مقالات مربوط به اکسیژن ساز

نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز

نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز
۵
(۲)

اکسیژن سازها سیستم های خودکفا برای تولید حجم بالا و نامحدود اکسیژن هستند. که برای بیمارانی که سطح اکسیژن خون آنها پایین است. مورد اسفاده قرار می گیرد. اگر در منزل اکسیژن ساز تهیه کرده اید و برای نحوه نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز خود تعلل دارید. با ما تماس بگیرید. تا کارشناسان ما راهنمایی های لازم را خدمتتان ارائه کنند.

نحوه نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز چگونه است؟

وقتی می گوئیم دستگاه ۵ لیتر یا ۸ یا ۱۰ لیتر است منظور چیست؟

یعنی دستگاه این قابلیت را دارد که ۵، ۸ یا ۱۰ لیتر اکسیژن را در دقیقه تولید کند. در توضیحات پایین کاملا نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز را توضیح می دهیم.

در شروع نصب دستگاه چه کنیم؟

وقتی دستگاه را از کارتن یا جعبه آن خارج می کنیم، به همراه آن یک دفترچه راهنمای دستگاه، یک نازال اکسیژن، یک ماسک نبولایزر، لیوان و سیم اتصال به برق وجود دارد. همیشه دستگاه را به صورت ایستاده نگه دارید و از حمل و نقل دستگاه به صورت خوابیده جدا خودداری نمائید.

نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز

نحوه نصب دستگاه اکسیژن ساز

نحوه روشن کردن دستگاه اکسیژن ساز

در هنگام نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز ابتدا دستگاه را به برق وصل کنیدیک دکمه روشن و خاموش در قسمت جلو و یا پشت دستگاه وجود دارد. که با فشردن آن دستگاه روشن می شود.

بعضی از دستگاه ها دارای یک فیوز یا سنسور جهت قطع و یا نوسانات برق می باشند. که در زمان قطعی برق این فیوز به بیرون حرکت می کند. و جریان برق به صورت خودکار قطع می شود.و با فشردن آن به داخل جریان برق مجدد به دستگاه بازمی گردد.

نبولایزر چیست؟

یک ورودی در قسمت بالا یا جلوی دستگاه اکسیژن ساز قرار دارد. که ورودی نبولایزر نامیده می شود. در موقع نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز دیده می شود..این برای استفاده داروهای استنشاقی با تجویز پزشک توسط ماسک نبولایزر کاربرد دارد. برای استفاده از سیستم نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز، کافی است. که دارو را داخل محفظه ای که به ماسک متصل می شود بریزید. و سر دیگر آن را به ورودی دستگاه وصل کنید، دارو در اثر فشار اکسیژن به صورت بخار خارج می شود. و به ریه بیمار منتقل می شود.

نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز

نبولایزر چیست؟

چگونگی روشن کردن دستگاه اکسیژن ساز خانگی

جهت نصب دستگاه اکسیژن ساز خانگی ابتدا سیم برق را به سوکت پشت دستگاه متصل کنید.( بهتر است که از طریق محافظ برق به برق خانگی وصل شود).

یک عدد فلومتر در جلوی دستگاه وجود دارد. در دستگاه اکسیژن ساز ۵ لیتری باید شناور فلومتر روی عدد ۵/۴ تنظیم شود..سپس منتظر شوید. تا عددهای روی مانیتور ثابت شود، وقتی اعداد روی مانیتور ثابت ماند.به این معنی است..که دستگاه اکسیژن ساز شما آماده استفاده است، مقدار خلوص اکسیژن دستگاه روی نمایشگر دیده می شود.

در هنگام نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز قبل از روشن کردن سیستم، درون لیوان اکسیژن ساز آب مقطر می ریزیم و درب لیوان را می بندید، توجه کنید.تا درب لیوان به درستی بسته شده باشد..و سپس آن را به دستگاه وصل می کنید.

یک سر نازال اکسیژن را به لیوان متصل کرده و سر دیگر آن را داخل بینی بیمار می گذاریم.( بهتر است که کانول اکسیژن ابتدا وارد بینی بیمار شده باشد.و سپس دو طرف آن به سمت گوش های بیمار هدایت شود.و بعد گیره آن را در قسمت زیر چانه سفت کنید. تا ثابت بماند.

نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز

نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز

نکاتی درباره نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز

  • اکسیژن با غلظت بالا اگرچه به خودی خود قابل احتراق نیست، اما می تواند بسیار خطرناک باشد.
  • اکسیژن عمل سوزاندن مواد قابل احتراق را، تا حد زیادی تسریع می کند.
  • برای جلوگیری از آتش سوزی در ناحیه ژنراتور باید اقدامات احتیاطی انجام شود.
  • سیگار کشیدن در منطقه ای که اکسیژن ساز در آن قرار دارد مجاز نیست.
  • تمام اتصالات اکسیژن و شیلنگ ها باید تمیز و عاری از چربی، روغن و غیره باشند.
  • دریچه های کنترل کننده.جریان اکسیژن باید به آرامی باز و بسته شوند..تا از این احتمال آتش سوزی جلوگیری شود.
  • به هیچ وجه سعی نکنید.هنگام نصب و راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز عملکرد یک ژنراتور یا اکسیژن ساز خانگی را اصلاح یا افزایش دهید.
  • از قرار دادن دستگاه بر روی فرش یا موکت خودداری نمائید، چون اگر محفظه های زیر دستگاه توسط پرز بسته شود، گرمای دستگاه خارج نمی شود.و باعث داغ شدن دستگاه می گردد.
  • از قرار دادن دستگاه در محیط های باز مانند حیاط منزل پرهیز کنید.
  • هر دو روز یک بار آب داخل مقطر داخل لیوان را تعویض کنید..و جهت رسوب زدایی داخل لیوان از سرکه سفید استفاده نمایید.

تندیس آنلاین با انتشار ویدئو مراحل کامل نصب دستگاه اکسیژن ساز را توضیح می دهد. جهت ارتباط با ما جهت اجاره دستگاه اکسیژن ساز با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. و همینطور پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

این مطلب مفید بود؟

۵ / ۵. تعداد ۲

بازگشت به لیست