مقالات تخصصی تندیس

در هوای آلوده سالم بمانیم

چه کنیم تا در آلودگی هوا سالم بمانیم؟

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، آلودگی هوا یکی از ۱۰ علت ابتلا به بیماری های تنفسی است. چه کنیم تا در هوای آلوده سالم بمانیم؟ ضروری است.که تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد شود.

چه کنیم تا در هوای آلوده سالم بمانیم؟

آلودگی هوا عبارت است.از آلودگی محیط داخلی و خارجی توسط هر ماده شیمیایی، فیزیکی یا هر عاملی که ویژگی های طبیعی جو را تغییر می دهد. حتی می تواند.باعث مسمومیت تنفسی ما شود.

وسایل احتراق خانگی، وسایل نقلیه ، کارخانه‌های صنعتی و آتش‌سوزی‌های جنگلی منابع رایج آلودگی هوا هستند.

بدیعی است که نمی توان از هوای آلوده در امان ماند. اما با رعایت مواردی، می توان کمتر هوای آلوده استشمام کرد. و در نتیجه احتمال ابتلا به بیماری ها کمتر می شود. زیرا آلودگی هوا تقریباً به تمام بافت ها و اندام ها آسیب می رساند. در مبحث زیر اینکه در هوای آلوده سالم بمانیم را بیشتر توضیح می دهیم.

قرار گرفتن در معرض هوای آلوده را محدود کنید.

گاهی اوقات بدون توجه به شرایط بیرون مجبوریم از خانه بیرون برویم. به سر کار برویم.یا در کلاس های آموزشی شرکت کنیم. ممکن است.نوبت دکتر داشته باشیم. یا هر کار ضروری دیگر.  لازم به یادآوری است که، هر چه مدت بیشتری در معرض آلودگی بمانیم. هوا تأثیر قوی تری بر ریه ما می گذارد.

سطح آلودگی هوا را بررسی کنید.

قبل از رفتن به هر جایی، بهتر است میزان آلودگی هوا را از طریق وب سایت های خبری یا برنامه تلفن همراه بررسی کنید. تا دریابید.وضعیت فعلی هوا در منطقه شما چگونه است. اگر آلودگی شدید است، بیایید در نظر بگیریم.که آیا واقعاً اکنون نیاز به بیرون رفتن داریم یا خیر. شاید میزان آلودگی پس از ساعات شلوغی یا روز بعد کمتر شود، بنابراین اگر، ضروری نیست ، ارزش به تعویق انداختن را دارد.

 

سطح آلودگی هوا را بررسی کنید.

سطح آلودگی هوا را بررسی کنید.

ماسک مناسب تهیه کنید.

مدل های خوب ماسک می توانند شما را از آلاینده ها حفظ کنند. پس قبل از رفتن در معرض آلودگی ماسک مناسب تهیه کنید.

مراقب رژیم غذایی خود باشید.

ویتامین‌های A، C، E و سلنیوم به خنثی کردن رادیکال‌های آزاد اضافی در بدن که در نتیجه تنفس هوای آلوده ایجاد می‌شوند، کمک می‌کنند. در نتیجه مصرف سبزیجات و مرکبات مانند بروکلی، جعفری، فلفل دلمه، پرتقال، کیوی، لیمو، توت سیاه، قرص جوشان یا قرص ویتامین C  و … در زمان آلودگی هوا می تواند به شما کمک کند. همچنین در طول روز حتما از مصرف آب و شیر غافل نشوید.

بیرون از شهر بروید و هوای پاک تنفس کنید.

اگر می توانید، سعی کنید تا جایی که ممکن است وقت خود را در خارج از شهر (مناطق جنگلی و کوهستانی) بگذرانید. حتی اگر چند روزباشد. این زندگی بدون آلودگی و مه دود می تواند به بدن شما کمک کند.

سعی کنید از رفتن به خیابان های شلوغ خودداری کنید.

آلودگی های زیادی که توسط خودروها ایجاد می شود. و دود اگزوزها در هوا پراکنده می شوند. اگر می توانید در ساعات اوج شلوغی بیرون نروید، زیرا در آن زمان آلودگی بسیار زیاد است. اینگونه در هوای آلوده سالم بمانیم.

 

از رفت و آمد به خیابان های شلوع خودداری کنید.

در هوای آلوده سالم بمانید

از طریق بینی نفس بکشید.

بینی یک فیلتر هوای طبیعی است. نفس کشیدن از طریق بینی بسیار سالم تر از تنفس از طریق دهان است.

 

به شرایط آب و هوایی نیز توجه کنید.

وقتی هوا گرم است، باران می بارد.و باد می وزد، احتمالاً هوا خوب است. زیرا در هوای گرم مردم از بخاری استفاده نمی کنند. در روز بارانی گرد و غبار با باران روی زمین می ریزد. و باد آلودگی های موجود در هوا را پراکنده می کند. با این حال، زمانی که هوا سرد و بدون باد است، تقریباً می‌توانیم مطمئن باشیم.که هوای محیط خارج از منزل از کیفیت پایین‌تری برخوردار است. افراد بیشتری برای جلوگیری از سرما با ماشین رفت و آمد می‌کنند، این دود ماشین ها در هوا می ماند و پراکنده نمی‌شود.

یک دستگاه تصفیه هوا با کیفیت تهیه کنید.

دستگاه های بخور و تصفیه هوا، آلاینده ها و گرد و غبار را حذف می کنند.

وقتی از خانه بیرون می روید، پنجره هایی که رو به خیابان هستند را ببندید. همچنین می توانید.دستگاه تصفیه هوا را روشن بگذارید. تا در هنگام بازگشت، هوای تمیز تنفس کنید.

استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای کنترل آلودگی

در هوای آلوده سالم بمانیم

استفاده از دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران تنفسی

در هنگام آلودگی هوا بیماران تنفسی دچار تنگی نفس شدید می شوند. که متخصص به آن ها دستگاه های کمک تنفسی را تجویز می کنند. شما می توانید جهت اجاره دستگاه اکسیژن ساز برای بیمار تنفسی خود با تندیس آنلاین تماس بگیرید. در اینستاگرام با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

کلام آخر

عملاً غیرممکن است که همیشه از همه این توصیه ها پیروی کنید. هیچ کس به احتمال زیاد از رفتن به سر کار منصرف نمی شود. یا معمولا همه دوست دارند، در زمانی که هوا سرد است. با خودرو به بیرون بروند. با این حال، می توانید مراقب رژیم غذایی خود باشید، ماسک بزنید. در خیابان هایی که رفت و آمد کمتری دارند حضور داشته باشید. همه اینها بر سلامت ما تأثیر می گذارد، پس بیایید تا حد امکان مراقب خود باشیم. و در هوای آلوده سالم بمانیم.

۴.۸/۵ - (۱۴ امتیاز)
بازگشت به لیست