مقالات مربوط به دیسک کمر, مقالات مربوط به مشاوره پزشکی, مقالات و مطالب آموزشی

عمل باز دیسک کمر چیست؟

عمل باز دیسک کمر چیست؟

عمل باز دیسک کمر چیست؟ جراحی باز نوعی از جراحی است که در آن با ایجاد برش و بازکردن بدن همراه است در ادامه مطلب تندیس آنلاین درباره چگونگی عمل توضیح خواهیم داد.

کار دیسک کمر چیست ؟

۱- باعث می شود که ما بتوانیم به جلو و عقب و چپ و راست خم شویم.

۲- دیسک جلوی ضربه های وارد شده به ستون فقرات را می گیرد.، بنابرین ما میتوانیم به راحتی راه برویم.

۳- هنگام بلند کردن اجسام از زمین ، به دیسک که دارای ساختار قابل فشرده شدن هست.فشار وارد می شود ، در نهایت از  مهره ها از در مقابل شکستگی محافظت می کند.

عمل باز دیسک کمر چیست؟

در عمل پس از برش عضلات را به عقب زده و قسمتی از استخوان ستون مهره بریده می شود و از پشت ریشه دیسک خارج می گردد.برای اینکه بافت ها حین عمل آسیب نبینند و دروان بهبودی طولانی نشود و انتخاب یک جراح دیسک کمر خوب مهم است.

چه موقع عمل دیسک کمر ضروری است؟

هنگامیکه که شخصی در ناحیه‌های پایین کمر، گردن و پا احساس درد دارد، معمولا در طول درمان تحت نظر گرفته شده و او را به داشتن فعالیت‌های جسمانی مناسب و سبک توصیه می‌کنند.

اگر با انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزشهای توصیه شده، دارو‌های ضد التهاب تجویز شده، درمان‌های غیر تهاجمی، مشکل پیش آمده حل نشود، شخص پس از مراجعه به متخصص باید مورد جراحی یا عمل دیسک کمر قرار گیرد و با طی زمان کم کم بهبود یابد.

توصیه جراح:

اگر متخصص موردنظر  براساس نشانه ها برای تسکین درد کمرتان عمل جراحی را توصیه کرده است.احتمالا احساس خوبی از این پیشنهاد نخواهید داشت، اما واقعیت این است.اگر در مورد انواع جراحی و عوارض آن و روش جراحی هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، با آرامش بیشتری از این مسئله استقبال خواهید کرد.

بعضی از بیماران به دلیل تاخیر انداختن در درمان شرایط انجام عمل بسته را ندارند.اما با دریافت اطلاعات کافی درباره عمل باز دیسک متوجه خواهید شد.که عمل باز با موفقیت زیادی در کل جهان انجام می شود.و بسیار ایمن است و پس از عمل درد به طرز عجیبی کاهش می یابد، مخصوصا اگر به دست جراح متخصص ماهر انجام شود.

انواع جراحی باز براساس انواع دیسک :

جراحی لامینکتومی دیسک کمر

این روش جراحی  از انواع دیسک در درمان فشار وارده به اعصاب ستون فقرات و دیسک کمر قابل استفاده می باشد ، به اینگونه که با ایجاد برش در پشت ستون فقرات و برداشت استخوان و رباط هایی که باعث وارد شدن فشار به اعصاب پشت بدن می شوند فراهم می گردد.

جراحی میکروسکوپی دیسک کمر

از این روش جراحی در درمان دردهای عصبی ناشی از بیرون زدگی دیسک و وارد آمدن فشار به عصب ستون فقرات استفاده می شود. به این صورت است.که شامل ایجاد برشی کوچک در پشت بدن می باشد و فشار از روی اعصاب برداشته خواهد شد.

تندیس :

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی مانند اکسیژن ساز و… یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر  و ارتوپد و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.

برای اعزام آمبولانس خصوصی با ما تماس حاصل نمایید.

درباره ما بیشتر بدانید. در اینستاگرام ما را دنبال کنید

Rate this post
بازگشت به لیست