مقالات مربوط به اکسیژن ساز

زمان سرویس دستگاه اکسیژن ساز

زمان سرویس دستگاه اکسیژن ساز

هر ماشینی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و یک دستگاه اکسیژن ساز هم مستثنی نیست. بهتر است بدانید که زمان سرویس دستگاه اکسیژن ساز هر شش ماه است. اگر دستگاه تعمیر و نگهداری مورد نیاز را در موعد مقرر نداشته باشد هنگام کار دچار مشکل خواهد شد.

زمان سرویس دستگاه اکسیژن ساز چگونه است؟

برای اطمینان از کارکرد طولانی و بدون دردسر و همچنین استفاده ایمن از چنین وسایلی، باید قوانین عملکرد خاصی مانند زمان تعمیر و نگهداری دستگاه اکسیژن ساز را رعایت کرد. نقض چنین الزاماتی ممکن است منجر به نتایج غیر قابل پیش بینی شود و بر سلامت کاربران تأثیر منفی بگذارد. شما باید هر ۶ ماه یکبار دستگاه خود را به مرکز سرویس و تعمیر دستگاه اکسیژن ساز بسپارید تا دستگاهتان را از لحاظ سلامت مورد بررسی قرار دهند.

مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

استفاده از یک متمرکز کننده اکسیژن را، با جریان سرعت کم اکسیژن شروع کنید. به عنوان مثال، اگر یک دستگاه متمرکز کننده ۵ لیتر در دقیقه دارید، ابتدا سرعت را روی ۳ لیتر در دقیقه تنظیم کنید و بیمار را زیر نظر بگیرید. اگر این سرعت کافی است، تا زمانی که این میزان جریان برای بیمارتان کافی است روی آن نگه دارید. اگر کمبود اکسیژن ادامه داشت، سرعت را ابتدا به ۴ لیتر در دقیقه افزایش دهید و درصورتی که پس از آن، کمکی نکرد، تا ۵ لیتر در دقیقه افزایش دهید.(مدت زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز)

توصیه هایی برای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز در خانه

دستگاه اکسیژن ساز خانگی فقط باید برای اکسیژن تراپی و گاهی نبولایزر برای داروهای استنشاقی، مطابق با تجویز پزشک معالج و طبق دستورالعمل های او استفاده شود. سرعت جریان و مدت زمان مشخص شده باید به دقت رعایت شود. در غیر این صورت، دستگاه ممکن است به سلامت آسیب برساند.

در صورت مشاهده هر گونه عوارض جانبی در طول درمان، باید بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.

 

زمان سرویس دستگاه اکسیژن ساز

سرویس دستگاه اکسیژن ساز

قوانین اساسی برای استفاده از اکسیژن سازها

  • در طول جلسات اکسیژن درمانی نباید آتش یا اشیاء قابل اشتعال در نزدیکی دستگاه وجود داشته باشد.
  • دستگاه باید در فاصله حداقل ۵۰ سانتی متری از دیوارها یا سایر اشیاء نصب شود تا از ورود ذرات خارجی که می توانند فیلتر را مسدود کنند جلوگیری شود.
  • توصیه نمی شود دوره اکسیژن تراپی بیشتر از زمان تجویز شده توسط پزشک معالج باشد.
  • برای دستیابی به نتایج مطلوب، لازم است جلسات اکسیژن درمانی با استفاده همزمان از مرطوب کننده دستگاه اکسیژن ساز انجام شود (اکسیژن مرطوب) . تمامی مدل های دستگاه مجهز به چنین سیستمی هستند. نادیده گرفتن این الزامات ممکن است غشاهای مخاطی بیمار را خشک کرده و باعث ناراحتی شود (خشکی بینی، دهان و گلو).

نکات مهم برای نگهداری و مراقبت از دستگاه اکسیژن ساز

متوسط ​​عمر موثر یک دستگاه اکسیژن حدود ۱۰ سال است. برای افزایش عمر دستگاه های اکسیژن ساز نگهداری منظم و رعایت زمان به موقع سرویس دستگاه اکسیژن ساز توصیه می شود. اگر بعد از رعایت تمامی موارد نگهداری باز دستگاه دچار مشکل شد، یک ایراد فنی وجود دارد که باید علت کار نکردن دستگاه اکسیژن ساز شما توسط متخصصین بررسی شود.

رعایت موارد ضروری در زمان استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

  • روشن و خاموش کردن مکرر دستگاه پزشکی توصیه نمی شود. روشن شدن بعدی نباید زودتر از ۳ دقیقه پس از خاموش شدن انجام شود. این باعث افزایش عمر سرویس می شود.
  • آبی که در لیوان مرطوب کننده دستگاه اکسیژن ساز ریخته می شود باید پس از هر جلسه اکسیژن درمانی یا یک بار در روز تعویض شود. هنگام تعویض آب، لیوان باید کاملا تمیز شود.
  • تمیز کردن دقیق و منظم فیلتر گرد و غبار نصب شده در سوراخ مخصوصی که از طریق آن هوا به متمرکز کننده وارد می شود نیز به افزایش عمر مفید دستگاه اکسیژن سازکمک می کند. بسته به شرایط کار و مدل غلیظ کننده اکسیژن، فیلتر تقریباً هر ۱۵ روز یک بار تمیز می شود.
  • کانولای بینی فقط باید به صورت جداگانه استفاده شود. پس از هر بار استفاده باید تمیز کردن بهداشتی انجام شود. استفاده از کانولا توسط افراد مختلف اکیدا ممنوع است. کانولای بینی تقریباً هر ۳۰ روز یک بار تعویض می شود.
  • برای عملکرد بدون مشکل، نظارت بر رژیم دمایی دستگاه ضروری است. بهینه ترین نشانگر دما در +۱۰ تا +۳۵ درجه سانتیگراد است. کارکرد در دماهای بالاتر توصیه نمی شود. در مواردی که تغلیظ کننده به مدت طولانی در معرض دمای پایین قرار داشته باشد، قبل از روشن شدن باید حداقل ۴ ساعت در دمای اتاق نگهداری شود. این کار از ایجاد تراکم بر روی قطعات الکترونیکی دستگاه جلوگیری می کند که می تواند باعث اتصال کوتاه و خرابی شود.
  • در صورت عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه، توصیه می شود ماهی یک بار آن را روشن کنید. این کار از پودر شدن زئولیت و فاسد شدن آن جلوگیری می کند. چسبندگی پودر در صورت عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه باعث کاهش درصد اکسیژن در جریان می شود.

 

زمان سرویس دستگاه اکسیژن ساز

زمان سرویس دستگاه اکسیژن ساز

 

نکته آخر:

رعایت دقیق کلیه قوانین حفظ و نگهداری می تواند خدمات بدون مشکل دستگاه اکسیژن ساز را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

شما می توانید در زمان سرویس دستگاه اکسیژن ساز به مجموعه ما مراجعه کنید و دستگاه خود را کاملا بررسی نمائید و لوازم جانبی دستگاه اکسیژن ساز خود را از ما خریداری کنید. ما مجموعه گسترده ای از: انواع مختلف فیلترهای درشت و ریز، رطوبت ساز، نازال و ماسک را موجود داریم.

همچنین در صورت نیازمی توانید در مورد انتخاب و استفاده از هرنوع دستگاه اکسیژن ساز با متخصصان ما جهت مشاوره بیشترتماس حاصل نمائید. ما خدمات فروش و اجاره دستگاه اکسیژن ساز را نیز ارائه می کنیم. در اینستاگرام بیشتر با ما همراه شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست