عمل دیسک کمر, مشاوره پزشکی, مطالب آموزشی

نشانه های اصلی دیسک کمر

نشانه های اصلی و درست دیسک کمر

نشانه های اصلی و درست دیسک کمر

اکثرا فتق دیسک کمر در قسمت پایینی بروز میکند؛ اما با این حال ممکن است در بخش ستون فقرات گردنی نیز ایجاد شوند.

بیشترین نشانه های اصلی دیسک کمر عبارتند از:

احساس درد در پاها

اگر فتق دیسک در کمر شما رخ بدهد، معمولا در قسمت باسن، ران و ماهیچه خود بیشترین درد را احساس خواهید کرد و ممکن است.این درد در دیگر بخش‌های پا احساس شود. احساس در در هر قسمت از کمر در پایین یا بالای کمر گاهی تا باسن و پا امتداد می یابد . در اغلی موارد این علائم در دوره های زمانی کوتاه خودبخود از بین می روند.

بی حسی گزگز کردن پا

افرادی که به فتق دیسک کمر مبتلا هستند معمولا بی حسی یا مور مور شدن را در بدن خود احساس می‌کنند.

نشانه های اصلی دیسک کمر

ضعف عضلانی

عضلات قسمت آسیب دیده در اثر صدمه دیدن اعصاب، به مرور ضعیف خواهند شد. این موضوع باعث کاهش توانایی شما در جابجایی یا نگهداشتن وسایل می­شود. این یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بیرون زدگی دیسک کمر ایجاد خواهد کرد.

تغییر در عملکرد روده و مثانه

فلج از کمر به پایین

ممکن است متوجه نشوید به فتق دیسک مبتلا شده‌اید. گاهی ممکن است بیماری فتق دیسک بدون آن که در تصویر­برداری نخاع نشانه‌ای از خود بروز دهد، در افراد مشاهده شود.

اگر درد گردن دارید و یا در کمر خود دردی را احساس می­‌کنید که به سمت پایین و پاهای شما حرکت می­‌کند و این درد همراه با احساس ضعف، بی‌حسی و یا مور مور شدن باشد، حتما باید برای درمان به پزشک متخصص اورتوپد مراجعه کنید.

از جمله راه های تشخیص می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در تشخیص پزشک معالج از بیمار مبتلا به کمر درد می خواهد که دراز کشیده و پای خود را به صورت عمودی بالا ببرد. تست SLR و معاینه انگشت شست و توانایی راه رفتن روی پنجه و پاشنه از مهمترین معاینات در تشخیص دیسک کمر می باشد.

تست نوار عصب و عضله در تشخیص دیسک کمر

برای تشخیص دیسک کمر از میلوگرام ،پرتونگاری نیز استفاده می شود

تشخیص دیسک کمر در منزل راحت نیست اما اگر علایم شما به پاها  تیر می کشد.و درد و خشکی صبحگاهی دارید باید احتمال بالای دیسک کمر را در خود بدهید

تشخیص دیسک کمر در منزل بسیار سخت است

ولی اگر کمردردی دارید که به پا انتشار دارد و صبح که از خواب بلند می شوید کمردرد شما تشدید شده است احتمالا دیسک کمر دارید و باید بررسی شوید..

تندیس:

جهت هماهنگی با متخصصین باتجربه و ارائه کلیه خدمات درمانی و پزشکی و اعزام آمبولانس خصوصی با تندیس آنلاین تماس حاصل نمائید.۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶ و ۰۲۱۲۲۶۱۵۰۵۳ و ۰۲۱۳۳۷۴۲۲۳۱

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید