مقالات مربوط به اکسیژن ساز, مقالات مربوط به تجهیزات پزشکی

 راهکارهای خانگی افزایش سطح اکسیژن خون چیست؟

 راهکارهای خانگی افزایش سطح اکسیژن خون چیست؟

سطح اکسیژن خون شما مقدار اکسیژن موجود در خون شما است.برای داشتن اندامی سالم و سلامت، بدن نیازمند دریافت اکسیژن کافی است. رایج ترین روش برای اندازه گیری میزان اکسیژن خون دستگاهی به نام پالس اکسیمتر است.  ما در این بسته خبری راهکارهای خانگی افزایش سطح اکسیژن خون را برای شما شرح می دهیم.

افت اکسیژن خون در بدن چه خطراتی را به وجود می آورد؟ و  راهکارهای خانگی افزایش سطح اکسیژن خون چیست؟

  • سردرد
  • ناراحتی قلبی وعروقی و تپش قلب
  • اختلالات ریویی و تنگی نفس
  • آسم و سرفه
  • خس خس سینه

سطح اکسیژن خون چقدر باید باشد؟

سطح طبیعی اکسیژن خون می‌تواند، از ۹۵ تا ۱۰۰ درصد متغیر باشد. این عدد اغلب برای افراد مبتلا به بیماری های ریوی یا سایر مشکلات سلامتی خاص کمتر است. اگر توسط دستگاه پالس اکسیمتر اکسیژن خون بیمار را چک کردید وسطح اکسیژن خون که به زیر ۹۰ درصد می رسد بسیار پایین در نظر گرفته می شود. این هیپوکسمی نامیده می‌شود و ممکن است نیاز به جستجوی مراقبت‌های پزشکی را نشان دهد.

راهکار خانگی افزایش سطح اکسیژن خون

راهکار خانگی افزایش سطح اکسیژن خون با دستگاه اکسیژن ساز

بیماران مبتلا به کمبود اکسیژن، برای رفع مشکل خود باید با تیم پزشکی و تجهیزات پزشکی ارتباط برقرار کنند. ما اینجا هستیم که با ارائه مشاوره و پشتیبانی رایگان  ۲۴ ساعته تیم پزشکی وپرستاری حرفه ای به شما کمک کنیم تا با استفاده از کپسول اکسیژن، فروش واجاره دستگاه اکسیژن ساز در خانه میزان اکسیژن خون خود را افزایش دهید.

راهکارهای خانگی افزایش سطح اکسیژن خون کدام هستند؟

می توان افزایش اکسیژن خون را از طریق تغذیه و یا ورزش تا حدودی کنترل کرد، در پایین به طور اختصار توضیح داده می شود:

رژیم غذایی خود را تغییر دهید

آنتی اکسیدان ها به بدن اجازه می دهند از اکسیژن به طور موثرتری استفاده کند و اکسیژن دریافتی را در هضم غذا افزایش دهد. هنگامی که به دنبال افزایش مصرف آنتی اکسیدان هستید، غذاهایی که باید روی آنها تمرکز کنید.عبارتند از: زغال اخته، زغال اخته، لوبیا قرمز، قلب کنگر فرنگی، توت فرنگی، آلو و شاه توت که بیشتر آنها را می توان در آب میوه ها و اسموتی های مختلف مصرف کرد.

یکی دیگر از پروتئین های حیاتی که باید در نظر گرفت اسیدهای چرب ضروری هستند.که می‌توان در دانه های سویا، گردو، کتان، کنجد و آفتاب گردان یافت.

فعال شوید

ورزش کلید یک زندگی سالم است. از طریق ورزش های هوازی، مانند پیاده روی ساده، بدن می تواند از اکسیژن بهتر استفاده کند و مواد زائد را از طریق سیستم لنفاوی دفع کند.

تنفس خود را تغییر دهید

ورزش منظم ریه ها برای حفظ سلامت تنفسی بسیار مهم است. با این حال، آنچه اغلب مانع تنفس فرد می شود، روش تنفس است. اخیراً کشف شده است.که افراد بیمار با استفاده از قسمت بالای قفسه سینه نفس می کشند و هوای بیشتری استنشاق می کنند که باعث کاهش سطح اکسیژن در بدن می شود. در مقابل، روش درست برای تنفس صحیح، آهسته، از دیافراگم و از طریق بینی است تا از دهان.

هیدرات: بدن انسان تقریباً ۶۰ درصد آب است، بنابراین نمی توان از اهمیت آب برای عملکرد بدن دست کم گرفت: اجازه می دهد سلول های بدن رشد کنند، مفاصل ما را روان می کند.و دمای بدن را تنظیم می کند. هنگامی که به دنبال بهره مندی از مزایای کامل اکسیژن رسانی هستید، آب تصفیه شده بنوشید.

از طبیعت پاک و سالم اکسیژن بگیرید. و هوای محیط خانه و کار خود را با استفاده از تصفیه کننده هوا فیلتر کنید.

زینک و ویتامین گروه ( ب )استفاده شود.

از مصرف الکل و مواد مخدر خودداری نمایید.

راهکار خانگی افزایش سطح اکسیژن

راهکارهای های خانگی افزایش سطح اکسیژن خون ا تغذیه مناسب.

سخن پایانی:

تمام راهکارهای خانگی گفته شده برای پیشگیری و بهبود سطح اکسیژن در دراز مدت می باشد، اما در مواقع ضروری که اکسیژن خون افت پیدا می کند.تنها استفاده از دستگاه اکسیژن ساز  و کپسول اکسیژن جوابگو است.پس تمامی بیماران عزیزی که دچار مشکل برای دریافت اکسیژن هوا هستند.قطعا بایددر منزل خود این دو دستگاه ضروری را به صورت خرید یا اجاره داشته باشند.تا در مواقع اصطراری به مشکل برنخورند. جهت دریافت بهترین برند دستگاه اکسیژن ساز و ارتباط با ما در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست