پانسمان زخم محل جراحی درمنزل

پانسمان زخم جراحی درمنزل

۰۲۱-۲۲۶۱۵۰۵۳

پانسمان زخم جراحی درمنزل

با وارد شدن جراحت به پوست یا پس از عمل‌های جراحی که در آن‌ها پوست برش داده می‌شود. به جهت تسهیل در بهبودی زخم، پیشگیری از عفونت، جلوگیری از خونریزی، کمک به فرآیند التیام زخم، حفظ رطوبت زخم و حفاظت زخم از صدمات مکانیکی آن را پانسمان می‌کنند. اما اشکال مختلف اعضای بدن، همچنین تفاوت نوع زخم‌ها و جراحات باعث بروز پیچیدگی‌هایی در انجام صحیح پانسمان می‌شود لذا ترجیح بر آن است که این کار توسط افراد متخصص و پرستار باتجربه انجام گیرد .

دلایل تعویض پانسمان زخم

• آلودگی پانسمان

یکی از مهم ترین دلایل تعویض پانسمان زخم، آلوده شدن پانسمان با عفونت یا خون است که اگر بیش ازحد در کنار زخم بماند، ایجاد عفونت بدتری می کند.

• محیط زندگی

اگر شرایط زندگی به گونه ای باشد که پانسمان زخم، طی مدت کوتاهی کثیف می شود، باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد. بنابراین به همه افراد نمی توان توصیه واحدی کرد که طی زمان مشخصی پانسمان را عوض کنند؛.مثلا فردی که در بیمارستان بستری است، با کسی که طی روز دایما در حال جابجایی و تحرک است،.فرق می کند.

• محل زخم

محل زخم می تواند دلیلی برای زمان تعویض پانسمان آن باشد، مثلا اگر پانسمان در قسمت مفاصل قرار داشته باشد.(مفصل آرنج یا زانو که دایما در حال حرکت است)، در مقایسه با پانسمان زخمی که در محل بی تحرک قرار دارد مثل شکم و یا پشت، بیشتر احتمال دارد که دچار مشکل شود و فرد باید نسبت به تعویض آن اقدام کند.

• جنس پانسمان

برخی پانسمان ها، جنس مقاوم تر و بهتری نسبت به بقیه دارند. بنابراین میزان تعویض پانسمان در حالت غیرمقاوم افزایش می یابد.

مشخصات پوشش پانسمان زخم

• تمیز و بدون آلودگی میکروبی باشد تا ضمن اینکه مانع رسیدن میکروب ها به سطح زخم شده و.خود نیز سبب آلودگی مجدد آن نگردد.
• اکسیژن هوا بتواند به سطح زخم و اطراف آن برسد.
• امکان تبخیر پوست از زیر پانسمان مهیا باشد،.زیرا در غیر این صورت، پوست مرطوب شده، پانسمان خیس می شودو محیط مناسبی برای رشد میکروب ها فراهم می شود.
• از جنسی باشد که به زخم نچسبد زیرا احتمال دارد در هنگام برداشتن از روی زخم به بافت های در حال ترمیم صدمه بزند، پنبه برای پانسمان مناسب نیست.
• به اندازه کافی بزرگ باشد که تمام سطح زخم را بپوشاند و لبه آن حداقل دو سانتی متر از لبه زخم جلوتر باشد.

پانسمان زخم جراحی درمنزل

در گذشته بیماران برای انجام و تعویض پانسمان و دیگر خدمات درمانی سرپایی میبایست به مراکز درمانی مراجعه میکردند. این میتوانست.برای برخی بیماران دشوار و حتی گاهی خطرناک باشد.شلوغی و صفهای طولانی بیماران در بیمارستانها،.آلودگی و عفونتهای بیمارستانی، مشکلات حرکتی برخی از بیماران از جمله این مشکلات هستند.
در حالیکه تندیس آنلاین بابهره مندی از حضور پرسنل تحصیلکرده در رشته های مختلف پزشکی قادر خواهد بود.که خدمات درمانی متنوعی از قبیل انجام پانسمان زخم جراحی درمنزل را تحت نظر پزشکان در منزل شما ارائه نماید.

تندیس :

برای مشاوره و پانسمان زخم جراحی درمنزل، کافیست با شماره تلفن های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱ تماس بگیرید تا متخصصین ما پس از مراجعه در سریع‌ترین زمان به محل سکونت شما اعزام خواهد شد و پس از بررسی روند درمان و پانسمان زخم جراحی درمنزل را آغاز خواهد کرد.از خدمات عمده تندیس آنلاین اعزام آمبولانس خصوصی در محل می باشد.

tandisonline.com@gmail.comآدرس ایمیل :
ما را در اینستا گرام دنبال کنید

پانسمان زخم محل جراحی درمنزل

مراقبت بیماران ICU درمنزل