مقالات مربوط به تجهیزات پزشکی

ویلچر

ویلچر
۵
(۳)

 ویلچرها در ابتدا در قرن ششم قبل از میلاد مسیح در چین اختراع شدند. امروزه این دستگاه ها کاملا مجهز هستند و با توجه به نیاز افراد در بازار وجود دارند. در حال حاضر مدل های زیادی از ویلچر در بازار وجود دارد که هم از نظر طراحی و هم در مجموعه ای از مشخصات فنی متفاوت است.

انواع ویلچرها

 • مدل برقی
 • مدل مکانیکی یا دستی
 • ویلچر برای ساحل (شن و ماسه) ساخته شده از لوله های پلاستیکی

 

مدل مکانیکی برای فردی که بسیار ضعیف باشد و قادر به رانندگی با ویلچر نباشد، استفاده می شود. در این حالت، پرستار یا قیم او را با ویلچر حمل می کند. در ویلچر با درایو مکانیکی چرخ ها با قدرت دست حرکت می کنند.
نوع برقی به طور مستقل توسط یک فرد معلول و با استفاده از یک درایو دستی یا الکتریکی کنترل می شود. در صندلی چرخدار موتوری، موتور الکتریکی آن با باتری کار می کند.

ویلچرهای دستی برحسب نیاز عبارتند از:

 • ویلچرهای اولیه برای خانه و خارج از منزل
 • ویلچرهای پشت بلند
 • کالسکه های اهرمی
 • ویلچرهای فعال
 • ویلچرهای ورزشی
 • ویلچر کودک
 • ویلچر برای کودکان فلج مغزی
 • ویلچر با وسایل بهداشتی( ویلچر حمامی )
 • ویلچرهایی که قادر به بالا رفتن از پله ها هستند

مدل های عمومی ویلچر

ویلچرهای اصلی از نظر نوع تکیه گاه، زیرپایی، چرخ و همچنین وزن، ابعاد و مواد متفاوت هستند.آنها معمولا آهنی هستند که حتی وزن بالای صد کیلو را هم تحمل می کنند.

وسایل حمل و نقل مدرن برای معلولان روی چرخ می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی بیماران را بهبود بخشد و زندگی فعال از جمله زندگی اجتماعی را ممکن کند. حتی با انواع شدید بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی، وسایل حرکتی فنی، حداکثر راحتی ممکن و درجه بالایی از استقلال را برای افراد با تحرک محدود را فراهم می کنند.

خدمات تندیس آنلاین

در مجموعه آنلاین ما می توانید یک ویلچر مناسب را در تهران با تحویل درب منزل به صورت اجاره ای دریافت کنید. هنگام انتخاب اجاره ویلچر، باید بر روی نیازهای فردی بیمار و همچنین شرایط و شدت عمل تمرکز کرد.

انواع صندلی چرخ دار

ویلچر خانگی:

این مدل ها به طور خاص برای استفاده در داخل خانه طراحی شده اند. آنها سبک، باریک و حداکثر با نیازهای بیمار سازگار هستند. آنها مجهز به میز، تکیه گاه و غیره هستند. یعنی اگر مدل راه رفتن در درجه اول برای غلبه بر موانع طراحی شده باشد (اغلب با کمک یک مراقب)،

ویلچرهای فضای باز:

مدل های فضای باز دارای چرخ های مخصوص برای شناورسازی بالا و همچنین فریم های تقویت شده ای هستند که می توانند بارهای سنگین و استفاده شدید را تحمل کنند. اگر سفر مکرر با ماشین در انتظار شماست، یک مدل تاشو سبک وزن با قاب آلومینیومی مناسب است، چنین وسیله نقلیه ای به راحتی جمع می شود و حداقل فضای را در صندوق عقب می گیرد. وزن آنها بسیار سبک و حدود ۱۲ کیلوگرم است. البته این را هم در نظر بگیرید که مدل آلومنیومی برای افراد وزن خیلی بالا تولید نشده اند.

همه کاره:

مدل هایی که به یک اندازه برای استفاده در فضای داخلی و خارجی مناسب هستند. بیشتر اوقات ، این یک کالسکه نسبتاً باریک است که می تواند آزادانه در اطراف آپارتمان و در امتداد پله ها حرکت کند.
اگر به دنبال جایی هستید که می خواهید یک صندلی چرخدار راحت و با کیفیت فراهم کنید، جستجوی شما موفقیت آمیز بوده است. در اینجا انواع مختلف وسایل کمک درمانی و تجهیزات پزشکی وجود دارد.

در پایان

قیمت اجاره یک ویلچر به عملکرد، نیاز بیمار، مواد مورد استفاده و عوامل دیگر بستگی دارد. ما انواع صندلی چرخدار را برای اجاره در اختیار داریم. برای اینکه بدانید چقدر یک ویلچر با نیازهای شما مطابقت دارد، کافی است پارامترهای مورد نظر را جستجو کنید. ما به شما کمک خواهیم کرد تا مدلی را انتخاب کنید که کاملاً تمام الزامات شما را برآورده کند و متناسب با بودجه تان باشد. در اینستاگرام هم ما را دنبال کنید.

 

این مطلب مفید بود؟

۵ / ۵. تعداد ۳

بازگشت به لیست