مقالات مربوط به اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای

دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای
۵
(۵)

دستگاه اکسیژن ساز یک دستگاه پزشکی است که هم در محیط های بالینی و هم در منزل قابل استفاده است. تغلیظ کننده های اکسیژن برای سازماندهی اکسیژن درمانی برای بیماران مبتلا به نارسایی تنفسی استفاده می شود.

دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای

دستگاه اکسیژن ساز خانگی را چه زمانی اجاره کنیم و چگونه کار می کند؟اکسیژن تراپی درمانی است که برای همه افراد مبتلا به نوعی نارسایی تنفسی، خواه مزمن یا حاد، صرف نظر از بیماری زمینه ای ریوی، انجام می شود. افراد مبتلا به این مشکلات نمی توانند نیاز خود به اکسیژن را، فقط با تنفس تامین کنند و در نتیجه نیاز به اکسیژن اضافی وجود دارد که می تواند توسط یک دستگاه اکسیژن ساز خانگی تامین شود.

دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای

اجاره دستگاه اکسیژن ساز برای تمام سنین

چه زمانی باید از یک دستگاه اکسیژن ساز در خانه استفاده کرد؟

تقاضا برای یک دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای می تواند به ویژه برای افرادی که از انواع مختلف بیماری های ریوی رنج می برند زیاد باشد. حتی یک پیاده روی ساده یا فعالیت بدنی سالم که باید در سبک زندگی خود بگنجانند می تواند نیاز اکسیژن را افزایش دهد. پس ارزش اجاره یک ژنراتور اکسیژن خانگی را دارد.

اصل یک متمرکز کننده اکسیژن چیست؟

دستگاه اکسیژن ساز خانگی چگونه کار می کند؟ یک عملیات بسیار ساده می باشد. داخل دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای یک فیلتر مولکولی است. هوا وارد غلیظ کننده می شود و از فیلتری عبور می کند که نیتروژن موجود در هوا را جذب می کند. سپس اکسیژن به شدت اشباع می یابد. از طریق ماسک مخصوص صورت به بیمار اکسیژن با غلظت بالا داده می شود. غلظت اکسیژن بسته به مدل تغلیظ کننده اکسیژن متفاوت است و معمولاً از حداقل ۹۰٪ تا حداکثر تقریباً ۹۵٪ متغیر است. این تجهیزات دارای یک زنگ هشدار است که زمانی فعال می شود که غلظت اکسیژن زیر آستانه ۸۲٪ باشد.

 

دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای

دستگاه اکسیژن ساز پرتابل اجاره ای

آیا در دستگاه تغلیظ خانه خود مخزن اکسیژن ندارید؟

مهمترین مزیت دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای این است که بدون سیلندر خطر انفجار و آتش سوزی عملا از بین می رود. هنگامی که اکسیژن ساز نزدیک اجاق گاز داغ است، خطری متوجه دستگاه نیست. از دیگر مزایای دستگاه اکسیژن ساز خانگی می توان به امکان انتخاب بین جریان مداوم یا پالسی اشاره کرد. ژنراتور اکسیژن در هر زمان، بدون توقف، اکسیژن را ارائه می دهد. تغلیظ کننده اکسیژن جریان پالسی با هر نفس اکسیژن ارائه می کند. و این بهترین انتخاب برای کسانی است که نیاز به بازیابی توانایی تنفسی خود دارند.

هنگام انتخاب دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای به چه چیزی باید توجه کرد؟

مدل مدرن قابل حمل اکسیژن ساز خانگی برای کسانی که نیاز به انجام این روش ۲۴ ساعته دارند، اما قصد محدود کردن فعالیت های روزانه خود را ندارند، ایده آل است.

دستگاه های اکسیژن خانگی با باتری. برخلاف اولین مدل هایی که وجود داشت، نسخه نسل جدید دارای باتری بادوام تا ۵ ساعت است. تجهیزات را می توان با یک باتری اضافی دوم مجهز کرد، متمرکز کننده اکسیژن می تواند تا ۱۰ ساعت کار کند. این مدل دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای شامل یک شارژر خارجی با آداپتور است که می توانید در هر شرایطی باتری را شارژ کنید. باتری با عمر طولانی مدل ها را بیش از انتخاب درست می کند. مورد دیگر سطح صدای کم تجهیزات است. با تامین اکسیژن قابل حمل اضافی که در هر شرایط ممکن به بدن نیاز است، احساس تنگی نفس را کاهش می دهد و به فرد اجازه می دهد بهتر نفس بکشد.

دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای

دستگاه اکسیژن ساز خانگی

اصل کار دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای جداسازی هوای اتمسفر به نیتروژن و اکسیژن را انجام می دهد. جداسازی با استفاده از یک جاذب مخصوص (زئولیت) انجام می شود که دارای خاصیت حفظ مولکول های نیتروژن در سطح آن است. جریان هوا از یک ستون پر از میکروگرانول های زئولیت عبور می کند. در عین حال در خروجی ستون تا ۹۵ درصد اکسیژن داریم که برای اکسیژن درمانی کافی است.

کارایی دستگاه اکسیژن ساز

تغلیظ کننده های اکسیژن عملکرد متفاوتی دارند، که در نرخ جریان اکسیژنی که دستگاه قادر به توسعه آن است بیان می شود. برای اکسیژن درمانی در منزل، بنا به توصیه پزشک دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای دستگاه هایی با سرعت اکسیژن رسانی ۳ لیتر در دقیقه تا ۱۰ لیتر در دقیقه مناسب هستند. انتخاب نرخ تحویل اکسیژن عمدتاً با درجه نارسایی تنفسی در یک بیمار خاص تعیین می شود.

دستگاه اکسیژن ساز اجاره ای

کارآیی دستگاه اکسیژن ساز

خرید یا اجاره

اجاره کنسانتره اکسیژن در حال تبدیل شدن به یک سرویس محبوب است. اما تصمیم برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز بستگی به مدت زمان استفاده از آن دارد. اگر قصد استفاده از غلیظ کننده را به مدت شش ماه یا بیشتر دارید، بهتر است آن را خریداری کنید. اگر انتظار دارید یک یا دو ماه از آن استفاده کنید، اجاره دستگاه اکسیژن ساز بسیار سودآورتر است. کارشناسان ما با کمال میل به سوالات شما از طریق شماره های موجود در سایت و یا ارسال پیام در واتساپ و اینستاگرام پاسخ خواهند داد و به شما در انتخاب مدل مناسب کمک خواهند کرد.

خدمات مرتبط:

اجاره دستگاه بای پپ

اجاره تجهیزات پزشکی

مقاله های مرتبط:

بهترین برندهای اکسیژن ساز

اجاره دستگاه اکسیژن ساز در کرج

این مطلب مفید بود؟

۵ / ۵. تعداد ۵

بازگشت به لیست