اجاره انواع تشک مواج

اجاره انواع تشک مواج

   ۰۲۱-۲۲۶۱۵۰۵۳

اجاره تشک مواج :

تشک مواج یکی از پر استفاده ترین و مناسب ترین ابزارهای کمک درمانی برای جلوگیری از بروز زخم بستر می باشد..افرادی که قادر به خارج شدن از رختخواب نیستند و یا به هر دلیلی قسمتهایی از بدنشان دائما تحت تماس و فشار با سطح زیرین است (مانند نشستن طولانی مدت بر روی ویلچر) ممکن است دچار زخم بستر شوند و چون وزنشان دائما روی یک قسمت از بدن است.و به همین خاطر ذخیره خون در آن قسمت بدن کاهش می‌یابد.و در نتیجه بافت‌های بدن در آن قسمت از بین می‌روند. انواع تشکهای مواج ضد زخم بستر برای جلوگیری از ایجاد و یا درمان زخم بستر به کار میروند. نام دیگر این تشک، تشک زخم بستر ویا تشک بیمارستانی می باشد.

موارد کاربرد و اجاره تشک مواج :

همانطور که در بالا اشاره شد از تشک مواج برای درمان و جلوگیری از زخم بستر استفاده می‌شود. برای اینکه بیماری کنترل شود باید روی زخم بستر نخوابید و با استفاده از یک بالش یا پدهای فرم دار فشار را از قسمت زخم بردارید. در واقع کاری که تشک مواج انجام می‌دهد.نیز همین برداشتن فشار است. در صورت استفاده از تشک معمولی اگر هنگام خواب بر پهلو خوابیده باشید.باید سعی کنید  گاهی نیز پهلو به پهلو شوید و موقعیت خود را تغییر دهید. اگر از گزینه اجاره تشک مواج استفاده کنید این کار به صورت اتوماتیک انجام داده می‌شود.
بر طبق مراکز ارائه دهنده خدمات دارویی و درمانی مصرف کننده.باید با نشستن و یا دراز کشیدن روی سطوح معمولی مشکل داشته و توانایی جابه جایی و تغییر وزن خود را نداشته باشد.با خرید یا اجاره تشک مواج این مشکل برطرف خواهد شد.

مانند :

• آسیب نخاعی
• تحلیل و از بین رفتن عضلات
• فلج مغزی
• آسیب مغزی
• انحطاط مغز در دوران کودکی
• بیماری پارکینسون و آلزایمر

مزایای استفاده و اجاره تشک مواج:

اولین مزیت این است که می‌توانید با خیال راحت استراحت کنید و دیگر نگران جا به جا شدن و چرخیدن و کنترل بیماری نباشید. زخم بستر شما نیز به مرور بهتر می‌شود و بعد از چند هفته درمان مستمر خواهید دید که زخم کوچک تر خواهد شد و مایعات خروجی از آن نیز کمتر می‌شود. با ایجاد پوست و بافت جدید می‌توانیم امیدوار باشیم که بیماری رو به بهبود است.

انواع تشک مواج:

این تشک ها بر اساس وزن بیمار، نوع پمپ، مواد اولیه و براساس ساختار به انوع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. تشک مواج یا با آب پر می‌شود و یا با پمپ هوا :

• اجاره تشک مواج سلولی

این تشک وزن ۱۲۰ کیلوگرم را نیز تحمل می‌کند و در افرادی که زیر ۲-۳ سال هست که زخم بستر دارند استفاده می‌شود. ظاهر این تشک شبیه لوله‌های کنار هم چیده شده است که توسط کمپرسور باد می‌شود. ابعاد تقریبی آن ۱۹۰ در ۸۵ با ارتفاع ۱۱ سانتی متر است. معمولا برای زخم بستر سطح ۳ و ۴ این تشک توصیه می‌شود.

• اجاره تشک مواج تخم مرغی

این تشک به عنوان تشک مواج ساده یا لانه زنبوری نیز شناخته می‌شود. این تشک ها می‌توانند تا ۱۰۰ کیلوگرم وزن را تحمل کنند و تقریبا مدت عمر آن تا ۶ ماه استو برای افرادی مناسب است که طول دوره استراحت آن‌ها در بستر کمتر از یکسال باشد. ابعاد تقریبی آن ۲۸۰ در ۹۰ با ارتفاع ۶٫۵ سانتی متر و از جنس PVC است. و الیاف محکمی دارد.تشک تخم مرغی معمولا دارای ۱۳۰ حباب است و با استفاده از کمپرسور هوا، هوا را وارد حباب‌ها می‌کند و از این طریق فشار و وزن بیمار را در نقاط مختلف جا به جا می‌کند. برخی از انواع این تشک‌ها دارای سوراخ‌های ریز هستند و از تعریق بدن جلوگیری می‌کنند. معمولا از این تشک در مواردی که زخم بستر از نوع ۱ و ۲ باشد و مدت بستری نیز کوتاه باشد استفاده می‌شود.

