مقالات مربوط به اکسیژن ساز

هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز

هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز کارایی بالایی جهت بهبود بیمارن کرونایی و تنفسی دارد و اجاره آن برای بیمارانی که مدت زمان زیادی به آن نیاز ندارند به صرفه است.

عوامل موثر بر هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز کدام است؟

دستگاه اکسیژن ساز وسیله ای مفید و کاربردی برای بیماران با مشکل تنفسی بوده و کارایی ۲۴ ساعته را ارائه می دهد. این دستگاه با بهره گیری از هوای موجود، تولید اکسیژن را انجام داده و در حجم های متفاوت اعم از ۵، ۸ و ۱۰ لیتری عرضه شده است. تهیه این دستگاه در مقایسه با سیلندرها کارآمدتر به نظر می رسد. اگرچه برای مصرف کوتاه مدت می توان به جای خریدن، آن را اجاره کرد. هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز عمدتا به مدت زمان مدنظر و حجم دستگاه بستگی دارد.

هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز

اجاره دستگاه

در هنگام اجاره دستگاه به چه مواردی می بایست توجه کرد؟

  • اولین فاکتوری که می بایست مد نظر قرار گیرد، فرد استفاده کننده است. از جمله بیمار چه زمانی به دستگاه احتیاج دارد و شدت مشکل تنفسی وی چقدر است. میزان غلظت اکسیژنی که فرد نیاز دارد، عاملی موثر در تصمیم گیری می باشد. دستگاه اکسیژن ساز خانگی با منبع تغذیه مستقیم عمل می کند. بنابراین دسترسی به برق برای استفاده از آن ضرورت دارد.
  • هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز خانگی به قابلیت ارائه شده توسط دستگاه و مدت زمان اجاره وابسته است. اگرچه این هزینه نیز عاملی موثر در انتخاب می باشد. پرداخت هزینه بیشتر برای دریافت دستگاه با کیفیت بالاتر و با حجم بیشتر مورد انتظار است.
  • علاوه بر دستگاه خانگی، امکان تهیه دستگاه قابل حمل به عنوان راه حلی موقت برای زمان های جابجایی نیز فراهم شده است. این دستگاه ها برای عملکرد از باتری های شارژی بهره می گیرند. این مدل مقدار اکسیژن محدودی را در دقیقه تامین می کند.

در ادامه:

  • ظرفیت دستگاه، فاکتور پراهمیتی است که در هنگام اجاره می بایست بررسی کرد. بعلاوه، این عامل بر هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز اثر می گذارد. دستگاه ۵ لیتری، این میزان اکسیژن را در دقیقه فراهم کرده و مدل دیگر ۱۰ لیتر اکسیژن را تولید می کند. انواع قابل حمل عمدتا با ظرفیت ۵ لیتری ارائه می شوند. ظرفیت دستگاه، با توجه به شدت بیماری و نیاز بیمار انتخاب می شود.
  • برندهای مختلفی این دستگاه را عرضه کرده اند. در هنگام اجاره دستگاه می بایست به نوع برند توجه کرد. همه آن ها از کیفیت یکسانی برخوردار نبوده و امکان دارد نیاز بیمار را بر طرف نکنند. اگرچه هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز ساخت برندهای معتبر بالاتر می باشد، اما به سبب کیفیت و کارایی بالاتر قابل توجیه است.
هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز

انتخاب درست

هزینه این دستگاه در مقایسه با سیلندرها چگونه است؟

اگرچه به طور کلی این دستگاه قیمت بالاتری را در مقایسه با سیلندرها به همراه دارد اما  خرید آن به صرفه تر به نظر می رسد. هزینه عملیاتی خاصی برای این دستگاه وجود ندارد. تنها ملاحظات دستگاه اکسیژن ساز پس از خرید، در رابطه با تعمیر و نگهداری و برق مصرفی آن می باشد. در صورت عدم الزام به خرید، هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز و برق آن تنها هزینه های مورد انتظار است. اما سیلندرها را باید به صورت مداوم پر کرد. همچنین حمل و نقل آن ها نیز مشکل تر است.

هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز

مقایسه هزینه

با تهیه دستگاه اکسیژن ساز از چه مزیت هایی برخوردار می شوید؟

دستگاه های خانگی و قابل حمل مزایای بسیاری را برای بیماران نیازمند اکسیژن به همراه دارند. خطرات این دستگاه از سیلندرهای سنتی اکسیژن بسیار کمتر است. سیلندرها در صورت پارگی یا نشت منجر به احتراق و آتش سوزی می شوند. این دستگاه ها می توانند اکسیژن مورد نیاز را بسازند، بنابراین تنها با پرداخت هزینه اجاره دستگاه اکسیژن ساز می توان به صورت مداوم و ۲۴ ساعته به اکسیژن دسترسی داشت. در حالیکه سیلندرها را باید مجدد پر کرد. همچنین این دستگاه به سبب سبکی معضل حمل و نقل را کاهش داده ولی حمل سیلندرها دشوار می باشد. دستگاه را حتی در هواپیما نیز می توان همراه خود قرار داد.

آیا این دستگاه می تواند آسیب زننده باشد؟

اکسیژن به تنهایی غیر قابل اشتعال است. اما تماس آن با آتش حتی یک شعله کوچک، سرعت آتش سوزی را افزایش می دهد. بنابراین زمان استفاده از دستگاه می بایست از گرما، اجاق، شعله های آتش و حتی سیگار روشن فاصله گرفت. به منظور ایمنی بیشتر توصیه می شود از تماس دستگاه با مواد شیمیایی قابل اشتعال ممانعت کرده و در اتاق باز با تهویه زیاد نگهداری شود.

جهت برخورداری از خدمات ما اعم از اجاره تجهیزات پزشکی و اجاره دستگاه اکسیژن ساز در تهران  از طریق تلفن های تماس در ارتباط باشید و یا اینستاگرام ما را چک بفرمایید.

مقالات مرتبط با این مقاله:

قیمت دستگاه اکسیژن ساز

قیمت اکسیژن ساز پرتابل

Rate this post
بازگشت به لیست