اجاره تخت بیمارستانی

اجاره تخت بیمارستانی

۰۲۱-۲۲۶۱۵۰۵۳

 تخت بیمارستانی

یکی دیگر از خدمات مرکز خدمات پزشکی تندیس آنلاین در راستای رفاه حال خانواده بیماران است.  با توجه به بالا بودن هزینه خرید تخت بیمار بسیار مقرون به صرفه بوده و خانواده ها میتوانند با اجاره تخت در هزینه های خود صرفه جویی کنند.تخت بیمارستانی تختی است که برای بهبود حال بیماران طراحی و ساخته می گردد. اگرچه نام آن بیمارستانی است اما امروزه بسیاری آن را برای استفاده بیماران و عزیزان   خود در منازل استفاده می کنند

یک تخت باید دارای ویژگی های زیر باشد:

۱٫ ارتفاع کلی تخت ، قسمت سری تخت و قسمت پایین تخت قابل تنظیم باشد.
• تنظیم زیر سر بیمار جهت سهولت در غذا خوردن جابجایی و تسلط حرکت های بیمار .
• تنظیم زیر پای بیمار جهت جلوگیری از خوردن بیمار و تقسیم فشار بر نقاط مختلف بدن .
• تنظیم ارتفاع تخت جهت راحتی هرچه بیشتر پرستار ویا همراه بیمار.
۲٫ دارای ریل ها و حفاظ های مستحکم قابل باز و بسته شدن برای جلوگیری از افتادن بیمار از سطح تخت باشد.
۳٫ دارای کنترل کننده هایی برای تنظیم اتوماتیک پارامترهای تخت بیمارستانی باشد. مثل چرخهای ترمزدان برای ثابت ماندن تخت هنگام جابجایی بیمار .

ادامه :

۴٫استفاده از رنگ پودری الکترو استاتیک که موجب دوام و استقامت پوشش پروفیل میباشد.و در ضمن باید قبل از رنگ کردن پروفیل کاملا فسفاته و چربیگیری شود
۵٫ تخت بیمار باید قابلیت نصب مانکی بار، جای میل سرم و ترکشن و دار حلقه های ارتوپدی را داشته باشد
۶٫ قابل شستشو و ضد عفونی باشد
۷٫ اگر تخت برقی است باید موتور با مشخصات زیر باشد
• استاندارد ip66 برای مقاومت در برابر نفوذ گرد و غبار و آب
• قابلیت حمل نیروی ۶۰۰۰ نیوتن بدون صدا

انواع تخت ها

۱٫ تخت های مکانیکی: این تخت ها ساده ترین نوع تخت های بیمارستانی هستند.و برای تنظیم ارتفاع و سر و پای تخت می بایست به صورت دستی و بوسیله اهرم عمل کرد.
۲٫تخت های برقی : در این تخت ها تنظیم ارتفاع کلی تخت به همراه تنظیمات سر و پای تخت به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.

انواع تخت های بیمارستانی برقی :

تخت های برقی بر این اساس که زاویه تخت از چند قسمت تغییر می کند یا اصطلاحا شکسته می شود.به سه نوع تقسیم می شوند. حالتهای ایجاد شده برای بیمار و راحتی بیمار با افزایش تعداد شکن ها افزایش می یابند.
• تخت های تک شکن: در این تخت ها فقط زاویه سر تغییر می کند.
• تخت های دو شکن: در این تختها قسمت سر و پای تخت تغییر زاویه می دهند.
• تخت های سه شکن: بهترین نوع تختهای بیمارستانی هستند و علاوه بر سر و پای تخت یک قسمت متحرک دیگر در مابین این دو قرار دارد.

مزایای اجاره تخت در منزل :

در چند سال اخیر با روی کار آمدن تختهای برقی در بخشهای بستری بیمارستانها و جلب نظر بیماران و همراهان تخت بیمار خانگی برقی جای تخت های ساده قدیمی و مکانیکی گرفته است .

دلایل آن به این شرح میباشد:

• راحتی بسیار زیاد برای پرستار بیمار در مواقع غذا دادن به بیمار و پیاده کردن بیمار از روی تخت فقط با فشرن دکمه مخصوص در هند ست و تنظیم درجه پشتی و تنظیم ارتفاع به صورتی که تخت را هم سطح با ویلچیر کرده و به سادگی بیمار را انتقال میدهیم که در تخت های قدیمی پرستاران باید بیمار را بلند کرده.و این خود باعث کمر درد پرستاران میشود.
• قابل تنظیم بودن شکن ها و تنظیم ارتفاع بدست خود بیمار در صورت دلخواه و نبود پرستار که این در تختهای مکانیکی انجام پذیر نمیباشد

نکات مهم هنگام اجاره تخت بیمارستانی :

امروزه که اجاره تخت بیمارستانی در منازل نیز مرسوم و مطلوب می باشد تا عزیزان ما در منزل نیز در راحتی کامل باشند.در نظر گرفتن چند نکته در انتخاب تختهای بیمارستانی حائز اهمیت می باشد:
• اگر بیمار شما فردی سالخورده می باشد که مدت زمان زیادی را در طول روز بر روی تخت سپری خواهد کرد.حتما به شما توصیه می کنیم که از مدلهای برقی سه شکن استفاده نمایید. تختهای سه شکن تمامی حالتهای نشستن ، دراز کش و نیمه درازکش را برای بیمار فراهم می آورد.
• حتما دقت فرمایید که باز و بسته کردن ریلهای محافظ جانبی راحت و آسان باشد.
• مدت زمانی که بیمار شما قرار است از تخت استفاده کند مهم است. در واقع به شما توصیه می کنیم در صورتی که بیمار مدت زمان طولانی از تخت استفاده خواهد کرد حتما بهترین مدل را در نظر بگیرید.

مرکز خدمات پزشکی تندیس آنلاین

مرکز خدمات پزشکی تندیس آنلاین با در اختیار داشتن تیم با تجربه و متخصص و مشاوره به بیماران ، آماده ی ارائه ی بهترین خدمات اجاره تخت بیمارستانی با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت به شما بیماران عزیز می باشد . کافیست با یک تماس با۲۲۶۱۵۰۵۳۰ و۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ علاوه بر مشاوره جهت خرید و اجاره تخت بیمارستانی با کارشناسان و پرستاران خبره ما، تجهیزات پزشکی خانگی مورد نیاز خود را سفارش دهید .

در اینستاگرام مارا دنبال کنید.

اجاره انواع تخت بیمارستانی

مراقبت بیماران ICU درمنزل