عمل دیسک کمر, مشاوره پزشکی, مطالب آموزشی

زمان جراحی دیسک

زمان جراحی دیسک

زمان جراحی دیسک

در این مبحث تندیس آنلاین اطلاعات جامع درباره زمان جراحی دیسک کمر در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.


چه وقت باید عمل دیسک کمر انجام شود؟

اگر دیسک فقط درد داشته باشد، ابتدا باید درمان طبی شود همچنین اگر بیمار درد کمر و یا درد سیاتیکی داشته ولی نقص عصب به‌وجود نیاورده، همچنان باید درمان طبی شود.که البته درمان طبی شامل استراحت، داروی ضد التهاب، ضد درد و صبوری در روند درمان است.گاهی ممکن است پزشک تجویز یک هفته استراحت مطلق دهد این بیماران باید توجه داشته باشند که پس از کاهش درد و بهبود نسبی همچنان باید خم نشده و از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنند تا درد دوباره تشدید نشود.

زمان جراحی دیسک

این پزشک جراح به نوع حاد فتق دیسک اشاره کرد و افزود: هنگامی که فتق دیسک کمر باعث شود که در اندام‌های تحتانی، گزگز و کرختی و حتی بی‌حسی ایجاد شود و قدرت عضله کاهش پیدا کند و حتی بیمار دچار بی اختیاری ادراری ومدفوعی شود باید این افراد به سرعت تحت عمل جراحی قرار گیرند و تکه دیسک را دربیاورند.

 

چه زمانی ممکن است درد دیسک بهتر شود

به طور کلی اگر قرار باشد پا دردی که در اثر فتق دیسک ایجاد شه بهتر شود، این اتفاق حدودا بین ۶ تا ۱۲ هفته خواهد افتاد. تا زمانی که درد قابل تحمل باشد.و بیمار عملکرد مناسبی داشته باشد، معمولاً توصیه می‌شود برای مدت کوتاهی جراحی کمر به تعویق بیافتد تا ببینید آیا درد صرفا با درمان‌های محافظه کارانه (غیر جراحی) برطرف می‌شود یا خیر. در بعضی موارد، تزریق کورتون به ستون فقرات ممکن است به کاهش روند درد در حین روند طبیعی بهبودی، کمک کند. اگرچه تزریق کورتون به خودی خود درمان نیست، اما ممکن است.تا حدودی باعث تسکین درد شود.و بدین شکل بیمار بتواند تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی خود را بهتر انجام دهد.

ادامه:

زمان جراحی دیسک کمر

اگر درد پاها با درمان‌های محافظه کارانه بهتر نشود، جراحی‌های حداقل تهاجمی گزینه منطقی برای کاهش فشار وارده بر ریشه عصب و تسریع روند بهبود خواهند بود. جراحی فوری ستون فقرات فقط در موارد بی اختیاری روده / مثانه (سندرم دم اسب) یا آسیب‌های عصبی پیشرونده ضروری است. در صورتی که درد پا شدید باشد.هم انجام جراحی کمر ممکن است منطقی باشد.
عمل میکرودیسککتومی کم تهاجمی کمر، به طور معمول برای بیمارانی توصیه می‌شود.که حداقل شش هفته دچار درد پا بوده‌اند.و دردشان با درمان‌های محافظه کارانه (مانند استفاده از داروهای استروئیدی خوراکی، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (‌ها ) و فیزیوتراپی) به اندازه کافی تسکین پیدا نکرده است. اما با گذشت سه تا شش ماه ، نتایج جراحی ستون فقرات دیگر چندان مطلوب نخواهد بود، بنابراین به طور کلی توصیه نمی‌شود که بیماران جراحی را برای مدتی طولانی (بیش از سه تا شش ماه) به تعویق بیاندازند.

چگونه به شما بگویند که نیاز به جراحی باز دارید ؟

وقتی کمر درد شروع میشود بیشتر جراحان ستون فقرات بر این باورند.که جراحی باز می تواند.اخرین فاکتور باشد. چه مایل باشید چه نه، عمل جراحی باز بستگی به نشانه ها و پیشرفت علایم کمر درد شما دارد. پیشرفت های موجود در تکنیک های جراحی و غیر جراحی باعث شده. که متخصصان ستون فقرات، کمر درد را کاهش و یا حتی از بین ببرند.
جراحی های باز به عنوان آخرین گام درمانی در بیماریهای ستون فقرات مثل: اسکولیوز (وقتی که ستون فقرات به طرفین انحراف پیدا میکند)، کیفوز (وقتی که ستون فقرات به جلو خم میشود)، اسپوندیلو لیستزیس (وقتی که مهره های ستون فقرات بر روی هم سر میخورند) و فشاربه عصب ناشی از پارگی دیسک موثر است. مواردی وجود دارد که با وجود درمانهای محافظه کارانه و جراحی های بسته، درد حتی به مرور بیشتر هم شده.و در نتیجه افراد را مجبور به انتخاب جراحی باز میکند.

خبر خوب

این است که اغلب بیماران پس از شرایط سخت جراحی باز، عملکرد بسیار خوبی را نشان میدهند. و پس از جراحی شاهد روند رو به بهبود انها خواهیم بود.

تندیس:

جهت هماهنگی با متخصصین باتجربه جهت مشاوره زمان جراحی دیسک و ارائه کلیه خدمات درمانی و پزشکی و اعزام آمبولانس خصوصی با تندیس آنلاین تماس حاصل نمائید.۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶ و ۰۲۱۲۲۶۱۵۰۵۳

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید