عمل دیسک کمر, مشاوره پزشکی, مطالب آموزشی

علت دیسک در جوانان

علت دیسک در جوانان

متاسفانه این خبر بسیار نگران کننده است اما با پیشرفت تکنولوژی، سن ابتلا به درد دیسک کمر و دیگر بیماری های ستون فقرات در حال کم شدن است. اگر از آمارها و احتمالات بگذریم.اگر خودتان در میان اطرافیانتان کمی دقت کنید افراد جوان زیادی را می بینید.که به کمر درد و بیماری دیسک کمر مبتلا هستند و یا حتی مجبور به عمل دیسک کمر شده اند.

دیسک در جوانان چگونه است؟

اگر از این افراد در مورد علت بیماریشان بپرسید.بی شک در بین جواب هایشان به نحوه نادرست نشستن و استفاده نادرست از کامپیوتر و دیگر ابزارهای ارتباطی اشاره می کنند. بی شک تکنولوژی زندگی آدمی را آسانتر کرده است.اما با وجود تمام فواید و پیشرفت های تکنولوژی، نباید از تاثیرات منفی تکنولوژی چشم پوشی کرد. یکی از مضرات و تاثیرات منفی پیشرفت تکنولوژی کم شدن سن ابتلا به انواع اختلالات و بیماری های مربوط به ستون فقرات است.که در این میان بیماری دیسک کمر شایع ترین اختلال در جوانان گزارش شده. جهت هماهنگی نوبت بهترین جراح دیسک کمر  تندیس آنلاین به شما کمک خواهد کرد.

علت دیسک در جوانان:

عادت های ناسالم غذایی

عادت های ناسالم غذایی و روی آوردن جوانان به فست فود و غذاهای پرکالری، نه تنها احتمال ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و سرطان را افزایش داده بلکه احتمال ابتلا به کمردرد و دیسک کمر را نیز افزایش داده. فست فود و غذاهای نیم آماده که اغلب جوانان تمایل زیادی به مصرف آنها دارند از جمله شایع ترین علت چاقی در جوانان است.

با رعایت نکردن درست اصول رژیم غذایی، چاقی در انتظار جوانان است. شاید با خود سوال کنید فست و فود غذاهای نیم آماده چه تاثیری در ستون فقرات و دیسک کمر دارد؟ وظیفه ستون فقرات و دیسک کمر، حمل وزن بدن و توزیع درست بار می باشد.زمانی که وزن بدن بالا می رود ستون فقرات بار بیشتر را حمل می کند.در نتیجه سریعتر از سایر افراد دیسک ها دچار فرسودگی و پیری می شوند.که همین عامل احتمال ابتلا به دیسک کمر و دیگر بیماری های ستون فقرات را بالا می برد.

سیگار کشیدن و استعمال دخانیات یکی از علت های دیسک کمر در جوانان

متاسفانه استعمال دخانیات از جمله سیگار و قلیان در میان جوانان، در حال افزایش است و همین موضوع احتمال ابتلا به انواع بیماری ها را در جوانان افزایش می دهد. استفاده از سیگار و دخانیات، میزان اکسیژن بدن را کاهش می دهد.از این رو سبب می شود.مواد مغذی کمتری به دیسک ها برسد. علاوه بر آن سیگار و دیگر دخانیات با مواد سمی که تولید می کنند.سبب می شود.دیسک های بین مهره ای دچار پیری زودرس شوند و فرد زودتر از سایرین و جوانان هم سن و سال خود به عارضه دیسک کمر مبتلا شود.

اگر از افزایش میزان مصرف سیگار و قلیان در جوانان بگذریم، اعتیاد به الکل معضل مهم دیگری است.که اغلب جوانان با آن روبرو هستند.و یکی از مهم ترین عوامل خطرساز در جوانان استفاده مفرط الکل می باشد؛ مصرف الکل تاثیر بسزایی در پیری زودرس و آسیب پذیرتر شدن مفصل ها و ستون فقرات دارد.

استرس و اضطراب

استرس پاسخ واکنش بدن به شرایط خاص است.که نه تنها از لحاظ ذهنی و عاطفی بر روی انسان تاثیر گذار است، بلکه از نظر فیزیکی نیز بسیار متاثر است.و خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی، درد های عضلانی و بیماری های ستون فقرات را افزایش می دهد. جوانان به دلیل مشکلات و دغدغه هایی که در زندگی امروزی با آن مواجه هستند.دائما در معرض انواع فشارها و استرس ها قرار دارند.و همین عامل سبب می شود بدن ضعف بیشتری در مقابل فشارها و بیماری ها نشان دهد.

از دیگر عواملی که سبب ابتلای جوانان به دیسک کمر می شود. شامل:

بی تحرکی و ورزش نکردن

استفاده از کفش های نامناسب توسط جوانان همچون استفاده از پاشنه بلند در دختران
طرز ناصحیح نشستن بروی زمین یا صندلی علت دیسک در جوانان است

طرز نادرست خوابیدن

علائم دیسک کمر در جوانی چیست؟
علائم و نشانه های دیسک کمر بسته به سن و نوع عارضه در هر فردی متفاوت است، از این رو ممکن است برخی جوانان هیچ درد و نشانه ای از بیماری خود نداشته باشند اما برخی دیگر با درد و علائم شدیدتری همراه باشند؛ که تمام این علائم بستگی به وضعیت بدنی و سن بیمار دارد. عموما چون جوانان بدن منطعف و قوی تر دارند از این رو تحمل بیشتری را در هنگام مواجه با آسیب ها و بیماری ها دارند.

البته این موضوع بسته به جنسیت نیز متغییر است و خانم های جوان در هنگام مواجه با عارضه بیرون زدگی دیسک کمر درد بیشتری را احساس می کنند. درد دیسک کمر در جوانی، با درد در ناحیه پایینی کمر آغاز می شود و عموما انتشار یافته به سمت هر دو پا و باسن می باشد. جوانان غالبا این درد را به صورت دردهای فشاری و سوزنی توصیف می کنند و ممکن است با درد و بی حسی شدید در پاها همراه باشد.

علائم و علت دیسک در جوانان

مشکل که اغلب جوانان مبتلا به دیسک کمر با آن دست و پنجه نرم می کنند و همین سبب نگرانی و درد شدید در این افراد می شود، می توان به بی حسی و ضعف شدیدی که این افراد در هنگام راه رفتن مواجه هستند،.اشاره کرد. به گونه ای که اگر دیسک کمر به شدیدترین حالت خود برسد ممکن است.بیمار با کمی راه رفتن دچار اختلال شود و قادر به ادامه راه نباشد. متاسفانه عارضه دیسک کمر در جوانان درناکتر است. زیرا در دیسک ها در جوانان انعطاف پذیری و آب بیشتری را دارند و همین عامل سبب می شود.محتوای بییشتری از دیسک به نخاع و ریشه های عصبی فشار وارد کند و بیمار به علائم شدیدتری مبتلا شود.

تندیس :

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر و بهترین متخصص دیسک و ارتوپد و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.

برای اعزام آمبولانس خصوصی با ما تماس حاصل نمایید.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

علت دیسک در جوانان

اجاره اکسیژن ساز در محله امامزاده عبدالله

نوشته های مشابه