اکسیژن ساز

بهبودی تنفسی پس از COVID-19

بهبودی تنفسی پس از COVID-19

بیمار با مشکل تنفسی در طول دوره بهبودی پس از COVID-19 نیاز به حمایت و استفاده از دستگاه های کمک تنفسی یا دستگاه مخصوص کرونا دارد.

بهبودی تنفسی پس از COVID-19

عفونت کرونا ویروس در شکل متوسط ​​و شدید باعث اختلال در عملکرد تنفسی می شود. برای بهبودی تنفسی پس از COVID-19 و بازگرداندن عملکرد طبیعی اندام های تنفسی آسیب دیده، به تجهیزاتی نیاز دارید.که هوای اتمسفر را به اکسیژن متمرکز تبدیل می کند. این یک متمرکز کننده اکسیژن یا دستگاه اکسیژن ساز است.

روش اصلی اکسیژن درمانی برای عفونت کرونا ویروس، وارد کردن اکسیژن از طریق دستگاه تنفسی است. نارسایی تنفسی نقض تبادل گاز، ناتوانی اندام های تنفسی در حفظ سطح مورد نیاز اکسیژن و دی اکسید کربن است. برای بهبودی تنفسی پس از COVID-19 باید نارسایی را شناسایی کرد.

بهبودی تنفسی پس از COVID-19

درمان کرونا در منزل

انواع نارسایی تنفسی

نارسایی تنفسی به دو دسته حاد و مزمن تقسیم می شود:

  • نارسایی حاد یک وضعیت بحرانی انسانی است.که در آن سطح اکسیژن خون به شدت کاهش می یابد، با خفگی و کمبود هوا مشخص می شود. این می تواند در نتیجه عفونت یا آسیب رخ دهد و در مدت کوتاهی (دقیقه تا چند روز) ایجاد شود. این یک وضعیت حاد است که زندگی انسان را تهدید می کند و باید بهبودی تنفسی پس از COVID-19 را لحاظ کرد.
  • نارسایی مزمن با رشد تدریجی همراه با اختلال در تبادل گاز در ریه ها مشخص می شود. طی چندین سال ایجاد می شود.و تنگی نفس مشاهده می شود.

برای انجام فرآیند اکسیژن درمانی از دستگاه های مختلفی استفاده می شود.که با کمک آنها می توان.به غلظت های مختلف اکسیژن دست یافت.

روش های استاندارد اکسیژن درمانی

این روش امکان تجمع گاز در مجاری هوایی را ایجاد می کند. برای بهبودی تنفسی پس از COVID-19 کسر اکسیژن با کاهش تعداد تنفس افزایش می یابد.و بالعکس – با افزایش فرکانس، کسر کاهش می یابد. ماسک کیسه برگشتی این مشکل را حل می کند.و بیماران بدون توجه به تعداد تنفس، کسر اکسیژن را تغییر نمی دهند.

منابع اصلی اکسیژن

اکسیژن با فشار بالا معمولاً در بیمارستان ها استفاده می شود. از طریق یک شبکه توزیع اکسیژن ایجاد می شود، خود گاز در مخازن بزرگ اکسیژن مایع ذخیره می شود.

اکسیژن کم فشار برای بهبودی تنفسی پس از COVID-19 با استفاده از یک اکسیژن ساز تولید می شود. این دستگاه به شما این امکان را می دهد.که کسری اکسیژن ۹۵ درصد را با دبی حداکثر ۱۰ لیتر ایجاد کنید، بنابراین بیمار حدود ۸۰ درصد اکسیژن را استنشاق می کند.

بهبودی تنفسی پس از COVID-19

اکسیژن درمانی در خانه

انواع اکسیژن درمانی

اکسیژن درمانی می تواند کنترل شده یا غیرقابل کنترل باشد. تفاوت در این واقعیت نهفته است.که کنترل شده به شما امکان می دهد.اکسیژن را بدون ایجاد وضعیت اکسیژن اضافی در خون تامین کنید.

درمانی که نیاز به بدون ندارد، توسط شاخک ها و ماسک های معمولی بینی انجام می شود.و در بیماران برای بهبودی تنفسی پس از COVID-19  بدون خطر سطوح بالای اکسیژن استفاده می شود. برای هر نوع نارسایی تنفسی می توان.از اکسیژن درمانی کنترل شده یا کنترل نشده استفاده کرد.

درمان مشکلات تنفسی توسط اکسیژن تراپی

اکسیژن یک داروی خوب برای اصلاح نه تنها نارسایی تنفسی، بلکه همچنین تنگی نفس است. اکسیژن تنگی نفس را کاهش می دهد و تحمل ورزش را افزایش می دهد. شما می توانید.از یک دستگاه مخصوص و یک متمرکز کننده اکسیژن قابل حمل استفاده کنید، تا بیمار بتواند.در اتاق حرکت کند، در بیرون راه برود، با اتصال به اکسیژن و عدم از دست دادن اشباع، براحتی ورزش کند.

بهبودی تنفسی پس از COVID-19  با دستگاه اکسیژن ساز چگونه است؟

این وسیله ای است که بر اساس اصل فشرده سازی اکسیژن از هوای اطراف ما کار می کند.و سپس آن را به صورت غلیظ در اختیار بیمار قرار می دهد.تا اندام های تنفسی را با اکسیژن اشباع کند. تغلیظ کننده های اکسیژن تفاوت هایی دارند، آنها از نظر هدف و عملکرد متفاوت هستند.

بهبودی تنفسی پس از COVID-19

اکسیژن درمانی ریه

انواع اکسیژن ساز:

آن ها دو نوع دستگاه اکسیژن ساز ثابت یا خانگی و دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل هستند:

  • یک دستگاه ثابت ساختار نسبتاً بزرگی است.که وزن آن از ۱۳ کیلوگرم است. چنین دستگاه هایی با چرخ هایی برای حرکت آسان در اطراف اتاق مجهز شده اند. آنها منحصراً توسط منبع تغذیه ثابت کار می کنند.
  • دستگاه های قابل حمل کوچک هستند. وزن دستگاه از ۸۰۰ گرم تا ۹ کیلوگرم است. اغلب یک کیف محافظ نیز در آن گنجانده شده است. برای برخی از دستگاه ها، یک چرخ دستی برای راحتی حمل در نظر گرفته شده است.

شما می توانید جهت خرید و اجاره دستگاه کمک تنفسی مانند دستگاه اکسیژن ساز و بای پپ و … با ما در تماس باشید. جهت اطلاعات بیشتر در صفحه اینستاگرام همراه ما باشید.

مقالات مرتبط:

اجاره دستگاه کمک تنفسی بای پپ

اجاره مانیتورینگ علائم حیاتی