مقالات مربوط به دیسک کمر, مقالات مربوط به مشاوره پزشکی, مقالات و مطالب آموزشی

مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر

مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر

در این مبحث تندیس آنلاین درباره مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر وارد بحث می شود و اینکه ممکن است عمل دیسک کمر چند ساعت طول بکشد؟ بیهوشی در عمل دیسک کمر بیهوشی عمومی است، اما مدت زمان بیهوشی را با توجه مشکلات فرد، متخصص بیهوشی با متخصص عمل دیسک کمر هماهنگ می شوند.

مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر  در انواع مختلف جراحی:

  • بیهوشی عمومی
  • بی حسی موضعی

جراح شما  در تندیس آنلاین با توجه به شرایط و پیشروی بیماری و اینکه آیا بیماری ضمینه ای دارید یا خیر تصمیم خواهد گرفت که چه نوع بیهوشی برای شما مناسب است.

بیهوشی عمومی: شامل داروها و گازهای مختلف داخل وریدی است که بیمار را به خواب عمیق فرو می برد.در هنگام بیهوشی عمومی بیمار از روند جراحی اطلاعی ندارد.و هیچگونه دردی را حس نخواهد کرد. داروی بیهوشی هم به بیمار از طریق بینی یا سرم داده می شود. روند بیهوشی توسط یک لوله کوچک که در نزدیکی محل جراحی قرار دارد،.درد را در طول جراحی و بعد از آن کنترل می کند. یک مانیتور در کنار بیمار نصب است که تمامی علائم حیاتی بیمار را رصد می کند.

بی حسی موضعی: یک شوک عصبی است که ماده بی حسی در اطراف اعصاب مورد جراحی تزریق می شوند، اما در کنار داروی بی حسی معمولا یک آرامش بخش یا داروی خواب آور نیز به بیمار تزریق می شود. این نوع بیهوشی برای بیمارانی که مشکل تنفسی یا قلبی دارند به کار می رود.

 

بیهوشی عمل دیسک کمر

بیهوشی عمل دیسک کمر

انواع بیهوشی در جراحی های مختلف دیسک کمر

  • لامینکتومی : قدیمی ترین روش جراحی دیسک کمر می باشد که این عمل بدون میکروسکوپ توسط بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود.
  • میکرودیسککتومی : این روش شبیه همان لامینکتومی است،.با این تفاوت که برای بهتر دیدن از میکروسکوپ استفاده می شود.که این نوع جراحی هم توسط بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود.
  • آندوسکوپی : در این روش کانال نخاعی زیاد دستکاری نمی شود یک لوله باریک داخل فضای دیسک می شود و دیسک خارج می گردد.در این نوع از جراحی بی حسی موضعی بیشتر کاربرد دارد.
  • لیزر : در مواقعی که دیسک کامل پاره نشده این روش مورد استفاده قرار می گیرد، این گونه که یک سوزن وارد کانال می شود و با سوزاندن آن قسمت فشار دیسک را کم می کنند.

در جراحی های امروزی دستگاهی بنام نورمانیتورینگ استفاده می شود که جراحی را دقیق تر پیش می برد. بعضی از بیماران بعد از عمل و مرخص شدن از بیمارستان نیاز به آمبولانس برای رفتن به منزل دارند. برای اعزام آمبولانس خصوصی می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

در مدت زمان بیهوشی عمل دیسک کمر چه دستگاه هایی به فرد متصل است؟

یک لوله در حلق یا انتهای نای قرار می گیرد تا از تنفس در طول زمان بیهوشی محافظت شود.

تیم جراحی تمامی علائم حیاتی (توسط دستگاه مانیتور پزشکی) و دیگر عملکردهای بدن بیمار را حین عمل دیسک نظارت خواهند کرد یکی از انگشتان دست به دستگاه پالس اکسیمتر (سنجش اکسیژن خون) متصل است.و یک بازوبند فشارخون روی بازو قرار می گیرد.. که هرچند دقیقه یکبار فشار خون بیمار را اندازه گیری می کنند. چسبهای خاصی روی قفسه سینه قرار می گیرند.که به دستگاه مانیتور قلبی متصل است.و نوار قلب شما را در طول عمل به جراح نشان می دهد. علاوه بر اینها، دمای بدن، ضربان قلب، سرعت تنفس، میزان دی اکسید کربن بازدمی و فعالیت های مغز با استفاده.از دستگاه های پیشرفته اتاق عمل به دقت توسط تیم بی هوشی و جراحی مورد بررسی قرا می گیرند.و در صفحات نمایشگر لحظه به لحظه نمایش داده می شوند و ثبت می گردند.

عمل دیسک کمر چند ساعت طول می کشد؟

به طور کلی عمل دیسک کمر حدود یک ساعت طول می کشد، در برخی از مواقع بسته به نوع عمل ممکن است بیشتر از یک ساعت نیز زمان بر باشد.

بیهوشی در انواع جراحی دیسک کمر

بیهوشی در انواع جراحی دیسک کمر

درباره تندیس آنلاین:

خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین با کادری مجرب آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته به شما عزیزان می‌باشد.

جهت هماهنگی در زمینه تجهیزات پزشکی مانند اکسیژن ساز و… یا خدمات پزشکی و درمانی با شماره های ۰۹۱۲۸۹۴۲۱۴۳ و ۲۲۶۱۵۰۵۳-۰۲۱  و ۰۹۰۲۵۵۸۸۸۰۶  و ۳۳۷۴۲۲۳۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

درباره ما بیشتر بدانید.

تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر  و ارتوپد و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

چه نوع بیهوشی برای جراحی دیسک کمر استفاده می شود؟

عمل ستون فقرات تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

عمل فتق دیسک چقدر طول می کشد؟

بسته به اندازه و نوع بیماری، عمل تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی اپیدورال انجام می شود. با بی حسی اپیدورال، بیمار می تواند هر آنچه را که در اتاق عمل اتفاق می افتد بشنود. مدت زمان عمل از ۱.۵الی۴ ساعت متغیر است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

آیا می توانم بعد از جراحی ستون فقرات به پشت بخوابم؟

شما می توانید به پشت، به پهلو و روی شکم دراز بکشید، همچنین می توانید کاملا آزادانه در رختخواب بچرخید، اما نشست و برخواست باید بسیار با احتیاط لنجام شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
۵/۵ - (۱ امتیاز)
بازگشت به لیست