اجاره تشک مواج

اجاره تشک مواج

تشک مواج یکی از پر مصرف ترین و مناسب ترین ابزارهای کمک درمانی برای جلوگیری از زخم بستر می باشد..افرادی که نمی توانند از رختخواب خارج شوند و یا به هر دلیلی قسمتهایی از بدنشان دائما با سطح زیرین در تماس است (مثل نشستن طولانی مدت بر روی ویلچر) امکان دارد دچار زخم بستر شوند و به دلیل اینکه وزنشان دائما روی یک قسمت از بدن متمرکز می شود.و به همین خاطر ذخیره خون آن قسمت بدن کاهش می‌یابد.و نهایتا بافت‌های بدن در آن عضله از بین می‌روند. مدلهای مختلف تشک مواج ضد زخم بستر برای جلوگیری از ایجاد و یا درمان زخم بستر به کار میروند. نام دیگر این تشک، تشک زخم بستر و یا تشک بیمارستانی است.

 اجاره تشک مواج و موارد کاربرد :

همانطور که در بالا اشاره شد از تشک مواج برای درمان و جلوگیری از زخم بستر استفاده می‌شود. برای اینکه بیماری کنترل شود باید روی زخم بستر نخوابید و با استفاده از یک بالش یا پدهای فرم دار فشار را از قسمت زخم بردارید. در واقع کاری که تشک مواج انجام می‌دهد.نیز همین برداشتن فشار است. اگر صورت استفاده از تشک معمولی اگر هنگام خواب بر پهلو خوابیده باشید.باید سعی کنید  گاهی نیز پهلو به پهلو شوید و موقعیت خود را تغییر دهید. اگر از گزینه اجاره تشک مواج استفاده کنید این کار به صورت اتوماتیک انجام داده می‌شود.
بر طبق مراکز ارائه دهنده خدمات دارویی و درمانی مصرف کننده.باید با نشستن و یا دراز کشیدن روی سطوح معمولی مشکل داشته و توانایی جابه جایی و تغییر وزن خود را نداشته باشد.با خرید یا اجاره تشک مواج این مشکل برطرف خواهد شد.

• تحلیل و از بین رفتن عضلات

• انحطاط مغز در دوران کودکی

• آسیب مغزی

• آسیب نخاعی

• فلج مغزی

• بیماری پارکینسون و آلزایمر

 اجاره تشک مواج و مزایای استفاده:

اولین برتری این است که می‌توانید با خیال آسوده استراحت کنید و دیگر نگران جا به جا کردن و کنترل بیماری نباشید. زخم بستر شما نیز به مرور بهتر می‌شود و بعد از چند هفته درمان مستمر خواهید دید که زخم کوچک تر خواهد شد و مایعات خروجی از آن نیز کمتر می‌شود. با ایجاد پوست و بافت جدید می‌توانیم امیدوار باشیم که بیماری رو به بهبود می باشد.

انواع تشک مواج:

این تشک ها بر اساس وزن بیمار، مواد اولیه ، نوع پمپ و براساس ساختار به انوع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. تشک مواج را میتوان یا با آب پر و یا با پمپ هوا پر کرد.

• اجاره تشک مواج سلولی

این تشک وزن ۱۲۰ کیلوگرم را نیز تحمل می‌کند و معمولا افرادی که زیر ۲-۳ سال هستند که زخم بستر دارند از آن استفاده می‌ کنند. ظاهر این تشک شبیه لوله‌های کنار هم چیده شده است که توسط کمپرسور باد می‌شود. ابعاد تقریبی آن ۱۹۰ در ۸۵ با ارتفاع ۱۱ سانتی متر است. معمولا برای زخم بستر سطح ۳ و ۴ این تشک توصیه می‌شود.

• اجاره تشک مواج تخم مرغی

این تشک با عنوان تشک مواج ساده یا لانه زنبوری نیز شناخته می‌شود. این تشک ها می‌توانند تا ۱۰۰ کیلوگرم وزن را تحمل کنند و تقریبا مدت عمر آن تا ۶ ماه است و برای افرادی مناسب است که طول دوره استراحت آن‌ها در بستر کمتر از یکسال باشد. 

• تشک مواج کلینیکی

این تشک که تشک مواج بیمارستانی و تشک زخم بستر کلینیکی نیز نامیده می شود، در مراکر درمانی و بیمارستانها بکار میرود. از آنجا که امروزه تعداد مراکز بیمارستانی، کلینیک‌ها، مراکز درمانی و مراکز نگهداری سالمندان بسیار زیاد شده حس نیاز به این تشک ها نیز بالاتر رفته است. تشک های مواج بیمارستانی یا کیلینکی برای بیمارنی که به حالت کما رفته اند ، بیمارانی است که امکان حرکت را نداشته و به زخم بستر مبتلا شده اند کاربرد دارد.

• تشک مواج آبی

از ویژگیهای عمده این تشک ها قابلیت انطباق با بدن بیمار است و در نتیجه فشار به طور مساوی تقسیم می‌شود. به همین خاطر خیلی از اشخاص این تشک را به سایر تشک‌های مواج ترجیح می‌دهند. این تشک ها دوام بالایی دارند و به راحتی قابل شستشو هستند. البته باید گفت این تشک پس از پر شدن با آب سنگین می‌شود. یکی از مزیت‌های عمده این تشک ها نسبت به تشک های بادی نداشتن صدای جانبی است. به این دلیل که تشک آبی پمپ ندارد بی‌صداست و برای بیمارانی که نسبت به صدا حساس هستند بسیار کاربردی است. با همه این موارد باید گفت این تشک ممکن است برای بعضی از افراد سرد باشد که برای حل این اشکال توصیه می‌شود از یک پتو استفاده شود و روی تشک قرار داده شود.

• تشک مواج بادی

این تشک ها می‌ شود با توجه به نیاز بیمار و مناطق زخم بستر سلول‌های هوا را خالی کرد یا تنظیمات را شخصی سازی کرد و یا سلول ها را عوض کنیم. 

نکات مهم هنگام اجاره تشک مواج

در انتخاب محصول جهت اجاره تشک مواج مناسب باید به چند نکته توجه کرد ، ابتدا وزن بیمار ، دوم مدت بستری و در نهایت و از همه مهمتر سطح زخم بستر و گستردگی آن است یا درجه بندی زخم.
• اگر مدت زمان بستری بودن بیمار زیاد است باید از تشک های سلولی استفاده کند و در غیر اینصورت تشک های تخم مرغی مناسب هستند.
• اگر بیمار دارای زخم بستر باشد بهتر است از تشک سلولی استفاده شود.
• اگر فکر می‌کنید قیمت تشک مواج گران است بهتر است از گزینه اجاره استفاده کنید.

تندیس :

البته برای انتخاب بهتر اجاره تشک مواج حتما از پزشک معالج یا مشاورین ما در مرکز خدمات پزشکی تندیس آنلاین کمک بگیرید تا خرید مناسب تری داشته باشید .

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی مانند اکسیژن ساز و… یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر  و ارتوپد و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.

برای اعزام آمبولانس خصوصی با ما تماس حاصل نمایید.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

اجاره تشک مواج

اجاره تشک مواج

اجاره تشک مواج

اجاره تشک مواج

اجاره تشک مواج

اجاره تشک مواج