• تشک مواج کلینیکی

این تشک که به تشک مواج بیمارستانی و تشک زخم بستر کلینیکی معروف است در مراکر درمانی کاربرد بالایی دارد. از آنجا که امروزه مراکز بیمارستانی، کلینیک‌ها، مراکز درمانی و مراکز نگهداری سالمندان گسترش یافته‌اند نیاز به این تشک ها نیز بیشتر شده است. تشک های مواج بیمارستانی یا کیلینکی برای بیمارن به کما رفته ، معلولین نخاعی یا بیمارانی است که امکان حرکت را نداشته و به زخم بستر مبتلا شده اند کاربرد دارد ، این دستگاهها که معمولا برای نصب روی تخت بیمارستانی طراحی شده اند امکانات بسیار متنوعی برای بهبود و جابجایی بیمار در اختیار همراه یا بیمار قرار میدهند و تحمل وزن تا ۱۵۰ یا ۱۸۰ کیلو گرم و بیشتر را دارند ..

• تشک مواج آبی

مزیت منحصر به فرد این تشک ها قابلیت تطابق با بدن بیمار است و در نتیجه فشار به طور مساوی توزیع می‌شود. به همین خاطر بسیاری از افراد این تشک را به سایر تشک‌های مواج ترجیح می‌دهند. این تشک ها دوام بالایی دارند و به راحتی قابل شستشو هستند. البته باید گفت این تشک پس از پر شدن با آب سنگین می‌شود. یکی از مزیت‌های عمده این تشک ها نسبت به تشک های بادی نداشتن صدای جانبی است. از آنجا که تشک آبی پمپ ندارد بی‌صداست و برای بیمارانی که نسبت به صدا حساس هستند بسیار کاربرد دارد. در کنار تمام این موارد باید گفت این تشک ممکن است برای برخی افراد سرد باشد که برای حل این مشکل نیز توصیه می‌شود از یک پتو یا ورقه پلاستیکی استفاده شود و روی تشک قرار داده شود.

• تشک مواج بادی

در این تشک ها می‌توان با توجه به نیاز بیمار و مناطق زخم بستر سلول‌های هوا را تخلیه کرد یا تنظیمات را شخصی سازی کرد و یا سلول ها را تعویض کنیم. در این تشک ها ۳ نکته حائز اهمیت وجود دارد. اول سیستم توزیع فشار است که می‌تواند سلولی یا تخم مرغی باشد. نکته دوم سیستم توزیع باد است. این سیستم متناوب یا یکسره است. نکته سوم نیز قدرت پمپ و نحوه مدیریت خروجی آن است. در تشک مواج حرفه ای یا بیمارستانی از سیستم فشار متناوب استفاده می‌شود. این سیستم در فواصل زمانی معین و قابل تنظیم سلول‌های تشک را به صورت مرحله‌ای پر و خالی می کند و در نتیجه به بهبود گردش خون و حرکت اندک اعضای بدن کمک می‌کند.

نکات مهم هنگام اجاره تشک مواج

در انتخاب محصول جهت اجاره تشک مواج مناسب باید به چند نکته توجه کرد ، ابتدا وزن بیمار ، دوم مدت بستری و در انتها و از همه مهمتر سطح زخم بستر و گستردگی آن است یا درجه بندی زخم.
• اگر مدت زمان بستری بودن بیمار زیاد است باید از تشک های سلولی استفاده شود و در غیر اینصورت تشک های تخم مرغی مناسب هستند.
• اگر بیمار دارای زخم بستر باشد بهتر است از تشک سلولی استفاده شود.
• اگر فکر می‌کنید قیمت تشک مواج گران است بهتر است بخاطر قیمت موردی که برایتان مناسب است را از دست ندهید زیرا هزینه‌های درمان بیماری زخم بستر بسیار بیشتر است.

تندیس :

البته برای انتخاب بهتر اجاره تشک مواج حتما از پزشک معالج یا مشاورین ما در مرکز خدمات پزشکی تندیس آنلاین کمک بگیرید تا خرید مناسب تری داشته باشید .کافیست با شماره های ۲۲۶۱۵۰۵۳ و ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما راهنمایی های لازم را در انتخاب و اجاره نوع تشک مواج برای بیمار خود ارائه دهند .از دیگر خدمات تندیس آنلاین اعزام آمبولانس خصوصی در محل می باشد.

ایمیل :tandisonline,com@gmail.com

در اینستاگرام مارا دنبال کنید .

اجاره تشک مواج

مراقبت بیماران ICU درمنزل

اجاره تشک مواج

تشک مواج

اجاره تشک مواج

مراقبت بیماران ICU درمنزل