مقالات مربوط به تجهیزات پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

در آشنایی با تجهیزات پزشکی متوجه می شوید که تشخیص عملکردی برای شناسایی درجه و ماهیت اختلالات و مشکلات در سیستم های فیزیولوژیکی اصلی بدن با استفاده از روش های ابزارهای پزشکی و درمانی ضروری است.

آشنایی با تجهیزات پزشکی و درمانی

می خواهیم توضیح دهیم که تجهیزات پزشکی چیست و دسته بندی تجهیزات پزشکی چگونه است.

برای ارزیابی عینی پارامترهای گردش خون، تنفس خارجی و سیستم عصبی مرکزی، تجهیزات ویژه ای برای تشخیص عملکردی مورد نیاز است که با در نظر گرفتن نیازهای روزافزون برای تشخیص پزشکی توسعه یافته است. همچنین تجهیزات پزشکی مانند دستگاه های کمک تنفسی می توانند در پیشرفت درمان کمک کنند.

دستگاه‌ها و ابزارهای جدیدی به طور مداوم در بازار تجهیزات پزشکی ظاهر می‌شوند که تشخیص بیماری‌ها در مراحل اولیه توسعه، ایجاد تصویری عینی از فعالیت‌های قلبی، تنفسی و عصبی را ممکن می‌سازد. در نتیجه، به درمان به موقع و اثربخشی درمان تجویز شده کمک می کنند، دوره نقاهت کوتاه می شود و احتمال خطاهای پزشکی کاهش می یابد.
همچنین کار بدون آشنایی با تجهیزات پزشکی و درمانی که اطلاعات قابل اعتمادی را در مورد وضعیت بیمار در اختیار پزشکان قرار می دهد کامل نمی شود: اشباع اکسیژن خون، فشار، تعداد تنفس و نبض.

دستگاه اکسیژن ساز

اکسیژن سازها لوازم خانگی هستند که هدف آنها تولید اکسیژن برای مصرف کننده است. به لطف فناوری ویژه فیلتراسیون مولکولی، ژنراتورهای اکسیژن یک مخلوط اکسیژن و هوا با غلظت بالایی از اکسیژن در آن تولید می

آشنایی با تجهیزات پزشکی

کنند. در خانه، از دستگاه اکسیژن ساز برای جلسات پیشگیرانه (کوتاه) اکسیژن درمانی و همچنین برای تهیه کوکتل استفاده می شود.

 

 

دستگاه بای پپ

در آشنایی با تجهیزات پزشکی شما را با دستگاه بای پپ آشنا می سازیم. این دستگاه کسانی که در زمان خواب مشکل تنفسی دارند و یا مشکل خروپف دارند کمک شایانی کرده است. در کسانی که دچار آپنه هستند.

آشنایی با تجهیزات پزشکیراه های تنفسی در طول خواب باریک و مسدود می شوند. این انسداد باعث وقفه هایی در نفس کشیدن می شود این وقفه ها جلوی رسیدن اکسیژن به مغز را می گیرد. در نتیجه فرد دچار خفه شدن و سرفه می شود.

تخت بیمارستانی

مدل طبی یک سازه مبلمان ویژه ای است که برای اسکان بیمارانی که شرایط سلامت آنها نیاز به استراحت موقت یا دائمی در بیمارستان ها و کلینیک ها دارد، طراحی شده است.
تخت ها هم در موسسات پزشکی از نوع ثابت و هم در خانه استفاده می شود. آنها به گونه ای طراحی شده اند.که بیمار را از نظر فیزیولوژیکی در یک موقعیت راحت قرار می دهند و مراقبت از او را تسهیل می کنند.

آشنایی با تجهیزات پزشکی

تشک مواج

برای جلوگیری از به وجود آمدن زخم بستر فراهم آمدن راحتی و آرامش در بیماران بی حرکت کاربرد دارد، که در چند مدل سلولی و تخم مرغی و … موجود است.

آشنایی با تجهیزات پزشکی

مانیتور قلبی

در آشنایی با تجهیزات پزشکی مانیتور قلبی را خواهید شناخت که شامل سنسورهایی برای بزرگسالان، کودکان، نوزادان تعبیه شده و صفحه نمایش LCD، پارامترهای اندازه گیری شده: SpO2، ضربان قلب، عملکردها: سیستم هشدار سمعی و بصری را نمایش می دهد.

آشنایی با تجهیزات پزشکی

دستگاه ونتیلاتور

با یک رابط بصری و ابزارهای پیشرفته پشتیبانی در تصمیم گیری به شما کمک می کند که.تهویه و اکسیژن درمانی با جریان بالا را برای بیماران در بخش مراقبت های ویژه (ICU) سفارشی کنید، ونتیلاتورها حجم و فشار را به ریه بیمار وارد می‌کنند تا تنفس کمکی را ارائه کنند. آنها بخش حیاتی مراقبت های ویژه هستند، به این معنی که دقت متغیرهای تهویه برای ایمنی بیمار اساسی است. تسترهای ونتیلاتور ما قادر به اندازه گیری جریان، حجم، فشار و اکسیژن در طیف وسیعی از مقادیر هستند.

اجاره ونتیلاتور

پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتر یک دستگاه غیر تهاجمی است که در تشخیص عملکردی برای تعیین ضربان قلب (نبض) و شاخص اشباع (اشباع اکسیژن هموگلوبین در خون شریانی) استفاده می شود. به شما امکان می دهد.اندازه گیری های تکی انجام دهید.یا نظارت طولانی مدت این پارامترها را انجام دهید، از جمله نظارت بر اثربخشی اکسیژن درمانی در شرایط کم اکسیژن.

ساکشن

تجمع خلط، ترشحات در مجاری تنفسی فوقانی پدیده ای است.که اغلب با بیماری ها و آسیب های اندام های مربوطه همراه است. وجود یک بستر خارجی باعث نقض باز بودن، جلوگیری از تبادل طبیعی گاز و تهدیدی برای زندگی انسان می شود. آسپیراتورهای پزشکی برای مکیدن محتویات از اندام های ملتهب و بازیابی مهمترین عملکردهای بدن استفاده می شوند. آسپیراتور برای دستگاه تنفسی یک دستگاه فنی است که در بخش های ریه، احیا، اورژانس برای رهاسازی برونش، نای و ریه ها از مایع استفاده می شود.

آشنایی با تجهیزات پزشکی

سیلندر یا کپسول اکسیژن

سیستم های گاز پزشکی تجهیزات اساسی هستند و چندین عملکرد را انجام می دهند:
تامین مخلوط گازها به واحدهای عملیاتی و مراقبت های ویژه لازم برای بیهوشی یا حفظ عملکردهای حیاتی را انجام دهید.
هوای بخش ها و اورژانس ها را با اکسیژن اشباع کنید.

کار شرکت تجهیزات پزشکی چیست؟ و چه خدماتی ارائه می دهد؟

جهت مشاوره برای اجاره و خرید انواع تجهیزات پزشکی با شمارهای ما تماس حاصل نمایید و از سایت تجهیزات پزشکی ما دیدن فرمائید. یا از طریق واتساپ و اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

آشنایی با تجهیزات پزشکی

Rate this post
بازگشت به لیست