عمل دیسک کمر, مشاوره پزشکی, مطالب آموزشی

دیسککتومی آندوسکوپی

دیسککتومی آندوسکوپی

۰۲۱-۲۲۶۱۵۰۵۳

دیسککتومی آندوسکوپی چیست؟

یکی از جراحی های موثر برای از بین بردن مواد دیسک فتق ، دیسککتومی آندوسکوپی نام دارد. در این روش دیسک فتق توسط ابزار میکروسکوپی وارد شده از طریق آندوسکوپ برداشته می شود.


مزایا و معایب دیسککتومی آندوسکوپی چیست؟

مزایا:

مزایا: یکی از مراجع قابل توجه در مورد جراحی دیسک آندوسکوپی، میزان موفقیت بالای آن (تا ۹۰٪) است. در این روش نیازی به همجوشی ستون فقرات نیست. دوربین های HD برای ارائه یک دید واضح از مناطق آسیب دیده برای اپراتور استفاده می شوند. کوچکترین اندازه ممکن در روش آندوسکوپی دیسککتومی خطر ایجاد زخم را کاهش می دهد (تقریباً ¼ اینچ)
و همچنین خطر زیادی برای خونریزی زیاد دارد بنابراین بیمار می تواند زمان بهبودی کمتری را با درد کمتری سپری کند (وابستگی به مواد مخدر و مواد افیونی باعث کاهش آن می شود) حداقل) قابلیت حمل ستون فقرات حفظ می شود زیرا حاوی اسکار و پارگی بافت های عضلانی کمتری است ، همچنین بیهوشی عمومی لازم نیست زیرا آرام بخشی آگاهانه کافی است. و در نهایت بیمار می تواند به فعالیت قبلی خود بازگردد و در نتیجه خطر عمل دیسک کمر بشدت کاهش مییابد.

معایب:

از معایب دیسککتومی اندوسکوپیک کمر از راه پوست ، کمبود رادیکالیته کافی به دلیل استخوان سازی فتق و آناتومی پیچیده سوراخ بین مهره ای در موارد بالینی است. نتیجه بالینی عالی سری موارد بزرگ پس از جراحی PELD (دیسککتومی کمر از راه آندوسکوپیک) گزارش شده است. با این حال ، ما باید با محدودیت ها و عوارض جراحی روبرو شویم. با مراقبت از درمان ، علائم جراحی که به طور دقیق انتخاب شده و راهنمایی جراحان باتجربه ، باید میزان عارضه کاهش یابد.

جراحی آندوسکوپی دیسککتومی چگونه انجام می شود؟

دیسککتومی آندوسکوپی یک روش جراحی سرپایی است. معمولاً جراح از بی حسی موضعی استفاده می کند.بنابراین بیمار در هنگام جراحی دردی احساس نمی کند. بعد از بی حس شدن بیمار ، برشی در اطراف دیسک فتق و از طریق بافت عضلانی در پشت او ایجاد می شود.و با کمک فلوروسکوپی اشعه ایکس و فیلم بزرگنمایی شده برای راهنمایی ، یک کاوشگر اندوسکوپیک با طراحی دقیق ، بین مهره ها و به فضای دیسک فتق شود. (به منظور ارائه نمای واضح دیسک فتق برای جراح و ارزیابی آنچه باید برداشته شود ، از دوربین HD / آندوسکوپ استفاده می شود).

ادامه:

در همین حال ، یک گشادکننده برای باز نگه داشتن برش با یک لوله فلزی ۱/۴ اینچی که به جراح اجازه دسترسی به دیسک را می دهد ، درون یقه می شود.پیوندهای جراحی میکروسکوپی به مرکز خالی پروب ارسال می شود.تا قطعه توهین آمیز دیسک از بین برود. از مکمل های جراحی می توان بعضاً برای عقب انداختن دیسک برآمده به جای قبلی خود استفاده کرد.و برای از بین بردن قطعات دیسک و خارهای استخوانی باریک استفاده کرد. با اتمام هرگونه اشک وصل شدن دیسک و فتق دیسک ، این روش کامل می شود ، لوله فلزی خارج می شود و جراح برش را می بندد.

میزان موفقیت دیسککتومی آندوسکوپی چقدر است؟

تحقیقات پیگیری قابل اعتماد و مشاهدات داخلی ما نشان می دهد که جراحی دیسککتومی آندوسکوپی یک عمل بسیار موفقیت آمیز است. مطالعه ای که وضعیت پس از جراحی بیماران را طی یک دوره ۱۰ ساله مشاهده کرد ، نشان داد که بیش از ۸۰٪ نتایج بسیار عالی را گزارش کرده اند و هیچ یک نتیجه ناموفقی نداشته اند.

تندیس :

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر  و ارتوپد و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.

برای اعزام آمبولانس خصوصی با ما تماس حاصل نمایید.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.