مقالات مربوط به اکسیژن ساز

اکسیژن درمانی برای بیماری ام اس

اکسیژن درمانی برای بیماران ام اس
۵
(۲)

تسکین هوای تازه برای بیماران MS کمک می کند. همینطور استنشاق منظم O2 خالص می تواند به کاهش علائم مولتیپل اسکلروزیس کمک کند. استفاده از اکسیژن درمانی برای کاهش علائم بیماری صعب العلاج ام اس بسیار مفید است. بیمار می تواند به طور منظم اکسیژن درمانی را به مدت یک ساعت در روز با دستگاه اکسیژن ساز انجام دهد.

تاثیر اکسیژن درمانی برای بیماری ام اس

برخی تحقیقات نشان می دهد که تحویل دوزهای بالای اکسیژن خالص می تواند التهاب که یکی از ویژگی های کلیدی ام اس است را، کاهش دهد. همین طور این درمان به کاهش علائمی مانند بی اختیاری، درد و خستگی کمک می کند.

اکسیژن درمانی برای بیماران ام اس

اکسیژن درمانی برای بیماران ام اس

مزایا استفاده از اکسیژن

اکسیژن درمانی در بیماری ام اس می تواند علائم را کاهش دهد، اما فقط در برخی از بیماران.

این یک درمان قطعی نیست و مردم باید واقع بین باشند. اگر روی ویلچر هستید، دیگر نمی‌توانید راه بروید. انتظار نداشته باشید تا با سلامت کامل قدم بزنید.

می توان گفت اکسیژن آنتی بیوتیک بدن است. در برابر عفونت و التهاب ناشی از ام اس کمک می کند. اکسیژن ساز هوا را با فشار دو برابر سطح معمولی اتمسفر تحویل می دهند. این اجازه می دهد تا دوزهای بالای اکسیژن به بافت آسیب دیده برسد و آن را ترمیم کند.

برخی از مطالعات نشان می دهد که اکسیژن در یک دوره طولانی می تواند اثرات MS را کاهش دهد. همچنین ادعا می‌شود که این درمان می‌تواند تولید سلول‌های بنیادی را تحریک کند که ممکن است باعث ترمیم برخی از آسیب‌های ناشی از MS شود.

اگر اکسیژن درمانی در بیماری ام اس بلافاصله پس از تشخیص شروع شود، درمان موفقیت آمیزتر خواهد بود.

در این مقاله با نحوه انتخاب تجهیزات پزشکی برای اکسیژن درمانی بیشتر آشنا می شوید.

آیا بیماری ام اس قابل درمان است؟

هیچ درمانی برای ام اس وجود ندارد و درمان ها بر کاهش علائم بیماری تمرکز دارند. برای کند کردن پیشرفت بیماری، پزشکان داروهای مختلف اصلاح کننده بیماری و سرکوب کننده های ایمنی را تجویز می کنند. فیزیوتراپی به تقویت ماهیچه های آسیب دیده از این بیماری و همچنین کمک به سازگاری با زندگی روزمره کمک می کند. شل کننده های عضلانی می توانند به کاهش اسپاسم عضلانی کمک کنند و داروهای دیگر افسردگی، درد و مشکلات کنترل مثانه و روده را هدف قرار می دهند و اکسیژن درمانی هم در بیماری ام اس باعث کاهش علائم خواهد شد.

 

اکسیژن درمانی برای بیماران ام اس

درمان با اکسیژن برای انواع بیماری

اکسیژن ساز و درمان بیماری ها

اکسیژن درمانی هیپرباریک برای اولین بار در سال ۱۸۸۷ برای درمان ذات الریه و از دهه ۱۹۳۰ برای غواصان در اعماق دریا که از بیماری رفع فشار رنج می بردند استفاده گردید. همچنین برای کمک به درمان بسیاری از بیماری ها و شرایط از جمله سکته مغزی، دیابت و آسیب مغزی استفاده شده است.

برخی از افراد مبتلا به ام‌اس که اکسیژن درمانی هیپرباریک دریافت می‌کنند، متوجه شده اند که به بهبود علائم آنها کمک می‌کند، اما برای برخی دیگر هیچ فایده‌ای نداشت.

این عارضه بیشتر در افراد بین ۲۰ تا ۴۰ سال رخ می دهد و زنان دو برابر مردان مبتلا می شوند.

فردی که به شکل حاد ام اس مبتلا است، در کنار درمان دارویی متعارف، با انجام اکسیژن درمانی اگرچه به دلیل ضعف پا با تعادل خود دست و پنجه نرم می کند، اما وضعیت او پایدارتر است و از پس کارهای شخصی خود برمی آید.

با این حال، هنگامی که شما یک بیماری غیرقابل درمان دارید، هر چیزی که برای شما مفید است را انجام می دهید.

در اینجا طرز استفاده از دستگاه اکسیژن ساز را بدانید.

اکسیژن درمانی برای بیماران ام اسروش عملکرد اکسیژن درمانی در درمان ام اس

اکسیژن درمانی هایپرباریک، اکسیژن را به اعماق مناطقی که سیستم گردش خون نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند، می راند. این به سد خونی مغزی و بافت‌های زیرین آن اجازه می‌دهد تا بهبود یابند و توانایی سیستم عصبی برای انتقال دقیق پیام‌ها را بازیابی می‌کند.

اکسیژن تراپی چقدر می‌تواند برای ام‌اس مؤثر باشد؟

این مورد به این بستگی دارد که آیا سلول‌های آسیب‌دیده واقعاً مرده‌اند یا اینکه سلول‌ها غیرفعال و زنده هستند. درمان مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس با اکسیژن درمانی در مراحل اولیه بهترین نتایج را به همراه دارد، در حالی که پتانسیل مغز برای بازگرداندن عملکرد از دست رفته دارای بیشترین میزان است. اگرچه اکسیژن درمانی نمی تواند به همه افراد مبتلا به ام اس کمک کند، اما به یاد داشته باشید که حتی بیماران مزمن ام اس نیز پیشرفت های چشمگیری را با اکسیژن تراپی تجربه کرده اند.

بیماری ام اس معمولا در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی بروز می کند و زنان را بیشتر از مردان درگیر می کند. یک عامل خطر عجیب برای ام اس موقعیت جغرافیایی محل زندگی فرد است. به طور خاص، افرادی که دورتر از استوا زندگی می کنند، خطر ابتلا بیشتری به این بیماری دارند. چهار نوع مختلف ام اس وجود دارد و علائم و پیشرفت بیماری بستگی به میزان آسیب عصبی و اینکه کدام اعصاب تحت تأثیر قرار گرفته است دارد.

 

سخن پایانی:

برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز در منزل جهت درمان بیماری ام اس با شماره های ما تماس بگیرید تا از پشتیبانی شبانه روزی ما نیز یرخوردار شوید. در اینستاگرام ما را بهتر خواهید شناخت.

این مطلب مفید بود؟

۵ / ۵. تعداد ۲

بازگشت به لیست