مقالات مربوط به آمبولانس خصوصی

انتقال بیمار به خارج از کشور

انتقال بیمار به خارج از کشور
۵
(۲)

در چه شرایطی امکان انتقال بیمار به خارج از کشور با آمبولانس خصوصی وجود دارد؟ چنین سوالی را ممکن است  بسیاری از بیمارانی که در طول اقامت خود در خارج از کشور به شدت بیمار شده و یا دچار حادثه شده اند بپرسند. ما خدمات آمبولانس ترانزیت یا آمبولانس هوایی را ارائه می کنیم.

انتقال بیمار به خارج از کشور و بالعکس

بسته به موقعیت، جنبه های مختلفی ممکن است در عمل جا به جایی نقش داشته باشند: شرایط پزشکی بیمار نوع حمل و نقل را تعیین می کند. برای برخی از بیماران مهم است که ، هزینه های حمل و نقل به کشورشان تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارد یا خیر.

شرایط پزشکی برای انتقال بیمار به خارج از کشور

شرط اساسی هر گونه انتقال بیمار به وطن یا خارج از کشور، به وضعیت و حال عمومی بیمار بستگی دارد. در مورد پروازهای پزشکی نیز از عبارت “آماده برای پرواز” استفاده می شود. این یعنی، وضعیت سلامتی بیمار باید امکان حمل و نقل ایمن بیمار را فراهم کند. هنگام انتقال بیمار به وطن شرایط بیمار سنجیده می شود. تا خدمات مورد نیاز جهت جا به جایی اعم از نوع تجهیزات، تیم همراه و نوع وسیله حمل مهیا شود.

حمل و نقل به کشور خود با آمبولانس هوایی یا هلیکوپتر

هم آمبولانس هوایی و هم هلیکوپتر مجهز به تجهیزات پزشکی هستند، که هیچ تفاوتی با آنچه در یک بخش مراقبت های ویژه مدرن نصب شده است ندارند. سلامت بیمار در هوا توسط پزشک متخصص همراه پرواز مراقبت می شود. بنابراین، حمل و نقل ایمن بیماران مراقبت های ویژه به وطن در بسیاری از موارد امکان پذیر می شود.

انتقال بیمار به خارج از کشور

جا به جایی بیمار به خارج از کشور با آمبولانس

حمل و نقل به خانه با آمبولانس

آمبولانس ها به طور استاندارد به تجهیزات پزشکی مدرن مجهز هستند. همچنین می توان از آنها برای حمل و نقل بسیاری از بیماران استفاده کرد، اما در این مورد، مدت زمان حمل عامل مهمی است. از آنجایی که حمل و نقل بیمار به وطن خود با آمبولانس زمینی بسیار بیشتر از هواپیما طول می کشد، بیمار به طور کلی بار بیشتری را تجربه می کند. بنابراین بهتر است حمل و نقل بیماران مراقبت های ویژه شدید با آمبولانس هوایی یا هلیکوپتر انجام شود.

شرایط برای انتقال بیمار به کشور یا خارج

حمل و نقل به کشور مادر باید با پرواز مستقیم انجام شود، زیرا سازماندهی حمل و نقل بی عیب و نقص بیمار هنگام انتقال در پروازهای اتصالی تقریباً غیرممکن است. علاوه بر این، در طول پرواز، بیمار مقداری سختی را تجربه می کند.

در این مورد، ما در مورد پرواز در فواصل متوسط ​​و طولانی صحبت می کنیم: در فواصل کوتاه، می توان از آمبولانس ترانزیت استفاده کرد، اما در مسیرهای طولانی بهتر است از آمبولانس هوایی کمک گرفت.

مطالب مرتبط:

جا به جایی بیمار آی سی یو با آمبولانس

شرایط پوشش بیمه

اجرای حمل و نقل به وطن خود برای بسیاری از بیماران نه تنها با وضعیت سلامتی، بلکه با هزینه های مالی نیز همراه است. آنها به پوشش کامل یا حداقل جزئی بیمه امیدوارند. با این حال، این اغلب به شرایط بستگی دارد.

قبل از هر چیز داشتن بیمه نامه معتبر مسافرتی درمانی برای کسانی که به خارج از کشور سفر می کنند ضروری است. کسانی که به بیمه درمانی خصوصی یا دولتی متکی هستند، هزینه حمل و نقل بیمار به وطن خود را پوشش نمی دهند.

با این حال، بیمه مسافرت درمانی برای کسانی که به خارج از کشور سفر می کنند، هر حمل و نقل به وطن خود را بدون تبعیض پوشش نمی دهد. با توجه به شرایط خاص بیمه نامه، در مواردی که از نظر پزشکی موجه یا حتی استثنایی و ضروری باشد، هزینه ها تحت پوشش قرار می گیرد. در صورتی که انتظار می رود نتیجه درمان در وطن بیشتر از محل اقامت باشد، انتقال بیمار به وطن از نظر پزشکی قابل توجیه است. در این صورت حتی یک محیط آشنا نیز می تواند تاثیر مثبتی بر روند درمان داشته باشد.

ادامه مطلب:

شرط لازم برای انتقال بیمار به خارج از کشور این است که امکان انجام درمان مناسب در کشور میزبان وجود نداشته باشد. زیرا سیستم مراقبت های بهداشتی در بسیاری از کشورها در حال حاضر به خوبی توسعه یافته است و اکثر بیماری ها و آسیب ها اصولاً می توانند در وطن درمان شوند. با این حال، کیفیت درمان اغلب بسیار کمتر از استانداردهایی است که بیمار در کشور خود به آن عادت کرده است. با این حال، سیاست‌هایی که نیاز پزشکی را برای انتقال بیمار به کشورشان الزامی می‌کنند، اغلب به بیمه‌گران این امکان را می‌دهند که در مواقع اضطراری از پوشش هزینه‌ها خودداری کنند.

نکته مهم: اگر بیمه هزینه حمل و نقل بیمار را پوشش ندهد، در بیشتر موارد بیمار همچنان می تواند به کشور خود منتقل شود. فقط برای مشاوره با ما تماس بگیرید و گزینه های مورد نظر را به شما خواهیم گفت.

شرایط سازماندهی حمل و نقل بیمار به وطن و بالعکس

برای سازماندهی حمل و نقل نیز می توانید کاملا به ما اعتماد کنید. ما به شما خدمات انتقال بیمار به خارج از کشور یا به وطن خود را ارائه می دهیم. تا مجبور نباشید ذهن خود را در مورد مشکلات سازماندهی حمل و نقل درگیر کنید.

با ما تماس بگیرید

کارشناسان تندیس آنلاین به صورت ۲۴ ساعته، از جمله آخر هفته ها و تعطیلات، آماده مشاوره رایگان به شما هستند. از طریق دکمه های موجود در برگه با ما تماس بگیرید. در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

مطالب پیشنهادی:

آمبولانس آی سی یو

این مطلب مفید بود؟

۵ / ۵. تعداد ۲

بازگشت به لیست