۰۲۱-۲۲۶۱۵۰۵۳

مراقبت بیماران ICU درمنزل

بیمارانی که بنا به شرایط بالینی خود نیازمند دریافت مراقبت های مختلف در ابعاد جسمی روحی روانی هستند، کارشناسان پرستاری و دیگر رده های پرستاری همچون بهیاران و کمک پرستاران اقدام به ارائه این مراقبت ها و برطرف نمودن نیازهای بیمار می نمایند. در ارائه خدمات مراقبت از بیماران ICU,CCU درمنزل  بسیار کاربردی است. در این مدل اقدامات پرستاری در سه سیستم طبقه بندی میگردد.که بر این اساس بیماران به صورت مستقل، نسبی و کامل اقدامات پرستاری را دریافت خواهد نمود.
در بیماران دارای شرایط مناسب بیماران تمامی نیازهای خود را رفع می نمایند و صرفا نیاز به آموزش های خود مراقبتی خواهند داشت، همچون کنترل و پیشگیری از عفونت در بیماران مصرف کننده داروهای سرکوب کننده ایمنی. در بیمارانی که دارای سیستم نسبی هستند بیشتر نیازهای بیماران وابسته به پرستار است.و بیمار در انجام مراقبت های خود نیاز به کمک کارشناس پرستاری و بهیار و دیگر رده های پرستاری دارند. برخی بیماران بنا به شرایط جسمی خود نیازمند حضور دائم و دریافت کامل مراقبت های پرستاری هستند که تمامی نیازهای آنها بایستی توسط پرستار و دیگر رده های پرستاری برطرف گردد.

کنترل علایم حیاتی

بررسی مداوم سطح هوشیاری
مانیتورینگ دائم
اتصال و جداسازی بیمار از دستگاه ونتیلاتور
مدیریت درد
اکسیژن درمانی
فیزیوتراپی تنفسی
ساکشن ترشحات تنفسی
انجام فعالیت های حرکتی
تغییر وضعیت بیمار
ماساژ نواحی تحت فشار
پانسمان و مراقبت از زخم
تغذیه بیمار به صورت وریدی
تغذیه بیمار از از طریق سوند بینی معده
تغذیه بیمار از از طریق PEG
دارو درمانی در اشکال مختلف:تزریقی، خوراکی، تنفسی، داخل چشمی و دیگر اشکال دارویی.
کنترل میزان ادرار بر اساس ورودی و خروجی
تعبیه سوند بینی معده
تعبیه سوند ادراری
تعبیه دسترسی ورید محیطی

مزایای ارائه مراقبت های وی‍ژه(مراقبت بیماران ICU درمنزل)

۱- سرعت در بهبودی و کاهش خطر ابتلا به عفونتها

مراقبت پرستاری در منزل کمک می نماید تا بیمار از عفونت هایی که در بیمارستان ها در معرض آن قرار دارند محافظت شود. مراقبت پرستار در منزل می تواند به بهتر شدن و سرعت درمان بیمار به علت دور بودن از عفونت های بیمارستانی و آلودگی کمک کند. جهت اطلاعات بیشتر درباره این موضوع می توانید مقاله عرفان سلامت درباره عفونت های بخش های ICU را مطالعه نمائید.

۲.هزینه بسیار کم پرستاری در منزل

بیمار ممکن است نیاز به مراقبت های ویژه ای داشته باشد . مراقبت های درمانی در بیمارستان معمولا بسیار پر هزینه است و نگهداری بیمار به صورت طولانی مدت در بیمارستان برای بیمارستان با هزینه بالا تمام می شود. در خدمات پرستاری در منزل با استفاده از مراقبت های پزشکی حرفه ای میتوان بیمار در راحتی خانه با استانداردهای بیمارستان را مراقبت و نگهداری کرد . از نظر هزینه، پرستاری در منزل در مقایسه با بستری شدن در بیمارستان، بسیار مقرون به صرفه است.

۳- محیط اطراف بیمار

نگه داشتن طولانی مدت بیمار در محیط بیمارستان می تواند تاثیر منفی بر سلامت روانی آنها داشته باشد. بیمارستان معمولا به دلیل محیط اطراف بیمار را از لحاظ روانی تحت فشار قرار می دهد و دوری از اعضاء خانواده سبب ایجاد استرس های مختلفی جسمی و روحی روانی میگردد.پرستاری در منزل با ارائه مراقبت های حرفه ای پزشکی در محیط آرام خانه در روند بهبودی بیمار کمک می کند. حضور در محیط گرم و دوست داشتنی خانه به آرامش ذهن و کاهش استرس بیمار کمک میکند.

۴-خدمات مراقبتی بر اساس نیازهای بیمار

مراقبت های پزشکی در بیمارستان ها معمولا برای همه افراد یکسان است. در این مکان بیمار نمیتواند نیازهای خاص خود را داشته باشد و همین مسئله باعث میشود بیماران از محیط و امکانات بیمارستان ناراضی باشند. ارائه مراقبت های حرفه ای در خانه به شخصی سازی و سفارشی کردن تجربه برای بیمار کمک می کند. پرستار در منزل برای هر بیمار منحصر به فرد میباشد و تمامی نیازهای بیمار را در ذهن خود نگه می دارند. زمانی که بیمار از خدمات پرستار در منزل استفاده میکند بسیار راحت تر است زیرا تمام نیازهایش تامین می گردد. مراقبت در منزل در تسریع بهبودی بیمار موثر خواهد بود.

۵-فعالیت های روزانه زندگی روزمره

بعضی از افراد ممکن است در انجام وظایف اساسی خود، مانند حمام کردن، نظافت، پخت و پز و تمیز کردن، مشکل داشته باشند. مراقبت حرفه ای در خانه عملکرد این فعالیت های روزمره را آسانتر می کند. پرستار در منزل برای کمک به بیماران درفعالیت های روزمره زندگی آموزش دیده اند. آنها به بیماران کمک می کند که احترام و کرامت خود را حفظ کنند و زندگی سالم و با کیفیتی داشته باشند.

تندیس :

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی مانند اکسیژن ساز و… یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر  و ارتوپد و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.

برای اعزام آمبولانس خصوصی با ما تماس حاصل نمایید.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

مراقبت بیماران ICU درمنزل

Rate this page