مقالات مربوط به اکسیژن ساز

میزان مصرف برق دستگاه اکسیژن ساز

میزان مصرف برق دستگاه اکسیژن ساز

کمبود اکسیژن پزشکی در سرتاسر همه‌گیری COVID-19 ادامه دارد. اگرچه واکسن‌ها در برخی از کشورها در حال گسترش هستند، بسیاری باید سال‌ها منتظر بمانند تا اکثریت جمعیت‌شان واکسینه شوند. اما در کل اثرات زیان بار این ویروس بر روی سیستم تنفسی اشخاص بر جای مانده است. در این میان، اکسیژن پزشکی یک داروی ضروری باقی خواهد ماند. باتوجه به هزینه های بالای درمان باید به همراهان بیمارحق دادکه میزان مصرف برق دستگاه اکسیژن ساز برای آنها حائز اهمیت باشد.

میزان مصرف برق دستگاه اکسیژن ساز چقدر است؟

توان مصرفی یک متمرکز کننده اکسیژن ثابت به اندازه آن و تنظیمی که روی آن قرار دارد بستگی دارد. به عنوان مثال، متمرکز کننده کوچک ۵L می تواند تا ۲۷۵ وات (۲ LPM) استفاده کند در حالی که یک دستگاه ۱۰L می تواند به طور متوسط از ۶۰۰ وات استفاده کند.
اگر شما یا یکی از عزیزانتان نیاز به اکسیژن درمانی دارید، مجموعه خدمات درمانی و پزشکی ما می تواند تجهیزات پزشکی و کمک درمانی مورد نیاز در خانه را برای فروش یا اجاره به شما ارائه دهد. در طول بحث با مشتریان بالقوه، ما یک سوال رایج را شناسایی کردیم: “میزان مصرف برق دستگاه اکسیژن ساز چگونه است؟” ما نگرانی شما را در مورد قبوض بالاتر برق درک می کنیم. با این حال، اکسیژن سازها، دستگاه های پزشکی نجات دهنده زندگی هستند، بنابراین باید طبق تجویز پزشک از یکی استفاده کنید. در این مقاله نه تنها نحوه محاسبه مصرف برق متمرکز کننده اکسیژن، بلکه نحوه مدیریت هزینه های برق را نیز به شما خواهیم گفت. در طول سال‌ها، کار ما با مشتریان مختلف (اعم از افراد و مشاغل) به ما این امکان را داده است که دانش خود را در زمینه کاهش هزینه‌های مربوط به استفاده از تجهیزات پزشکی توسعه دهیم.
اکسیژن درمانی یک متد نیست. این یک درمان دارویی است که توسط پزشک پس از انجام آزمایشات و آنالیزهای مختلف تجویز می شود. برای اکثر مشتریان ما که به اطلاعاتی در مورد مصرف برق متمرکز کننده اکسیژن نیاز دارند، این درمان برای موارد زیر تجویز می شود:

  • آسم
  • فیبروز سیستیک
  • درمان آپنه خواب همراه با دستگاه CPAP
  • فشار خون ریوی (فشار خون بالا در ریه ها)
  • شما می توانید اطلاعات پزشکی را در تندیس آنلاین دریافت کنید.

چه کسی به یک غلیظ کننده اکسیژن نیاز دارد؟

برای نیاز به یک غلیظ کننده اکسیژن خانگی، بیماران باید موارد زیر را داشته باشند:

  • فشار جزئی اکسیژن در حالت استراحت (PaO2) کمتر از ۵۵ میلی متر
  • سطح اشباع اکسیژن کمتر از ۸۸٪
  • اشخاصی که در کلان شهرها همراه با آلودگی فراوان هوا زندگی می کنند و از مشکلات تنفسی رنج می برند.

این افراد معمولاً به اکسیژن درمانی طولانی مدت نیاز خواهند داشت. بنابراین، طبیعی است که آنها تعجب کنند:

میزان مصرف برق دستگاه اکسیژن ساز چه اندازه است؟

آیا می توانم از هزینه های اضافی چشم پوشی کنم؟

نتیجه نهایی

مصرف انرژی متمرکز کننده اکسیژن در یک سال، مطابق با زمان استفاده روزانه شما است. هرچه میزان مصرف بالاتر باشد، هزینه های انرژی بالاتر خواهد یود.

چگونه می توان هزینه های اضافی برای استفاده از انرژی متمرکز کننده اکسیژن را کاهش داد

اگر به این فکر می‌کردید که چگونه میزان مصرف برق دستگاه اکسیژن ساز را کاهش دهید، پاسخ این است که متاسفانه این امکان وجود ندارد. درست مانند تلویزیون یا یخچال شما، این قطعه از تجهیزات مصرف برق استانداردی دارد که قابل تغییر نیست.

این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کاری برای متعادل کردن هزینه مصرف برق دستگاه اکسیژن ساز انجام دهید. در اینجا چند نکته مفید وجود دارد:

هر چند ساعت به دستگاه استراحت دهید. از لامپ های کم مصرف استفاده کنید و همین طور اگر مدرکی مستند به اداره برق جهت بیماری و استفاده مداوم از دستگاه ارائه دهید، می توانید از تعرفه های تخفیف اداره برق جهت کم کردن هزینه مصرف برق خود استفاده نمائید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجاره دستگاه اکسیژن ساز و نحوه نصب و راه اندازی آن و جزئیات بیشتر می توانید مقالات آموزشی موجود در سایت را مطالعه نمائید و از کارشناسان ما توسط شماره های ثبت شده در سایت مشاوره دریافت نمائید و از اینستاگرام ما نیز دیدن فرمائید.

مقالات مرتبط:

اکسیژن ساز خوب خارجی چه ویژگیهایی دارد؟

درجه دستگاه اکسیژن ساز

Rate this post
بازگشت به لیست