مقالات مربوط به اکسیژن ساز, مقالات مربوط به تجهیزات پزشکی

طرز کار نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز

طرز کار نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز

استنشاق در خانه نه تنها پیشگیری است، بلکه برای درمان بیماری های تنفسی نیز حمایت می کند. تجویز داروها از طریق استنشاق به دستیابی سریع‌تر به اثر درمانی کمک می‌کند و در عین حال عوارض جانبی سیستمیک را که ممکن است با مصرف خوراکی یا روده‌ای رخ دهد به حداقل می‌رساند. در اینجا طرز کار نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز را تشریح می کنیم.

نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز چیست؟ طرز کار دستگاه نبولایزر چگونه است؟

دستگاه استنشاقی یا نبولایزر جزئی از تجهیزات پزشکی ریه است که برای تجویز دارو از طریق استنشاق استفاده می شود و وظیفه آن باز کردن راه های هوایی است. این دارو در بیماری هایی مانند آسم، ذات الریه، برونشیت، مسکوویسیدوز، بیماری های آلرژیک، بیماری انسداد مزمن ریه شایع دستگاه تنفسی استفاده می شود.

بهتر است بدانید:

تفاوت بین دستگاه اکسیژن ساز و نبولایزر چیست؟

نبولایزر در چه مواردی کاربرد دارد؟

استنشاق و نبولیزاسیون درمان هایی هستند که به دستور متخصص در درمان و پیشگیری از بیماری های تنفسی استفاده می شوند. طرز کار دستگاه نبولایزر و دستگاه های استنشاقی نبولیزه شده بسیار آسان است، بنابراین جای تعجب نیست که نه تنها در بیمارستان ها، بلکه در خانه نیز محبوب شده اند.

طرز کار نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز

طرز کار نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز

کارآیی نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه های تنفسی دستگاه هایی هستند که برای استنشاق محلول داروها یا ذرات معلق در هوا استفاده می شوند. دستگاه ها انواع مختلفی دارند. نبولایزر به نوبه خود وسیله مهمی است که برای تغییر دارو از حالت مایع به مه (آئروسل) استفاده می شود که از طریق دستگاه تنفسی جذب شده و وارد بدن می شود. توجه داشته باشید، دستگاه استنشاقی به شما امکان می دهد بخارات دارو را به عنوان مثال در آب استنشاق کنید و این نبولایزر است که آنها را به ذرات تبدیل می کند که به دارو امکان می دهد سریعتر کار کند و بهتر توسط بدن جذب شود.

طرز کار نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز

اکسیژن ساز معمولاً با یک نبولایزر همراه است. این برای هر نوع دستگاهی صدق نمی‌کند، بنابراین می‌توانید استنشاق‌های پیستونی و همچنین استنشاق‌های پنوماتیک و … نبولایزر را از طریق آن استفاده کرد.

نحوه استفاده از دستگاه و ماسک نبولایزر

بعضی از دستگاه های اکسیژن ساز مجهزبه نبولایزر هستند که دارای ورودی دارو می باشند دارو های استنشاقی از طریق این ورودی وارد و از طریق خروجی اکسیژن ساز به صورت بخار یا گاز خارج می شوند این یک مخزن مکانیسم خاصی است که دارو را به یک آئروسل تبدیل می کند و دارو راحت تر وارد سیستم تنفسی بیمار می شود.

 

دستگاه نبولایزر برای بزرگسالان

نبولایزرها از نظر مکانیسم تقسیم می شوند و مدل های پنوماتیکی، مشبک غشایی و اولتراسونیک وجود دارند.

استنشاق ها وسایلی هستند که برای وارد کردن داروها ومواد دارویی به شکل محلول یا آئروسل در مجرای تنفسی استفاده می شوند. این شکل از مصرف دارو به شما این امکان را می دهد که به سرعت و کارآمد ماده فعال را مستقیماً به ریه ها برسانید و در نتیجه از دست دادن مواد ارزشمند را به حداقل برسانید. استنشاق ها اغلب توسط افرادی که از آسم، سایر بیماری های مزمن تنفسی و آلرژی رنج می برند استفاده می شود. از کاربردهای دیگر می توان درمان سینوزیت با دستگاه نبولایزر را نام برد. لازم به یادآوری است که هنگام انتخاب دستگاه تنفسی برای بزرگسالان،  انواع مختلفی از این دستگاه ها وجود دارد و هر یک از آنها می تواند کاربرد کمی متفاوت داشته باشد.

درمان بیماری های تنفسی توسط نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز

استنشاق یک وسیله پزشکی است که به شما امکان می دهد داروها را به شکل آئروسل یا محلول مصرف کنید. این فرم دوز اغلب برای بیماری های تنفسی استفاده می شود. استنشاق بزرگسالان را می توان با یک نبولایزر مجهز کرد، این دستگاهی است که مسئول تبدیل دارو به شکل مایع به یک غبار، یعنی آئروسل است. به این ترتیب، رساندن ماده فعال به ریه ها بسیار راحت تر است. این منجر به اثر سریعتر دارو و جذب بهتر آن در بدن می شود.

آیا نبولایزر برای کودکان مناسب است؟

استنشاق های خانگی یک پشتیبانی عالی برای درمان عفونت های دستگاه تنفسی و همچنین یک اثر پیشگیری کننده موثر است که هیدراتاسیون مناسب مخاط بینی را تضمین می کند. یکی از گزینه‌های محبوب (و ایمن‌تر برای دستگاه گوارش) نیز تجویز داروهایی است که بیماری‌های تنفسی را به شکل غبار درمان می‌کنند. استفاده از دستگاه نبولایزر کودکان به مرطوب کردن غشاهای مخاطی و عفونت های تنفسی مکرر کمک می کند. هم در بیمارستان ها و هم منازل استفاده می شود. در حال حاضر، استنشاق پودر، پنوماتیک و اولتراسونیک موجود است. محبوب ترین استنشاق، پنوماتیک است. برخلاف دستگاه های استنشاقی اولتراسونیک، کاربرد جهانی دارد.(دستگاه اکسیژن ساز کودکان)

 

چرا باید از نبولایزر استفاده کنیم؟

  • برای کاهش علائم بیماری های تنفسی استفاده می شود. این درمان ها به شرط رعایت قوانین خاصی و انجام صحیح فعالیت ها موثر هستند.
  • راهی برای کاهش التهاب راه های هوایی
  • عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی، اگرچه معمولاً خطرناک نیستند، اما می توانند زندگی را سخت کنند و ما را برای چند روز از زندگی دور کنند. به خصوص کودکان از این نوع بیماری رنج می برند. استنشاق یک روش موثر و اغلب مورد استفاده برای تسکین عفونت است.

برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز و استفاده از نبولایزر آن با ما تماس بگیرید. تا همراه با ارسال دستگاه آموزش های لازم جهت طرز کار نبولایزر دستگاه اکسیژن ساز خدمت شما ارائه شود.

در اینستاگرام تندیس ما را همراهی کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست