پانسمان زخم بستر درمنزل

پانسمان زخم بستر درمنزل

۰۲۱-۲۲۶۱۵۰۵۳

پانسمان زخم بستر درمنزل

اگر مدت زمان طولانی در یک موقعیت ثابت قرار گیرید، نقاط خاص بدن تحت فشار ثابت قرار می گیرند. در این موارد با اختلال گردش خون، زخم بستر رخ می‌دهد. این زخم‌ها “زخم‌های فشاری” نامیده می شود.

که یکی از خدمات تندیس آنلاین

چگونگی ایجاد زخم بستر و پانسمان زخم بستر درمنزل

زخم‌ها معمولا در پوست و بافت های زیر پوستی و برآمدگی های استخوانی ایجاد می شوند. اکسیژن، آب و سایر مواد مغذی مورد نیاز برای تغذیه بافت ها به علت کاهش یا حتی مهار گردش خون در مناطق تحت فشار به بافت ها نمی رسد و در نتیجه بافت ها می میرند. زمانی که قسمتی از پوست دچار ساییدگی گردید باکتری ها و میکروارگانیسم ها از آن قسمت وارد بدن فرد می‌شود. آن قسمت را به صورت کامل عفونی و درگیر می نمایندو نیاز به پانسمان زخم بستر دارد. پانسمان زخم بستر درمنزل بهبود زخم‌های فشاری زخم بستر دشوار است. مهم این است که از ایجاد آن جلوگیری کنیم.

علائم شایع زخم بستر

از جمله علائم مهم بیماری زخم بستر شامل درد، خارش، تغییر رنگ پوست، ضایعات پوستی و ترشحات و غیره می باشد.در صورتی که به زخم بستر توجه نشود با گذشت زمان تبدیل به یک زخم عمیق خواهد شد که علائم عفونت و چرک را نیز در آن خواهید دید.

محل ایجاد زخم بستر

• در افرادیکه همیشه درازکش به پشت هستند و نمیتوانند حرکت کنند: پشت سر، شانه، آرنج، باتکس، پاشنه
• درافرادیکه همیشه دراز کش به شانه هستند و نمی توانند حرکت کنند: گوش، شانه، آرنج، لگن، ران، ساق، پاشنه
• در افرادی که همیشه دراز کش بر روی شکم هستند و نمی توانند حرکت کنند: آرنج، قفسه سینه، زانو، انگشتان

راه های پیشگیری از ایجاد زخم بستر و پانسمان زخم بستر درمنزل

• جابجایی مرتب بیمار هر ۲ ساعت یکبار و ماساژ مناطق فشار
• خشک نگه داشتن زیر بیمار، همچنین نکشیدن بیمار بر روی ملحفه
• استفاده از تشک مواج برای بیمار
• استفاده از پانسمان های فیلم ( پانسمان هایی از جنس پلی اورتان ) جهت بهتر شدن خونرسانی و همچنین محافظت از پوست

درمان و پانسمان زخم بستر درمنزل

زخم بستر یک زخم منحصر به فرد می باشد و نحوه ی نادرست درمان باعث کاهش در روند بهبودی می شود. پانسمان زخم بستر در منزل کار هر کارشناس پرستاری نمی باشد و باید حتما آن پرستار دوره ها و گواهینامه های مربوط به زخم بستر را دریافت نموده باشد تا بتواند زخم بستر را به درستی درمان و پانسمان نماید.

مرکز خدمات پزشکی تندیس آنلاین با بهره گیری از کارشناسان مجرب پرستاری و دوره دیده آماده ارائه خدمات پانسمان زخم بستر درمنزل به بیماران عزیز می باشد. زمان رسیدن کارشناسان بر بالین بیمار نیم ساعت تا یک ساعت طول میکشد.

تندیس :

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی مانند اکسیژن ساز و… یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر  و ارتوپد و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.

برای اعزام آمبولانس خصوصی با ما تماس حاصل نمایید.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

پانسمان زخم بستر درمنزل

اجاره دستگاه اکسیژن ساز در محله جهاد