پزشک می تواند دستگاه های CPAP یا BiPAP را برای استفاده در خانه یا بیمارستان تجویز کند.

پزشکان بر این باورند که استفاده روزانه از BiPAP نه تنها کیفیت خواب افراد مبتلا به COPD شدید را بهبود می بخشد، بلکه می تواند طول عمر فرد را نیز افزایش دهد. استفاده از دستگاه های BiPAP ممکن است میزان پذیرش در بیمارستان را در میان افراد مبتلا به COPD کاهش دهد.

دستگاه های BiPAP در مواقع اضطراری نیز قابل استفاده هستند. در تشدید علائم COPD، یک دستگاه BiPAP می‌تواند بخشی از بار را از ماهیچه‌های تنفسی و قلب فرد برداشته و به او اجازه دهد راحت‌تر نفس بکشد. همچنین سطح اکسیژن را افزایش می دهد و سطح دی اکسید کربن را عادی می کند.

فواید دستگاه بای پپ

اجاره دستگاه بای پپ

عوارض استفاده از دستگاه BiPAP

BiPAP بسیار ایمن در نظر گرفته می شود. اکثر مشکلات مربوط به BiPAP شامل قرار گرفتن بیش از حد ماسک صورت و آسیب رساندن به پوست یا شل شدن بیش از حد آن است که باعث نشت هوای تحت فشار از ماسک می شود.

برخی از افراد عوارض جانبی استفاده از بای پپ

  • نفخ خفیف معده
  • دهان خشک
  • سوزش چشم
  • درد سینوسی

تفاوت بین CPAP و BiPAP

دستگاه‌های CPAP نوع دیگری از دستگاه‌های تنفسی کوچک و تحت فشار هستند. BiPAP به طور معمول گزینه ارجح برای افراد مبتلا به COPD است. هر دو دستگاه BiPAP و CPAP نیز می توانند برای درمان نارسایی قلبی استفاده شوند، که یک عارضه احتمالی منبع مورد اعتماد COPD است. این درمان میزان خونی را که به قلب باز می گردد کاهش می دهد، به این معنی که فشار کمتری به قلب وارد می شود.

فواید دستگاه بای پپ

استفاده دستگاه بای پپ

تفاوت اصلی

این است که، در حالی که CPAP با استفاده از یک نوع فشار به فرد کمک می کند دم کند، BiPAP با استفاده از دو فشار مختلف به فرد کمک می کند هم دم و هم بازدم را انجام دهد. این بدان معنی است که بازدم با دستگاه های BiPAP راحت تر است.

CPAP با باز نگه داشتن راه های هوایی از طریق فشار مداوم، چه فرد در حال تنفس یا خارج کردن باشد، عمل می کند. این فشار از فروپاشی مجاری هوایی فوقانی جلوگیری می‌کند، که تنفس را آسان‌تر می‌کند و به جلوگیری از کاهش سطح اکسیژن در هنگام خواب کمک می‌کند.

جهت اجاره دستگاه بای پپ و دیگر دستگاه های کمک تنفسی با ما تماس برقرار کنید. و در اینستاگرام همراه باشید.

Rate this post
بازگشت به لیست