مراقبت های بعد از عمل IVF

مراقبت های بعد از عمل IVF

۰۲۱-۲۲۶۱۵۰۵۳

مراقبت های بعد از عمل IVF

۱ آی وی اف چگونه است؟

۱.۱ آیا احتمال دارد بعد از انجام آی وی اف فرد باردار نشود؟

۱.۲ مراقبت های بعد از درمان ناباروری با آی وی اف

۱.۳ آیا درمان ناباروری با آی وی اف عوارض خواهدداشت؟

۱.۴ درمان ناباروری با آی وی اف چقدر به طول می انجامد؟

۱.۵ هر فرد چند نوبت می تواند آی وی اف انجام دهد؟

۱.۶ کلام آخر

مراحل IVF :

آی وی اف یک روش جدید در درمان علم نازایی است، آی وی اف طی چهار مرحله انجام می شود، در ابتدا داروهای برای بیمار تجویز می شود تا با مصرف آن تعداد تخمک ها به اندازه مناسب برسد، سپس تخمک ها را با سوزن مخصوصی در اتاق عمل با یک بیهوشی کوتاه مدت تحت عنوان عمل برداشت تخمک یا پانکچر، تخمک ها برداشته می شود.

مراقبت های بعد از عمل IVF :

در مرحله سوم تخمک ها را در آزمایشگاه جنین شناسی در کنار اسپرم قرار داده، لقاح اسپرم و تخمک در این مرحله صورت می گیرد و جنین تشکیل می شود و در نهایت جنین تشکیل شده دو، سه و یا پنج روز را به داخل رحم مادر انتقال داده می شود.

آیا احتمال دارد پس از انجام آی وی اف فرد باردار نشود؟

میزان موفقیت ناباروری با انجام آی وی اف در هر دوره احتمال باروری ۳۵ تا ۴۰ درصد خواهد بود، ولی این میزان از درصد بارداری در افرادی که سابقه بارداری دارند، به ۵۰ درصد رو به افزایش است و در افرادی که ذخیره تخمدانی پایین دارند و بیش از سن ۴۰ سال را دارند این میزان از موفقیت کاهش می یابد.

مراقبت های بعد از عمل IVF:

پس از انتقال جنین از نظر پزشکی نیاز به هیچ گونه اقدام خاصی نیست و بیمار می تواند بلافاصله پس از انتقال جنین به انجام فعالیت های روز مره خود بپردازد، ولی آنچه به بیمار توصیه می شود این است که: در زمان استحمام از آب گرم استفاده نکنند، همچنین بهتر است از استخر، سونا و جکوزی بپرهیزند. از انجام فعالیت های سنگین ورزشی خودداری نمایند. ولی جالب است بدانید که پس از انجام آی وی اف نیازی به استراحت مطلق نیست و فرد پس از انجام آن می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

آیا درمان ناباروری با آی وی اف عوارض دارد؟

یکی از سوالات شایع در میان افرادی که کاندید درمان ناباروری آی وی اف هستند این است.که، آیا این روش درمانی عوارض دارد. البته روش درمان ناباروری آی وی اف عوارض وجود دارد اما این نوع عارضه ها قابل کنترل هستند.

یکی از عوارض این روش درمانی آب آوردن شکم می باشد که معمولا این نوع عارضه زمانی اتفاق می افتد که تعداد تخمک ها زیاد باشد که می توان آن را با مصرف دارو کنترل نمود.و از بروز آن پیشگیری کرد.

از دیگر عوارض این روش احتمال پیچ خوردگی تخمدان به دلیل بزرگی آن وجود دارد که این نوع عارضه هم قابل کنترل خواهد بود.

درمان ناباروری با آی وی اف چقدر به طول می انجامد؟

مدت زمان پروسه درمان ناباروری آی وی اف بسته به ذخیره تخمدانی افراد متفاوت خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است بسته به ذخایر تخمدانی این پروتکل یک فرد این پروسه درمانی ۱۵ روز و در فرد دیگر ۴۵ روز به طول بیانجامد.

برخی از پروتکل ها ممکن است لازم باشد تا دو بار وارد سیکل شود.و تخمک گیری از آن صورت بگیرد. اما آنچه بیمار باید درنظر گرفته شود این پروسه درمانی حدود دو ماه زمان نیاز خواهد داشت.

دکتر شبنم سالمی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند.

هر فرد چند مرتبه می تواند آی وی اف انجام دهد؟

تعداد کل دوره ای که بیمار می تواند وارد سیکل آی وی اف شود و تخمک گیری انجام دهد شش مرتبه خواهد بود. بدین معنا که هر فرد حداکثر می تواند شش مرتبه آمپول های آی وی اف را دریافت نمایید و شش مرتبه می تواند پانکچر شود، ولی تعداد انتقال نامحدود خواهد بود.

کلام آخر

درمان ناباروری آی وی اف یک روش درمانی موثر بوده، که عوارض ناشی از آن قابل کنترل خواهد بود. مادر شدن غیر ممکن نیست، در صورتی که به هر دلیل قادر به بارداری نیستید.می توانید با مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان و نازایی به بررسی مشکل خود بپردازید تا پس از اقدام درمانی لازم بتوانید باردار شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص نازایی در تندیس آنلاین مراجعه نمایید .

تندیس :

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی مانند اکسیژن ساز و… یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر  و ارتوپد و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.

برای اعزام آمبولانس خصوصی با ما تماس حاصل نمایید.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

مراقبت های بعد از عمل IVF

متخصص بیماری های عفونی