عمل دیسک کمر, مشاوره پزشکی, مطالب آموزشی

مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر

مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر
۱
(۱)

در این مبحث تندیس آنلاین درباره مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر وارد بحث می شود و اینکه ممکن است چند ساعتی طول بکشد؟

انواع بیهوشی:

  • بیهوشی عمومی
  • بی حسی موضعی

جراح شما با توجه به شرایط و پیشروی بیماری و اینکه آیا بیماری ضمینه ای دارید تصمیم خواهد گرفت که چه نوع بیهوشی برای شما مناسب است.

بیهوشی عمومی: شامل داروها و گازهای مختلف داخل وریدی است که بیمار را به خواب عمیق فرو می برد.در هنگام بیهوشی عمومی بیمار از روند جراحی اطلاعی ندارد.و هیچگونه دردی را حس نخواهد کرد.بلوک عصبی هم به بیمار از طریق یا سرم نیز انجام خواهد شد.جریان بیهوشی توسط یک لوله کوچک که در نزدیکی محل جراحی قرار دارد.درد را در طول جراحی و بعد از آن کنترل می کند.

بی حسی موضعی: یک بلوک عصبی است که ماده بی حسی در اطراف اعصاب تزریق می شوند، که در کنار بی حسی موضعی معمولا یک آرامش بخش یا داروی خواب آور نیز به بیمار تزریق می شود.

 مدت بیهوشی عمل دیسک کمر در انواع مختلف :

  • لامینکتومی : قدیمی ترین روش جراحی دیسک کمر است که این عمل بدون میکروسکوپ توسط بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود.
  • میکرودیسککتومی : این روش شبیه همان لامینکتومی است،.با این تفاوت که برای بهتر دیدن از میکروسکوپ استفاده می شود.که توسط بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود.
  • آندوسکوپی : در این روش کانال نخاعی زیاد دستکاری نمی شود یک لوله باریم داخل فضای دیسک شده و دیسک خارج می شود.در این نوع بی حسی موضعی بیشتر امکان پذیر است.
  • لیزر : در مواقعی که دیسک کامل پاره نشده این روش مورد استفاده قرار می گیرد،که از طریق سوزن وارد کانال می شود و با سوزاندن ، فشار دیسک را کم می کنند.

در مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر

یک لوله در حلق یا انتهای نای قرار می گیرد تا از تنفس در طول زمان بیهوشی محافظت شود.

تیم جراحی تمامی علائم حیاتی و دیگر عملکردهای بدن بیمار را نظارت خواهد کرد یکی از انگشتان دست یا به دستگاه پال اکسیمتر (سنجش اکسیژن خون) متصل است.و یک بازوبند فشارخون روی بازو قرار میدهند. که هرچند دقیقه یکبار فشار خون بیمار را اندازه گیری می کنند.چسبهای خاصی روی قفسه سینه قرار می گیرند.که به دستگاه مانیتور نوار قلبی متصل است.و نوار قلب شما را در طول عمل به جراح نشان می دهد. علاوه بر اینها، دمای بدن، ضربان قلب، سرعت تنفس، میزان دی اکسید کربن بازدمی و فعالیت های مغز با استفاده.از دستگاه های پیشرفته اتاق عمل به دقت توسط تیم بی هوشی و جراحی مورد پایش قرا می گیرند.و در صفحات نمایشگر لحظه به لحظه نمایش داده شده و ثبت می گردند.

تندیس :

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی مانند اکسیژن ساز و… یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر  و ارتوپد و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.

برای اعزام آمبولانس خصوصی با ما تماس حاصل نمایید.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید

مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر

متخصص بیماری های عفونی

این مطلب مفید بود؟

۱ / ۵. تعداد ۱

بازگشت به لیست