مقالات مربوط به آمبولانس خصوصی

تجهیزات داخل آمبولانس

تجهیزات داخل آمبولانس

بسیاری از ما نمی دانیم که این بیمارستان های چرخ دار از چه چیزی پر شده اند. در کار سرویس آمبولانس نه تنها سرعت و زمان واکنش مهم است، بلکه تجهیزات داخل آمبولانس که مورد استفاده قرار می گیرد نیز بسیار مهم است، متخصصان خدمات. دفیبریلاتورها، مانیتورهای قابل حمل بیمار، ونتیلاتورهای حمل و نقل، پمپ های تزریق می توانند جان انسان ها را نجات دهند.

تجهیزات داخل آمبولانس شامل چه چیزهایی است:

می خواهیم بدانیم پر کردن یک آمبولانس مدرن شامل چه چیزی است؟

علاوه بر تجهیزات پزشکی پیشرفته، در داخل آمبولانس موارد اساسی اما مهم مانند فشارسنج، گوشی پزشکی، دماسنج، نوارهای پزشکی، چراغ قوه و پتو را نیز در داخل آمبولانس خواهید یافت تا مطمئن شوید که امدادگران تقریباً برای هر موقعیتی آماده هستند! در خودرو این دستگاه به یک سیلندر ده یا بیست لیتری متصل می شود و در حین انتقال بیمار از منزل به ماشین یا بیمارستان از سیلندر ثابت  استفاده می شود.

دستگاه تولید اکسیژن

نکاتی برای شرایط حساس مورد نیاز است. این تجهیزات داخل آمبولانس برای زمانی که یک بیمار در مدت زمان طولانی و مسافت زیاد نیاز به جابه جایی دارد دیگرکپسول اکسیژن پاسخگوی نیاز شخص نخواهد بود که در این صورت از دستگاه اکسیژن ساز که با یک مبدل برق در آمبولانس از طریق باطری ماشین کار می کند استفاده می شود. این دستگاه هم به عنوان یک تهویه و هم به عنوان یک دستگاه اکسیژن مستقیم هنگام استنشاق عمل می کند. به این حالت پشتیبانی اکسیژن می گویند.

تجهیزات داخل آمبولانس

اکسیژن درمانی در آمبولانس

دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی یا مانیتور پزشکی

این دستگاه در احیای قلبی ریوی، سنجش فشار خون و میزان زبان قلب و اکسیژن خون و حرارت بدن بیمار فشرده سازی قفسه سینه انجام می شود، به طور اتوماتیک تمامی علائم حیاتی بیمار را چک و ثبت می کند و برای استفاده آن ، از الکترودهای یکبار مصرف استفاده می شود.

تجهیزات داخل آمبولانس

دستگاه مانیتورینگ داخل آمبولانس

دستگاه تصفیه هوا

این رادیاتور هوای داخل خودرو را دائما ضد عفونی می کند

دستگاه ساکشن برای کمک به بیمار در خودروی آمبولانس تعبیه شده است،

این از تجهیزات داخل آمبولانس است که می تواند در بهبود بیماران اثر بسیار بگذارد. دستگاه به طور مداوم کار می کند، بنابراین پردازش در حین حرکت متوقف نمی شود. این بسیار قدرتمند است، ۹۹٪ از همه عفونت ها را می کشد، این یک یک دستگاه آسپیراتور جراحی نیز محسوب می شود که. به ندرت استفاده می شود، اما برای پمپاژ برخی مایعات (استفراغ، مخاط، خون) مورد نیاز است. این لوله از طریق یک پروب به داخل حلق فرد وارد می شود تا راه های هوایی پاک شود و مایع اضافی خارج شود. این دستگاه برای پمپاژ مایعات اضافی استفاده می شود.

تجهیزات داخل آمبولانس

دستگاه ساکشن در آمبولانس

دستگاه پمپ سرنگ

این جزئی از تجهیزات داخل آمبولانس است که پزشکان و کارشناسان آمبولانس اغلب از این دستگاه استفاده می کنند. داروهایی هستند که باید با سرعت ثابت به بیمار تزریق شوند. حتما همه قطره چکان را دیدند. این دستگاه دارای همان اصل است و همان سرعت عمل می کند. این دستگاه از طریق سرنگ کار می کند. یک سرنگ وارد می شود، یک سیم کشش، یک سوزن روی آن گذاشته می شود، دستگاه روشن می شود، سرعت عرضه دارو تنظیم می شود. دستگاه پخش سرنگ به شما این امکان را می دهد که دارو را با سرعت ثابت به بیمار تزریق کنید

پالس اکسیمتر

البته یکی از اجزای جدایی ناپذیر این تجهیزات یک پالس اکسیمتر با کیفیت است. آمبولانس باید دارای دستگاهی باشد که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان قابل استفاده باشد، این پالس اکسیمتر دارای دو سنسور است. اغلب هنگام حمل و نقل بیماران کووید برای تعیین شاخص اشباع (میزان اکسیژن در خون) استفاده می شود.

دستگاه حمل نوزاد از تجهیزات ضروری داخل آمبولانس خصوصی است.

تجهیزات NICU یا انکوباتور در آمبولانس بسیار ضروری است. دستگاهی برای جابه جایی نوزادان نارس و یا دارای مشکلات تنفسی است که محیط مناسبی را برای حمل به بیمارستان و یا مراکز درمانی فراهم می کند.

تجهیزات داخل آمبولانس

دستگاه انکوباتور در آمبولانس

با یک تماس جهت اعزام آمبولانس خصوصی اقدام نمائید. دراینستاگرام ما را دنبال کنید.

مقالات مرتبط:

نکانی برای انتقال بیماران کرونایی

اورژانس آنلاین

Rate this post
بازگشت به لیست