عمومی

تفاوت اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن

اکسیژن ساز یا کپسول اکسیژن
۰
(۰)

دستگاه اکسیژن ساز یا کپسول اکسیژن؟

 

سوالی که بسیاری از افراد با آن مواجه می‌شوند اینست که کدام یک برای بیمار بهتر است؟

اکسیژن ساز یا کپسول اکسیژن هردو جهت اکسیژن تراپی بیماران استفاده میشود،در این مقاله تندیس آنلاین تفاوت، معایب و برتری این دو را شرح می دهد.

بهتر است با مقایسه کلی این دو در جدول زیر شروع کنیم:

جدول مقایسه معایب و مزایا

قابلیت دستگاه اکسیژن ساز کپسول اکسیژن
نیاز به شارژ اکسیژن ندارد دارد
نیاز به برق مستقیم دارد ندارد
خطر انفجار ندارد دارد
جابه جایی آسان و بی خطر خطر آفرین
تنظیم زمان اکسیژن دهی معمولا دارند ندارد
سیستم هشدار دهنده دارد ندارد
قابلیت تنظیم غلظت اکسیژن دارد ندارد
نحوه استفاده آسان آسان

تفاوت دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن:

هردو برای اکسیژن تراپی استفاده می شوند اما نحوه کارکرد آنها باهم تفاوت دارد:

تولید اکسیژن:

در کپسول اکسیژن،اکسیژن مایع به روش صنعتی تهیه می شود و در کپسول برای استفاده بیمار ذخیره می گرددو در صورت تمام شدن باید دوباره آنرا شارژ کرد و مورد استفاده قرار داد، اما دستگاه اکسیژن ساز توسط کمپرسوری که داخل آن تعبیه شده هوای داخل اتاق را جذب و پس از عبور از جایگاه زئولیت،اکسیژن موجود در هوا را از گازهای دیگر جدا کرده و به سمت محفظه های دیگر عبور می دهد .

منبع تغذیه:

منبع تغذیه در دستگاه اکسیژن ساز برق خانگی است و تا زمانی که کابل برق به دستگاه متصل باشد، کار تولید اکسیژن را انجام می دهد، در این عمل سیستم تهویه مطبوع آن گاز نیتروژن موجود در هوا را حذف کرده و گاز اکسیژن خالص را تحویل بیمار می دهد.

مشکلات و موارد ایمنی:

در صورت نشت گاز اکسیژن در کپسول احتمال خطر آنش سوزی وجود دارد اما چون در دستگاه ، اکسیژن ذخیره وجود ندارد و اکسیژن تولید شده سریعا توسط بیمار مصرف می شود این خطر وجود ندارد و از طرف دیگر دستگاههای اکسیژن ساز مجهز به سیستم حفاظتی و هشدار هستند.

هزینه:

قیمت دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن بسیار تفاوت دارد، اما هزینه شارژ کپسول اکسیژن در مدت زمان طولانی برابر هزینه اجاره یک دستگاه اکسازخواهد بود.

حمل و نقل:

دستگاه های اکسیژن ساز قابل حمل(پروتابل) بسیار سبک تر از کپسول های اکسیژن هستند و به راحتی می توان آن ها را حمل نمود. در نهایت استفاده از دستگاه قابل حمل می تواند آسان تر از کپسول های اکسیژن باشد.

تندیس :

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر  و ارتوپد و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.

برای اعزام آمبولانس خصوصی با ما تماس حاصل نمایید.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

این مطلب مفید بود؟

۰ / ۵. تعداد ۰

بازگشت به لیست