مقالات مربوط به تجهیزات پزشکی

قیمت اجاره دستگاه بای پپ

قیمت اجاره دستگاه بای پپ

برخی از بیماری های تنفسی می توانند نفس کشیدن را برای شما دچار مشکل کنند. در این موارد، ممکن است نیاز باشد از فشار مثبت راه هوایی دوسطحی بهره مند شوید. با اطلاع از قیمت اجاره دستگاه بای پپ متوجه خواهید شد که با اندک هزینه سلامتی باارزش خود را باز خواهید یافت.

قیمت اجاره دستگاه بای پپ

اگر مشکل تنفسی دارید، با اجاره دستگاه بای پپ می توانید به فشار دادن هوا به ریه های خود کمک کنید. شما از ماسک یا پلاگ های بینی که به دستگاه متصل هستند استفاده می کنید. این دستگاه هوای تحت فشار را به مجاری هوایی شما می رساند. به آن “تهویه با فشار مثبت” می گویند زیرا این دستگاه به باز کردن ریه های شما با این فشار هوا کمک می کند.

چرا ممکن است نیاز به استفاده از BiPap داشته باشم؟

اگر بیماری تنفسی مانند آپنه خواب دارید که تنفس شما را مختل می کند، BiPap ممکن است به شما کمک کند. برای مثال، اگر یکی از مشکلات زیر را دارید، ممکن است به BiPap نیاز داشته باشید:

 

اگر تنفس شما بسیار ضعیف باشد، BiPap ممکن است گزینه خوبی نباشد. همچنین ممکن است برای شما مناسب نباشد اگر هوشیاری شما کاهش یافته یا مشکل بلع دارید. BiPap ممکن است در این شرایط به اندازه کافی کمک نکند. در عوض، ممکن است به اجاره دستگاه ونتیلاتور با یک لوله مکانیکی که در گلوی شما قرار می گیرد نیاز داشته باشید. یا ممکن است از تراکئوستومی سود ببرید( روشی که یک راه هوایی در نای شما ایجاد می کند).

عوارض استفاده از بای پپ چیست؟

دستگاه کمک تنفسی بای پپ معمولا بسیار ایمن است و فواید دستگاه بای پپ بر عوارض آن پیشی می گیرد. در مقایسه با حمایت ونتیلاتور مانند تراکئوستومی، خطر عوارضی مانند عفونت کمتر است. بیشتر مشکلات BiPap مربوط به ماسک صورت است. ممکن است خیلی محکم بسته شده باشد.

برخی از خطرات دیگر عبارتند از:

 • آسیب موضعی پوست ناشی از ماسک
 • نشت از ماسک، باعث می شود فشار کمتری وارد شود
 • نفخ خفیف معده
 • سوزش چشم
 • دهان خشک
 • درد سینوسی یا احتقان سینوسی

قیمت اجاره بای پپ ممکن است بسته به سن شما، نوع دستگاه، مدت زمانی که به BiPap نیاز دارید و مشکلات پزشکی شما متفاوت باشد.

چگونه برای استفاده از BiPap آماده شوم؟

شما باید با قطعات دستگاه بای پپ خود آشنا باشید. آنها عبارتند از:

 • ماسک صورت، ماسک بینی
 • موتور دستگاه که هوا را به داخل لوله می دمد.
 • لوله ای که موتور دستگاه را به ماسک یا دوشاخه متصل می کند.
 • دستگاه BiPap شما ممکن است ویژگی های دیگری نیز داشته باشد، مانند یک مرطوب کننده.

اگر نیاز به یک دستگاه بای پپ اجاره ای برای مصارف خانگی دارید ، ممکن است بخواهید با یک متخصص درباره قیمت اجاره بای پپ صحبت کنید. این شخص می تواند به شما کمک کند تا بهترین نوع دستگاه BiPap  که جزئی از تجهیزات آی سی یو نیز می باشد را انتخاب کنید. که برای نیازهای شما مناسب است. او همچنین می‌تواند دستورالعمل‌هایی را درباره نحوه و زمان تمیز کردن ماسک‌ها، لوله‌ها و سایر قسمت‌های دستگاه به شما بدهد.

قبل از شروع درمان توسط بای پپ، ممکن است دستگاه شما نیاز به کالیبره داشته باشد. کارشناسی از تیم پزشکی ما تنظیمات را انجام خواهد داد. آن شخص اغلب یک درمانگر تنفسی است. تنظیمات باید درست باشد تا درمان مناسب را دریافت کنید.

در طول استفاده از بای پپ چه اتفاقی می افتد؟

دستورالعمل های پزشک معالج خود را در مورد زمان استفاده از بای پپ دنبال کنید. شاید لازم باشد فقط در هنگام خواب از آن استفاده کنید. یا ممکن است نیاز باشد همیشه از آن استفاده کنید. اگر طبق دستورالعمل درمانی خود از دستگاه استفاده نکنید، مزایای کامل آن را دریافت نخواهید کرد و قیمت اجاره بای پپ برای شما بی فایده بوده است.

نحوه کار دستگاه بای پپ این گونه است که، وقتی برای اولین بار استفاده از BiPap را شروع می کنید، ممکن است احساس ناراحتی کنید. قرار گرفتن ماسک روی صورت و احساس جریان هوا ممکن است عجیب باشد. با گذشت زمان، باید به آن عادت کنید. اگر در حین استفاده از بای پپ احساس می کنید واقعا نمی توانید نفس بکشید، با کارشناسان تندیس آنلاین در ارتباط باشید. مهم است که هنگام روشن بودن دستگاه ، چیزی نخورید یا ننوشید. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است غذا یا مایعات را وارد ریه های خود کنید.

چگونه عوارض استفاده از بای پپ را کاهش دهید؟

 • یک مرطوب کننده ممکن است به کاهش خشکی بینی کمک کند.
 • استفاده از ماسک صورت به جای ماسک بینی نیز ممکن است به کاهش علائم چشمی یا سینوسی کمک کند.
 • اگر سردرد دارید، ممکن است به دلیل احتقان سینوسی باشد. در برخی موارد، پزشک شما ممکن است یک آنتی هیستامین برای این علائم تجویز کند.
 • اگر ماسک نشتی، تحریک پوست یا خطوط فشار دارید، ممکن است به سایز یا نوع دیگری از ماسک نیاز داشته باشید.
 • ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است بتواند با کاهش فشار روی دستگاه به شما کمک کند از نفخ معده جلوگیری کنید.

پس از استفاده از دستگاه بای پپ چه اتفاقی می افتد؟

اگر مشکل پزشکی شما بهتر شود، ممکن است بتوانید فشار کمتری را روی دستگاه BiPap خود اعمال کنید. یا ممکن است بتوانید کمتر از دستگاه استفاده کنید. با تیم مراقبت های بهداشتی ما همکاری کنید تا بهترین درمان را دریافت کنید.

برای اجاره دستگاه کمک تنفسی بای پپ با ما تماس بگیرید.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست