مقالات مربوط به اکسیژن ساز

اکسیژن درمانی در منزل

اکسیژن درمانی در منزل
۵
(۱)

همه ما به خوبی می دانیم که زندگی بدون آب و اکسیژن غیر ممکن است. نارسایی تنفسی بیماری ناشی از کمبود اکسیژن در خون است. با توجه به خطر این بیماری به هیچ وجه نباید آن را کم اهمیت دانست. در بیمارستان بخاطر هزینه های سنگین و آلودگی این کار کمی طاقت فرسا است اما می توان با اکسیژن درمانی در منزل این مشکلات را برطرف کرد.

اکسیژن درمانی در منزل

نارسایی تنفسی را دست کم نگیرید. این می تواند نشانه بسیاری از بیماری ها باشد. با اجاره تجهیزات پزشکی مورد نیاز خود در خانه به راحتی کمبود اکسیژن خون بیمار خود را مداوا کنید.

اکسیژن درمانی در منزل

درمان در منزل با اکسیژن ساز خانگی

اکسیژن درمانی چیست؟

آن چیزی نیست جز تامین هوای بدن توسط غلظت اکسیژن غلظت یافته که در نارسایی مزمن تنفسی استفاده می شود. اگر فشار جزئی اکسیژن خون شما کمتر از ۶۰ میلی متر جیوه و فشار جزئی دی اکسید کربن شما بیشتر از ۴۵ میلی متر جیوه باشد، از نارسایی تنفسی رنج می برید. شما نباید آن را دست کم بگیرید.

دو نوع نارسایی تنفسی وجود دارد: هیپوکسیک یا جزئی و هیپرکاپنیک یا کامل.

اکسیژن درمانی چقدر طول می کشد؟

این در درجه اول به وضعیت بیمار بستگی دارد. با این حال، گفته می شود که برای موثر بودن درمان، اکسیژن درمانی باید حدود ۱۵ ساعت در روز (از جمله در شب، هنگام خواب) استفاده شود.

انواع اکسیژن درمانی

اکسیژن را می توان به دو صورت دریافت کرد. درمان غیرفعال و درمان فعال.

اکسیژن درمانی غیرفعال، در بیمارانی که به تنهایی قادر به نفس کشیدن هستند استفاده می شود. که با استفاده از ماسک یا لوله های اکسیژن مخصوص که به  دستگاه تنفسی متصل هستند تامین می شود.

اکسیژن درمانی فعال، در بیمارانی که توانایی تنفس بدون پشتیبانی را ندارند، به عنوان مثال با استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) انجام می شود.

نارسایی تنفسی چیست و چگونه با آن مقابله کنیم؟

تجهیزات پزشکی مدرن اجازه می دهد تا این نوع بیماری در خانه درمان شود. اکسیژن درمانی در منزل، زمانی که طبق تجویز پزشک استفاده شود، می تواند معجزه کند. بهترین راه حل این است که دستگاهی تهیه کنید که اکسیژن از دست رفته بدن بیمار را جبران کند. دستگاه اکسیژن ساز به شما کمک می کند تا از شر بیماری های ناخوشایند مرتبط با نارسایی تنفسی خلاص شوید.

اکسیژن درمانی شما را برای مدت طولانی تری جوان نگه می دارد

چگونه نارسایی تنفسی را تشخیص دهیم؟

آیا تنگی نفس دارید و نفس کشیدن برایتان سخت است؟ یا شاید از سرفه مزمن رنج می برید که در اثر ترشح در ریه ها ایجاد می شود؟ اگر پاسخ شما به هر یک از این سوالات مثبت است، توصیه می کنیم برای بررسی علت با پزشک مشورت کنید. شاید فقط نارسایی تنفسی باشد. اگر به سرعت خسته می‌شوید یا احساس می‌کنید قفسه‌ی سینه‌تان سفت می‌شود، باید به دنبال مشاوره حرفه‌ای باشید.

نارسایی تنفسی می تواند یکی از علائم فیبروز کیستیک باشد. این یک بیماری ژنتیکی بسیار جدی است که نباید در درمان آن سهل انگاری کرد. پس در اولین فرصت با پزشک مشورت کنید.

اکسیژن درمانی در منزل

مشکلات تنفسی

بیماری انسدادی مزمن ریه وعلل آن

یک نشانه رایج برای اکسیژن درمانی خانگی COPDبیماری انسدادی مزمن ریه است. شایع ترین علت این بیماری سیگار کشیدن است. افرادی که در محیط کار در معرض استنشاق گرد و غبار هوا هستند (مانند معدنچیان) اغلب با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. ترک اعتیاد خطرناک سیگار می تواند شما را از این بیماری ناخوشایند محافظت کند.

اکسیژن درمانی در COPD

اکسیژن درمانی خانگی در COPD به طور موثر کیفیت را بهبود می بخشد و عمر بیمار را طولانی می کند. در وضعیت روحی و فکری او نیز تأثیر مثبت دارد. اکسیژن درمانی در منزل برای بیماری مزمن انسدادی ریه می تواند زمانی انجام شود که اشباع کمتر باشد یا در ۸۸ درصد باقی بماند.

استفاده از دستگاه اکسیژن ساز در منزل

هر یک از ما دوست داریم ظاهری جوان را برای مدت طولانی حفظ کنیم. اکسیژن درمانی می تواند یک درمان زیبایی عالی باشد که پوست شما را برای مدت طولانی تری صاف نگه می دارد.

اثرات اکسیژن درمانی نیز توسط ورزشکاران مورد توجه قرار گرفت. این به شما امکان می دهد متابولیسم را بهبود بخشید و گردش خون را تسریع کنید. محتوای بالای اکسیژن در هوای استنشاقی سموم را از بدن دفع می کند، بنابراین برای مردانی که با اضافه وزن، نعوظ یا کلسترول بالا دست و پنجه نرم می کنند، بسیار مفید است.

یک متمرکز کننده اکسیژن چگونه کار می کند؟

این دستگاه هوا را جذب می کند، سپس آن را متمرکز می کند و به بیمار منتقل می کند.

بدن بیمار چنین هوایی تا ۹۰٪ محتوای اکسیژن دارد. از طریق لوله ای که به ماسک یا نازال بینی متصل است به بیمار تحویل داده می شود. افزایش دوز اکسیژن به شما امکان می دهد تا دوباره از زندگی لذت ببرید.

کدام دستگاه اکسیژن ساز را انتخاب کنیم؟

این دستگاه ها به دو نوع اصلی یا هاب ثابت و قابل حمل تقسیم می شوند. ااکسیژن ساز ثابت برای افراد مسن که بیشتر روز را در خانه می گذرانند و اکسیژن درمانی را در آنجا انجام می دهند عالی است. با این حال، اگر فردی فعال هستید و به یک  دستگاه در خارج از خانه نیاز دارید، به شما توصیه می کنیم یک دستگاه قابل حمل انتخاب کنید. کوچکتر و در نتیجه سبک تر است، بنابراین می توانید در سفر، محل کار یا ملاقات با دوستان از آن استفاده کنید.

با این حال، هر چیزی نقاط قوت و ضعف خود را دارد. یک هاب قابل حمل، اگرچه راحت تر و متحرک تر است، اما کارایی کمتری نسبت به یک دستگاه اکسیژن ساز خانگی و ثابت دارد.

هزینه اکسیژن درمانی چقدر است؟

قیمت دستگاه اکسیژن ساز بسیار متفاوت است. اغلب، دستگاه های سبک وزن به دلیل راحتی بیشتر هنگام استفاده از آنها گران تر هستند. قیمت نیز بر اساس جریان هوا در دقیقه و غلظت اکسیژن هوای تامین شده توسط دستگاه تعیین می شود. در هر صورت دستگاه اکسیژن ساز راحتی و سلامتی را برای شما فراهم می کند.

اکسیژن درمانی در منزل

اکسیژن تراپی برا بیماران تنفسی

اگر شما توانایی خرید اکسیژن ساز را ندارید، ما یک راه حل داریم

آیا فقط به اکسیژن درمانی کوتاه مدت نیاز دارید یا به سادگی نمی توانید چنین وسیله ای را بخرید؟ در این شرایط اجاره دستگاه اکسیژن ساز بهترین راه حل خواهد بود. به لطف این، شما از هزینه های بزرگ و یکباره جلوگیری خواهید کرد و در صورت کوتاه بودن زمان درمان، می توانید در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید.

اجاره همچنین فرصتی برای بررسی دستگاه و کارایی آن است. اگر بعد از چند ماه استفاده نمی توانید زندگی را بدون غلیظ کننده اکسیژن تصور کنید، تنها در این صورت می توانید تصمیم بگیرید که یک دستگاه اکسیژن جدید بخرید.

زندگی راحت را تضمین کنید

اکسیژن درمانی در منزل چه کار می کند؟ هم در مورد بیماری های جدی و هم برای افرادی که می خواهند سلامت کلی خود را بهبود بخشند، کارایی دارد. تامین اکسیژن بیشتر به بدن می تواند عملکرد قلب، کیفیت خواب را بهبود بخشد. یا بر عملکرد فیزیکی و ذهنی تاثیر مثبت بگذارد. با ما در تندیس آنلاین همراه باشید تا اطلاعات بیشتر را از مطالب آموزشی داخل سایت دریافت کنید . اینستاگرام ما را نیز دنبال فرمائید.

این مطلب مفید بود؟

۵ / ۵. تعداد ۱

بازگشت به لیست